Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

On 10/11/2021 at 3:13 PM, vagenovac said:

Samo bih da izjavim za dnevnik da laufen, matador i slicni imaju veze sa hankokom i kontinentalom koliko skoda fabia sa bentlijem, jeste drzi ih isti vlasnik, ali i proizvode isto automobile tj gume...

 

Tako da ne treba spominjati maticne firme.

 

 

 

Da dodam za isti dnevnik:

kupio sam Lauffen pre 2 godine i baš sam zadovoljan. Na osnovu mojih iskustava, sin je kupio sve 4 za Fabiu i njegova iskustva su isključivo pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima sta je parametar da neko bude "zadovoljan" gumom :D Je l' si zadovoljan u smislu, jeftina je i nije se pocepala do sada ili ima tu nesto vise ? :D 
Ipak je ovo malo vise "tehnicki" forum, valjalo bi podeliti neke sire utiske napisati u kojoj dimenziji je vozis, itd.. Posebno kada se prica o najnizem segmentu guma. 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isti dnevnik, nije cak ni isti kanal u pitanju :D

Nisi potencirao hankook gde mu nije mesto, jer kao sto nije audi fabija ili skoda tj audi, tako ni laufen nije hankook.

Sto se tice tvog subjektivnog zadovoljstva u to nemam sumnje, kod svih guma mozemo naci prezadovoljne korisnike, pa i kod kama, laufen, tigar, starfire, starmax, waterfall itd.

Najkorisniji su nam testovi i/ili licna poredjenja sa drugim gumama pa onda drugi lakse izvlace paralale i zakljucke.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Lassu letnje sve 4 i Lassu prednje zimske, zadnje wintera. Letnje su dobre, dobro drze po kisi, malo su bucnije od prethodnih starih Mishelin a Boga mi i tvrdje. 

Sto se tice zimskih imao sam malo problema na samom pocetku ali to mogu prepisati upoznavanju auta po zimskim uslovima jer mi je to bila prva zima sa njim.  Tigrice su pozadi dobro drzale, nije bilo zabacivanja. 

Generalno sam zadovoljan.

 

Burazer ima letnju Savu i super su sto se tice udobnosti i drzanja, samo mi se cini da su dosta mekse i da se lako krune i cepaju. Zimske su Dunlop stare par godina i nije imao problema sa njima.

 

Devojka je stavila Kama gume zimske, letos je bilo sve ok a za zimu cemo da vidimo s obzirom da je vozila zimske gume leti. :ermm:

 

Eto ako nekom znaci, sva tri auta sve razlicite marke guma :D  Ali najbolje pratiti testove. https://www.thetirelab.com/ je po meni najbolji za to, ima i https://www.tyrereviews.com/  ali je meni drazi ovaj prvi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Da budem iskren, uvek me je fascinirala ta zelja da ljudi "na sebi" testiraju (pogotovo zimske) no-name brandove/modele, pretpostavljam proizvodjaca sa dalekog Istoka.

PS: Zamoli @Axic da prepipa, omirise i zavrti u ruci tu gumu, pa ce ti reci sta mozes da ocekujes :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, ne znam sta da ti kazem, mislim da je najpametnije da sacekas Axaru, pa ce ti on reci sta i kako.

Tagovao sam ga, jeste da se kod njega malo ceka za misljenje posto je official tester, ali bar 100% znas da si dobio relevantnu informaciju.

Sto se toga tice, mi smo ti svi ostali boranija.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Nikola 1.6 said:

 

 

Devojka je stavila Kama gume zimske, letos je bilo sve ok a za zimu cemo da vidimo s obzirom da je vozila zimske gume leti. :ermm:

 

 

 

Reci deviojci da na vlažnom kolovozu bude jaaako oprezna, ali ako bude puno snega za to su odlične. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Vidi, ne znam sta da ti kazem, mislim da je najpametnije da sacekas Axaru, pa ce ti on reci sta i kako.

"Superia - dobra kao imperija." 

