Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@neshtry

Tačno. Ali koliko sam do sada video nemaju proizvodnju. Prvi utisak, liče na nešto između »Platina« i »Esa plus Tekara«: iako oba formalno tenderski određuju proizvođače, Platin po svemu sudeći samo bira najjeftinijeg, dok EpT ima definisanije i strože uslove i zna se kako im je gume godinama pravio »Gudjer« a sada će, izgleda, »Hankuk«. Ima i drugih sličnih priča poput »Motria«, koji je nešto između, ali i kloniranja starih »Tigrovih« modela pod nizom naziva i firmi. Na prvu, zbog saradnje sa »Vikingom« kao jeftinom markom a i zbog trgovine felnama i akcenta na trgovinu uopšteno a ne neku vrstu sindikalne kupovine, Tajfun deluje kao najbliži »Platinu«.

Edited by 037

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, bane1321 said:
Čekajte ljudi, da ne ispada da mračnim, ali kako to da GY ugrađuje deo svoje najnaprednije tehnologije u Savu, a Michelin to ne radi sa Tigrom ili Bridgestone sa Lassom???

Imaš dobru poentu
Goodyear je goodyear bato!

 

images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pratio temu nesto sam bio cirke ovih dana bas dosta pa reko samo da pitam sta je reko drug @dekirs jel se turaju letnje...vidim da vec idu snajke na rolerima u sorcevima pa je to pokazatelj da je doslo leto..ili meni to od isparenja se cini

 



 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, bane1321 said:

Čekajte ljudi, da ne ispada da mračnim, ali kako to da GY ugrađuje deo svoje najnaprednije tehnologije u Savu, a Michelin to ne radi sa Tigrom ili Bridgestone sa Lassom???

 

Misljenja sam da su generalno sava, lassa i tigar slicni, ali je sava sa 2 modela gume odskocila od tog proseka, a to su letnja uhp2 i zimska eskimo hp2.

Te gume su pokupile opravdano mnogo pohvala i stavile savu u zizu paznje.

 

Imao sam prilike voziti savu hp kao i eskimo s3 i meni te gume ne odskacu uopste od lasse snoways ili lasse driways, tigar wintera mi je delovalo malo losije, a novu letnju tigar uhp nisam vozio, ali tesko da je ona odskocila iz klase.

 

Tako da preporuke nisu za svaku savu po svaku cenu, vec za konkretne modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je best buy po vama za dimenzije 195/50 r15 letnje? Koliko vidim Sava hp2 vecina hvali... Jel ima pored njih jos neke gume koje vrede...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš gledam za sebe 195/50 R15 i neodlučan sam. Od novog »Hankuka« očito neće biti ništa, a ni »Kontinentala Premijumkontakt 6« u toj dimenziji. Volim fin osećaj na volanu, naravno uz vrlo dobre dinamičke performanse (buka, potrošnja i slično su mi nevažni).

 

»Falken Zieks ZE310 Ekoran« bi morala biti jedna od best-baj opcija, uz - uslovno - »Hankuk Ventus Prajm 3 K125«. Razmatram i »Danlop Sportblu risponz«, »Bridžston Turancu T005«, čak i »Mišelin Pilot Sport 3« (okej, ovu zadnju pomalo iz očaja). 

 

Od »Fulde« me čisto subjektivno odbija to što je dobro prolazila na nemačkim testovima, a i jezivi rezultati obične »Ekokontrol« (bez »HP«).

 

Interesantno, »Pireli P1 Ćinturato Verde« ima sasvim korektne rezultate u toj dimenziji a i u vožnji me je prijatno iznenadila, no ipak u okvirima eko-gume, a i nije jeftina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bridgestone Turanza je veoma tvrda guma, rekao bih malo i bucnija. Barem bila u 225/45 R17 dimenziji...

 

Hankook Ventus Prime 3 K125 sam vozio u 205/55 R16, i super je guma :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravise haos sa ovim gumama... Mada kako sve vise gledam na kraju ima da uzmem najjeftinijeg kineza kingstar za 130 evra i miran sam dve sezone jer i onako imam dva seta. Pa za te pare ce valjda dva leta da izguraju i boli me uvo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, 037 said:

Razmatram i »Danlop Sportblu risponz«

Baš gledam za sebe 195/50 R15

Na kom autu (tj. koje klase i tezine)?

Iz licnog iskustva, mogu da ti dam samo pozitivne komentare za Sport BluResponse. Imao sam ih doduse u 205/55/16 dimenziji, na bivsem JTD Stilu koji je bio poprilicno tezak u nosu - odlicno drzi, udobna, tiha, dobra na mokrom. Ima vec poprilicno tom modelu, ja sam je uzeo kao novu pre nekih 6 godina. Svojevremeno je bila ili pobednik ili u top 3 svih testova u vise dimenzija. A za vrlo povoljnu kintu u poredjenju sa premium konkurencijom, pa sam zato i kupio Dunlop posle 100 godina da probam i nisam se pokajao.Sa njima provereno nema greske.

