Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Punto

Recommended Posts

Felne su provokativne :shock: Hm.. A kako bi meni stajale (da im je ovaj rub zute boje, a one ovako crne) .... :lool: :lool: Chikavili sta kazes na ponudu da ih kupimo zajedno (damo po pola) ...stim sto dve imaju crveni rub, a dve zuti :mrgreen: .... I da se menjamo na mesec dana :mrgreen: :lool: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jujuju extra su felne!!! Ocju ja zhuteeee! :cool Jel ima sa zhutim prstenom vili? I jel se zna mozda cena? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj konkretan model 17" sa gumama su 450-500?? i nema sa zutom linijom ;)

Mada, ima jos tockova na ovaj fazon, samo drugih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihhh ko da je teško kupiti zutu ili crvenu traku i zalepiti na rub felne ;)

Primer...

Picture0172.jpg

Eto npr ovde je zalepljena ona najobičnija traka za lajsne u crvenoj boji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 95

Meni se prikazane felne ne svidjaju, a Vilijevom puntu na felnama bolje stoji boja metala, kao sto sad ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naidjoh na jos nesto zanimljivo, samo sto je najblize mesto na kom mogu da se kupe, Ukraina (brend je Kyowa Racing, americki)

991.jpg

Ima ih u dimenziji 15", 4x98, 6.5, 38

Cena u Ukraini im je ~80?‚¬ po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11871

Jedno pitanje u vezi ovih nightbreaker-a. Uzeo sam ih danas , ali sam se izgleda sjebao! Jel su maglenke h3 a kratka h7 ???

Spolja ne mogu da prepoznam zbog onog sociva u faru, a i menjanje sijalica na punut nije bas lagan posao, pogotovo maglenki!

Inace, citam da brzo crkavaju, ali da se isplati jer daju mnogo jacu svetlost !?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se,potpisujem.Imao sam original Osram klasicne i zamenio sam srednja svetla.Stvarno nema neke revolucije.Razlika je max 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraces da izvadis sijalicu da bi video koja je. Moze da bude H1 ili H7, zavisi od Punta do Punta.

NB daju jace i belje svetlo, ali odma da ti kazem da ne ocekujes cudo, Puntu jedino pomazu ksenoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam odavno nista radio na Djuntu. nema se vremena, a i pocela jesen.

U opstoj pomami za hadeer fotkama ovde na forumu, morao sam i ja da odradim par komata :)

punto_hdr_01.jpg

punto_hdr_02.jpg

punto_hdr_03.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426
Jedno pitanje u vezi ovih nightbreaker-a. Uzeo sam ih danas , ali sam se izgleda sjebao! Jel su maglenke h3 a kratka h7 ???

Spolja ne mogu da prepoznam zbog onog sociva u faru, a i menjanje sijalica na punut nije bas lagan posao, pogotovo maglenki!

Inace, citam da brzo crkavaju, ali da se isplati jer daju mnogo jacu svetlost !?!

Proizvodjac sijalice testira u uslovima koji bi na terenu odgovarali novim novcatim farovima, znaci sociva u savrsenom stanju i bez trunke prasine. U praksi vec posle par godina prljavstina je vec oblozila sociva tako da su njihova reflektujuca svojstva snizena, a samim tim i razlika izmedju sijalica je smanjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, evo i danas mi je kukao na ramenu ;)

Najverovatnije nece biti nista od 15-tica, ako uskoro ode na dobos :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stvari stoje, posto cu verovatno uskoro da idem iz zemlje, punto ce da ide na dobos, tako da najverovatnije nece vise nista biti radjeno na njemu i vreme je za jedan kratak rezime.

Rezime:

Prilicno sam zadovoljan kako je sve ispalo na kraju. Imao sam u planu suptilni stajling i manje vise sve je ispalo onako kako sam planirao, cak i lepse nego sto sam ocekivao. Neke stvari nisam uradio, neke stvari sam drugacije uradio, a neke nisam imao u planu ali sam uradio, ali u sustini to je otprilike to sto sam hteo. Godinu dana zabave, rada, trosenja para (cak i vise nego sto bi trebalo), ali rezultat je moje veliko zadovoljstvo.

Na kraju, posle svega moram da iznesem i stvari koje nisam uradio (a trebao sam) ili nisam uradio kako treba, kao i moje greske.

Kao prvu i najvecu gresku moram da navedem tockove - nisam imao dovoljno para, a zinulo mi **** da sto pre kupim felne, pa sam napravio gresku kupivsi 14". Lepe su i kvalitetne, ali bi mu 15" mnooooogooo lepse cucnule.

Druga greska, zadnji krovni spojler (kacket) - iz nemogucnosti da nadjem original, kupio sam kopiju iz domace radinosti koji se pokazao kao nekvalitetan (ali jeftin). Jedva sam ga upasovao i kasnije se malo izdeformisao. Nije nista strasno, ali mene nervira, posto volim da je na kolima sve tip-top.

Treca stvar je planirana mrezica na prednjem otvoru - imao sam mrezicu koju sam svojom greskom upropastio, pa nisam mogao da nabavim novu (adekvatnu, posto sam hteo krupniju, crnu, a svuda valjaju samo one sitne)

Poslednja stvar je stvar koju nisam uradio (a trebao sam) jednostvano iz razloga ogranicenih finansija, je spustanje automobila, odnosno krace opruge.

E da, jos jednu stvar koju sam razmisljao da uradim, pa nisam je skidanje (poravnavanje) lajsni na branicima. Nisam to uradio iz prakticnih razloga (cukanje po parkinzima), ali bi bilo lepo da jesam.

Sve u svemu i pored ovih stvari ja sam jako zadovoljan postignutim i ponosan sam na svoj auto (sto i jeste cilj, zar ne). Ukoliko ipak ne prodam auto i ne odem iz zemlje, verovatno cu gledati da ispravim sve gore navedeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ponovim po ko zna koji put. Puntić ti je perfektan! Boja mu odlično stoji, crni retrovizori i krov VRH! Donje obrvice su mu legle savršeno a i felne su odlične ali kao što si i sam konstatovao, bar da su 15ice... Unutrašnjost je kao apoteka, cajgeri, daska za zvučnike, naslon za ruku... odličan posao si uradio! Vidi se da je puno truda uloženo u Puntosakija. Po mom skromnom mišljenju jedina mana je što nije JTD :mrgreen: mmmmm e to bi tek bilo vrhunski! I šteta što xenone nisi metnuo! Da si nam ti živ i zdrav, ako odeš - blago tebi (i biće nam drago zbog toga), ako ostaneš - opet blago tebi (jer imaš odličnu makinu) a gušt je tim veći kad znaš da si sve sam uradio, i naravno viđaćemo te na okupljanjima što je još bitnije! Pozdrav čikavili legendo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto moze da opise moje misljenje o CHIKAVILI-jevom Puntu je :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...