Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Svakako ću da se malo udubim u tematiku, nosim 205/45 R17, dimenzija baš nezahvalna, nemam neki preširok izbor polovnih guma, a ni novih. Meni su RS3 vrh, doduše na zimskim 185/65 R15.

Uf da, nezgodna dimenzija za GP istu sam muku mucio.

UHP2 Savine su okej ako nadjes da nije kriva ali se brzo trose i kao da promene karakteristike iako imaju sare 5-6mm. Najvise primetim na mokrom kolovozu kada umeju malo da proklizaju pri jacem kretanju i kocenju. Ako si nasao evo3 u istoj ceni, tu nema polemike, mnogo bolja guma od UHP2.

Za slicne pare imas Barum u toj dimenziji, Baki iz KG ih prodaje. Odlicna guma! 

Takodje ima i Nexen. 

PS. Videh da na IPG imas i Kleber. Ima svega u ponudi.

Na Puntu bez problema idu i 215/45 R17, cak je to i fabricka dimenzija na Abarth Evu. Kada sam trazio letnji set nisam mogao da nadjem Savu u 205/45 i na kraju sam kupio 215/45.

Imao Save UHP 2 na Cromi, 215/50/17, sve se bile pokrivile nakon dve sezone i nekih 25000km. 

@neshtrysolidna, koliko sam uspeo da vdim utiske korisnika na https://www.tyrereviews.com/.

Trenutno imam zimske Sailun, koje sam uzeo iz zjbncj jery kinez i baš su me prijatno iznenadile. Odlične po suvom, solidne na morkom, nema akvaplaninga, odlične po snegu prilikom kretanja, držanja pravca i prilikom kočenja. Ne tresu, a vozio sam ih i do 190. Nisu bučne. Malo se brže troše, al s obzirom na cenu, nije problem ni menjati ih pred svaku sezonu.

Pošto su fabričke Conti došle na nekoliko mm, a imam pozitivno iskustvo sa zimskim, planiram duzmem i letnje Sailun. U Bosni su oko 40e komad. 

Ja na Evo imam 205/45 R17 letnje Tigar UHP dot 2023 koje bih prodao i presao na allseason.Zimske napred su nove Lassa i  lepo su se pokazale a nazad polovne Black Lion(neke kineske) za divno cudo nisu nigde izdale a matore su oko 9 ili 10god.Tako sam dobio sve uz auto,te Black Lion bih na prolece bacio a Tigar prodao i uzeo allseason.

7 hours ago, neshtry said:

Kakav je ovaj Petlas,baš se sgresivno reklamira po mrežama...

Ja kupih dva letnja u 225/45r17. Na oko i osecaj deluju ok, na prolece cu ih probati i testirati. Inace sam ih vozio i pre toga ali su bile matore, 6-7 god stare i nisam imao zamerki. Tim iskustvom sam se vodio i sad kupio nove, ne mogu biti lose.

On 2/22/2024 at 1:39 PM, Nikola031 said:

Na Puntu bez problema idu i 215/45 R17, cak je to i fabricka dimenzija na Abarth Evu. Kada sam trazio letnji set nisam mogao da nadjem Savu u 205/45 i na kraju sam kupio 215/45.

Razmišljao sam i da uzmem 205/50 R17, malo su više, 3% razlike u obimu, ne bi smelo da utiče na vešanje i potrošnju. Inače pogrešio sam u cenama, Sava je oko 10000 komad, a s1Evo3 14000, tako da nisu u istom rangu sa cenama :whistle:

Naleteo sam za drugi auto na Hankook Ventus 4, nove, sa početka 2023, 205/55 R16 za 240€, to je skroz dobra ponuda bila. Čekam još malo, ako nešto tako iskoči do početka aprila biće super.