Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Jbg, milsim da su i bezbednost i novac na strani kombinacije (b):

 

(a) kombinacija letnje leti, zimske zimi, u trajanju od 4 godine, 8 novih guma u 4 godine, 8 poseta vulkanizeru u 4 godine, 8 montaža/demontaža/balansiranja u 4 godine, 8 drkanja po felnama u 4 godine,..:realmad:

 

(b) kombinacija zimske cele godine, u trajanju od 2 godine, 4 nove gume u 2 godine, 1 poseta vulkanizeru u 2 godine, 1 montaža/demontaža/balansiranje u 2 godine, 1 drkanje felni u 2 godine,...:unworthy:

 

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kombinaciju A bih u tom slucaju ubacio jos jedan set felni (za zimske gume). Umesto 8 montaza/demontaza/balansiranja, cepanja i akanja guma sa i na felne... Em jeftinije (8x30=240 EUR vs felne), em mozes sam da menjas kad hoces.

A ako se zivi u gradu i ne zalazi u neke smetove, kombinaciju B bih aspolutno zamenio sa nekim kvalitetnim AS gumama. Koje ce normalnom voznjom i jednom rotacijom potrajati znatno duze od pomenute 2 godine, plus su daleko primerenije za ogroman procenat voznje i vremenskih prilika u nasim uslovima. Gde snega maltene vise i da nema.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, dobro, ima smisla...pišemo, razmišljamo,:ball:.... Čitaju ljudi i razmišljaju, porede sa ličnim potrebama i ličnim iskustvima i bezbednosnim i novčanim....:gathering:. Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem(o).:ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dva seta guma iskljucivo i dva seta felni. Koliko su vulkanizeri poskupeli zadnje vreme, set celicnih felni se isplati za jedno menjanje.

A takođe cena raste i sa "tipom" vozila. Kolegi naplatili 50% skuplje jer vozi "džip". (Nisam kaškai). 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinacija C (samo za vozila sa prednjim pogonom)
2 AS na zadnjoj osovini
2 sezonske na prednjoj osovini

1 vansezonska u gepeku
1 vansezonska u podrumu terasi.....

 

Kako menjam auto na 4 godine a ne prelazim mnogo meni se nikako ne isplati kupovati sezonske gume

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo ako imas 6 istih felni. Pozadi 2 AS, a napred menjas sezonske tockove po potrebi. Ako vozis cest tj popularan auto, onda i nije tesko naci 2 dodatne vise zastupljene felne. Npr za stilo ili libru si imao felni na pretek i nisu bile skupe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljene All Season gume Hankook H750 Kinergy 185 65 R 15 88 H.

Cena sa montazom i popustom: 34625 din.

Na lageru su bile samo Hankook i Lassa (ili Laufen, nisam siguran) koje nisam ni razmatrao.

Kemoimpex je u pitanju.

Garancija je 4 godine sto je ok s obzirom na godisnju kilometrazu od oko 10 kkm.

Hvala svima na sugestijama. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, italiano said:

Kupljene All Season gume Hankook H750 Kinergy 185 65 R 15 88 H.

Dobra je to guma.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o iskustvima sa 500L, iz teme o pneumaticima prebacena je u odgovarajuci topic:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59141-fiat-500l-iskustva-vlasnika-kupovina-saveti/&do=findComment&comment=1680393

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazarih pre 7 dana viking u dimenziji 245 40 R18.

Za sada sam zadovoljan.

Mislim da u ovom cenovnog rangu,tesko da ima bolje.Daleko su bolje od tigra uhp.

20230426_191708.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/26/2023 at 12:37 PM, italiano said:

Hteo sam Fulda Multicontrol ali nije bilo.

 

Ja sam stavio te 2 nove napred na tvingo. Imao sam sve 4 Good Year Vector4Season Gen2 na njemu, pa sam pred zimu 2 losije bacio i stavio te Fulda, a dve bolje ostale za pozadi. Mislim da su osetno bolje GY, ove Fulda nisu lose, ali nisu ni nista specijalno tako da mislim da ne treba da zalis sto ih nije bilo. 
Moje su 195 50 15 dimenzija ako to nesto znaci... 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas stavio nove Sava letnje. U Bosni sa povraćajem PDV 420 maraka, 22400 dinara + montaža. 

Odstupio sam od originalne dimenzije sa širinom 195.... Na autu su već bile ta širina, a ja kupova iste.... Tek kada sam namonitao setih se da sam trebao 185, al ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad srpski vulkanizeri u Priboju deceniju tvrde da su bosanske gume škart. Jbg propao im posao od kako svi kupuju preko granice.

Svakakve teorije, od škart, druga klasa, tanja guma, neki su čak "merili na vagi," i kao lakše su nego ove kupljene u Srbiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha to kao sto je bila prica da je bosansko gorivo losije, jer je pala prodaja uz granicu u Srbiji :D. Treba koristiti pogodnosti kupovine u inostranstvu, pogotovo kad je tako blizu kao u slucaju Priboja/Rudog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosansko gorivo lošije ali kad ga naspeš, kao da te neko pogura uz Zlatibor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, stex_pb said:

Ja sam danas stavio nove Sava letnje. U Bosni sa povraćajem PDV 420 maraka, 22400 dinara + montaža. 

Odstupio sam od originalne dimenzije sa širinom 195.... Na autu su već bile ta širina, a ja kupova iste.... Tek kada sam namonitao setih se da sam trebao 185, al ništa strašno.

Moja greška u kucanju, 420 maraka je oko 24000

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

Bosansko gorivo lošije

zavisi gde se sipa. iskljucivo sipam na  petrolu ili nisu. pumpe tipa neskovic, nestro i sl zaobilazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...