Mmmmmm ipak ne, preskočiti ovog puta. :D Eto @moron sad imas info iz prve ruke. :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pita me jedan za ove gume? Ja nikada čuo:
 
e89195703f2716d4b307e01217c32c7b.thumb.jpg.cedb771a6e2af44f443ee30d2f73a2f6.jpg
 
Kazi mu da po nalepnici makar vidi kako ih sami kotiraju :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

DakleM Sava All Weather, AS guma proizvedena u Francuskoj (?!) je vec neko vreme montirana pa da iznesem utiske. Sara gume mi se mnogo svidja. Podseca na GY gumu sa ^ profilima, dubina sare do granicnika se vidi na slici. 

 

E sad, ne znam da li je ovaj granicnik za leto (deluje jer je nizak) i isti granicnici su tako postavljeni duz oboda, ukupno njih 10 na 225/44 R17. 

 

Sto se ubrzanja pod punim gasom tice, ne proklizavaju na mokrom niti suvom. 

Sto se tice drzanja po mokrom, nisam imao neki preterano duzi put sem do mehanicara pa je 'test' obavljen na relaciji Umka-Velika Mostanica-Meljak (uz brdo, 551 kuda ide). Nisam ispitivao limit ali za 'peglanje' potvrdjujem da su gume za moje potrebe motanja krivina polozile (agresivnija voznja, volem krivine). Ipak ce bolji test morati da saceka. 

 

Upijanje neravnina dobro, bucne nisu. 

IMG_20211016_102644.jpg

IMG_20211016_102704.jpg

IMG_20211016_102711.jpg

IMG_20211016_102725.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 welcome to the club :D delim ista iskustva vezano za pomenuti model samo u manjoj dimenziji, sad već skoro 6 meseci kod mene. Jos kad krenu guzve kod vulkanizera za zamenu pneumatika tad shvatiš najveću prednost AS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axicu nema slihtanja, lajkovi su MOJI <_<

Step aside LASSA fan. 

 

 

:stuart:

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 imamo ovde kolegu koji Lassu brani kao da je vlasnik kompanije. :D Ja se oko nje ne mesam niti je uzimam u razmatranje, sad samo Sava. :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo s Lassom u letnjoj varujanti je veoma dobro, a zimske i mešovite od njih nisam probao. Da li uopšte imaju all season?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zimska Lassa Snoways postoji kao Snoways 3 i kao Snoways 4,ali izgleda samo još kod nas...
Opelaši su Snoways 4 nahvalili kod njih na forumum...
Multiways ima moja komšinica na Nuova Tipo

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim i 3(17") i 4(16") standardne dimenzije guma za ove felne. Istina, 4 je bolja u svemu od 3-ke. Solidne gume, koje do sad nisu pravila nikakve probleme u periodu od 2-3 godine. A i cena im je bila dobra u odnosu na ponudu...

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
zimska Lassa Snoways postoji kao Snoways 3 i kao Snoways 4,ali izgleda samo još kod nas...

Opelaši su Snoways 4 nahvalili kod njih na forumum...

Multiways ima moja komšinica na Nuova Tipo

 

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

 

 

Imam ja Multiways na Coltu, kupio letos. Preko leta i ovih jesenjih dana, lepo se ponašaju. Čekam zimu da vidim kako će dalje ići

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2021 at 9:09 AM, dekirs said:

Mene zanima sta je parametar da neko bude "zadovoljan" gumom :D Je l' si zadovoljan u smislu, jeftina je i nije se pocepala do sada ili ima tu nesto vise ? :D 
Ipak je ovo malo vise "tehnicki" forum, valjalo bi podeliti neke sire utiske napisati u kojoj dimenziji je vozis, itd.. Posebno kada se prica o najnizem segmentu guma. 

 

Dimenzija je 165/701/14 , a nivo zadovoljstva je direktno uporedjen sa Tigar i Sava gumama. Bolje se ponasa po mokrom putu i dokazala se u snegu (sin je testirao). Treba imati na umu da je izrazito mekana tj sigurno nije za toplije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...