Pomenute Eco plastikanere licno zaobilazim u sirokom luku. Za maltene iste pare se i u istom brendu dobijaju daleko bolje gume. Po meni su cak i precenjene u odnosu na ono sto nude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih savetovao kineza nikako. Nema garancije da ce da izguraju fizicki uopste to koliko ti ocekujes plus sto su u tom periodu ocajne. Bolje Tigar po meni svakako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Tigar ne bih uzimao imao sam prethodne i uzas je blaga rec za njih. A i tigar je oko 5000 po gumi a gde su 5 tu su i 6300 za hankook... ne znam ove laufen dal to nesto vredi....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, MS PK said:
Ne bih savetovao kineza nikako. Nema garancije da ce da izguraju fizicki uopste to koliko ti ocekujes plus sto su u tom periodu ocajne. Bolje Tigar po meni svakako.

Izdrže previše dugo,sve sam silikon...@guzva bolje Tigar nego Kinezi i Rusi...
Ja sam zadovoljan sa Lassa,mada one na Puntu sasvim drugačije rade... Bridgestone brend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji kupim ja zimske miselin alpin 3 cini mi se, dam brdo para i na 10 cm snega ja se zaglavim...I onda kada je sneg uvek lagano... Nakon dve ili tri zime dve se iskrive i opet ja u potrazi za gumama. Kaze meni kolega uzmi Kamu ja skeptik ali poslusam ga i kupim 2. Ja bolju gumu nisam vozio. Jeste ona bucna i pravljenja od ko zna cega, ali ja zimi samo levi zmigavac i vozim default_).gif Poucen tim iskustvom zato sam sada i skeptik da nije sve u brendu i da nekad ne mora da se baci brdo para da bi se uzela dobra guma. Samo cim krene toplo vreme skidam kamu i evo treca zima one kao nove.

 

Za kineze ne znam ali mi Kamu ne dirajte default_).gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si uspeo uzeto Alpin A3? Ja sam to uzeo pre više od decenije i mislim da se već tada pojavljivao A4 (a odavno imaš i A6)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to bio a4 znam da im je sara bila pod foru kao riblja kost... 2016 sam ih uzeo, bacio pare i nikad vise.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50/15 je solidno siroka, a ide na manje tj lakse automobile. Ja je imam na tvingu moje su GY vector4season gen2. Odlicno se ponasaju i leti izimi. Auto malo prelazi godisnje pa ne mogu da kazes koliko se trose. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Na kom autu (tj. koje klase i tezine)?

»Fiesta 1,25 16v«, 1200 kg. Bez obzira na segment volim dobar osećaj na volanu (što ona može omogućiti, ima servo ali hidraulični) i malo zabave u vožnji, iako načelno ne vozim brzo. 

9 hours ago, Ivan said:

Imao sam ih doduse u 205/55/16 dimenziji

Hvala :thumbup: Uzgred, nekoliko guma menja dezen između 195 i 205, među ostalim i »Danlop Sportblu Risponz« i »Falken Zieks ZE310«... ukoliko je to kod njih od nekog uticaja. 

9 hours ago, Ivan said:

Pomenute Eco plastikanere licno zaobilazim u sirokom luku. Za maltene iste pare se i u istom brendu dobijaju daleko bolje gume.

U nekim dimenzijama su neizbežni. Srećom, tu i tamo promaše recept (»Falken« po rezultatima upravo nije eko).  

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, 037 said:

Uzgred, nekoliko guma menja dezen između 195 i 205, među ostalim i »Danlop Sportblu Risponz«

Tacno, sira dimenzija ima uzduzni kanal vise. Tj. kompletno jedan ravan segment po sredini pneumatika.

Takodje je tacno da isti model u razlicitim dimenzijama moze da postigne poprilicno razlicite rezultate. Koliko se secam, Blu se pokazala dobro i u manjim dimenzijama.

16 minutes ago, 037 said:

Bez obzira na segment volim dobar osećaj na volanu i malo zabave u vožnji

Jedini "minus" u tom slucaju moze da joj bude sto je prilicno mekana, sa mekanim bokovima (citaj udobna). Meni licno nije preterano smetalo kada se naduva na malo veci pritisak pred neku zustriju voznju, a i ja volim da zgazim po krivinama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja RS3 i samo reci hvale za tu gumu. Njena sara mi je lepsa od 5 ali kazu da su na 5-ici ponajvise unapredjeni bokovi jer je 3ka znala brze da se trosi sa strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...