Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Punto

Recommended Posts

Pa hvala, ali nemam sta da fotkam, to je onaj najindijanskiji sistem sa polugicom dole, kod zgloba ;)

Inace, u toku su radovi na sanaciji stete na karoseriji nastale u prethodna dva cukanja. Hauba je debedzovana, rupa popunjena potcinkovanim limom i zakalajisana, tako da nema greske ;)

Ipak sam odustao od bad-look haube zbog nedostatka vremena, a takodje sam odustao i od skidanja lajsni sa branika, posto je to nemoguce kod ovih izlivenih, jednodelnih. Mozda nekom drugom prilikom, ako nadjem negde solidne branike, kojima se skidaju lajsne, za dz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Villy,taj auto ko zena.Svako malo,ide na farbanje... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavili Puntic ti je extra :thumbsup:

Steta sto ga prodajes... znam koja je to muka jer i ja tako ulazem, sredjujem a znam da ulozeno posle ne mogu izvuci cak ni blizu.....

Jos jednom, svaka cast druze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista prelep punto, a i trud i rad koji si ulozio u njega je za svaku pohvalu. :respect:

Mislim da je mnogima tvoj punto bio inspiracija i pokazatelj kako uz male izmene i na pravi nacin modifikovati automobil, a ipak ostati umeren.

Svaka cast :thumbsup: ! Ne sumnjam da ce naslednik u buducem vremenu biti jos bolji ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super mu je legao dibedž, samo još da skineš ove obrvice i vrh! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, izvini sto nisam ranije odgovorio, nisam ni video pitanje :no

Vec sam, ja mislim, negde objasnjavao - prvo zagrejes znak fenom za skidanje farbe, ali vrlo pazljivo iz daljine da ne syebes farbu. Zatim necim tankim i cvrstim, a da nije previse ostro (na primer kreditna kartica ili slicno) zavuces ispod znaka i lagano odvajas (pri tom mozes jos malo da grejes. Moze i najlon za pecanje, samo duze traje. Ukoliko si pazljiv, mozes i nekim tankim, savitljivim nozem (koji nije previse ostar). Kada skines znak, ostace ti tragovi lepka, njih skines medicinskim benzinom. Kada i to skines, ostace i dalje blago vidljivi tragovi znaka, a to ces da skines poliranjem (vrlo malo je potrebno i zavisi od boje auta).

To je otprilike to. Srecno :)

Chikavilijev djunto dobio mladjeg brata (posle godina i godina potrage):

IMG_8295.jpg IMG_8297.jpg IMG_8300.jpg IMG_8303.jpg

IMG_8304.jpg IMG_8308.jpg IMG_8310.jpg

U pitanju je 1:32 model Fiat Punto Super 1600 (A. Navarra - Rallye de Moise), proizvodjac "Saico" Item No. 33205

Solidno je uradjen za tu velicinu, ima dosta detalja. Fotkacu drugom prilikom na boljem svetlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi naduvenko, samo mu ET nije bas najbolji, trebali bi tockovi jos malo napolje... Uzmi mu distance ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee, trazio ja godinama... gde sve nisam! :D

Nasao sam ga slucajno (dok sam kupovao poklon jednom decaku) i to u supermarketu, ali ovde u Dubai-u :)

Na zalost, imali su samo jedan komad, inace bi ih uzeo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

brate ako naletis na jos neki, salji odma :D :D :D

Ako nekome znaci informacija - ima ih u free shopu na Istambulskom aerodromu. Video sam, ali nisam imao mesta gde da ih strpam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da zakljucim temu, posto Punto vise nije u mom vlasnistvu, a novom vlasniku zelim da ga posluzi isto kao sto je mene sluzio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...