Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

U Toplici kada zagudi,samo teška artiljerija spasava...2-3 puta sam se sankao nizbrdo na onom usponu kod pijace u Prokuplju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nikako da rotiram zadnje napred, bre ove Hankook se bas cepkaju kroz vreme. Tacno se vidi kada je guma duze na prednjim tockovima, a kad pozadi zbog opterecenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja treba da rotiram ove AS bfgoldrich, prednje za dve sezone upola tanje od zadnjih i kližu fino po kišici, jači gas i kližu i na 50km/h uz brdo. Neki dan sam se baš iznenadio, obrtaljka ide auto ne ide .
A mekane su još uvek.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za sutra zakazao zamenu guma. Razmisljao se da li da menjam ili da cekam jos s obzirom na vreme.

Navodno od sutra krece zahladjenje. Bice blagi minus ujutro a preko dana do 8 stepeni navodno. Snega nema jos.

Mada ja tim baba vangama koji predvidjaju prognozu bas i nesto ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cekajte -10 sta ima veze, pre par dana su neki clanovi pricali kako bolje rade letnje na minusu :D

 

Evo mene zanima samo taj fenomen cekanja zamene letnjih guma i svakodnevno pracenje prognoze i merenje da l' je 8, 9, 10 ili 11 stepeni, da l' sija sunce, da l' ce kisa biti, kad su najavili sneg itd ? 

Mogu da razumem dve stvari.

Prva stvar: mrzi vas ili nemate vremena sto opet i nije neko opravdanje ali ajde kapiram ljude.

Druga stvar bi bila da imate neku nadrkanu 18", 19" ili 20" felnu i pa vam zao da predjete na manji tocak. 

Koliko vidim vecina ovde vozi male tockove, normalne automobile i ceeeeeeeeeka da zameni gume, jer eto, nece jos sneg/nije hladno sta god.

 

Ljudi toliko vode racuna o letnjim/zimskim gumama i da ih sluuuuucajno ne potrose, a garantujem da polovina sa foruma vozi i menja plocice tek kad dodju do metala, obradjuje diskove ako su ispod minimuma, rucna im ne radi i milion drugih stvari. Ali... guma se mora sacuvati, ne daj boze da se vozi na 15 stepeni zimska guma. 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs svaka ti je ka u njegosa :) 

 

Mislim toliki strah od da se malo ne potrosi guma.

Kao da se po minusu ne trose uopste pa ce trajati vecno i onda se moze zimska guma i ostaviti unucima :D 

 

Bolje svakako da si spreman ako zahladi, ako hoces negde da ides, ako padne ledena kisa, susnezica itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne shvate ljudi pogresno, neka stavljaju kad god hoce, samo sam prokomentarisao ono sto vidim ovde svake godine i na drugim forumima :D

Bio sam i ja jedan od tih pre par godina koji gleda kakvo je vreme, oce li kisa, sneg, oce li Dodik doci i sta sve ne.. I naravno montirao sam u poslednji trenutak uvek, cekao po 2+ sati u redovima da bih ne znam sta postigao.. Pisao sam na prethodnim stranicama kako razmisljam, dal je ispravno il nije pojma nemam :D

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Mijailović P. said:

A da se ujedeš za jezik, a? :D

Čuš, oluja. Budi Bog snama. 

Idem sad za vikend, pa valjda nece neka mecava od ponedeljka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

 

Eto, napr. mene više ”boli” da trošim zimske gume nego letnje.

+ Lepše su letnje felne na Alfi.

A danas sam stavio zimske, nije bilo gužve kod vulkanizera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako reče @grafit

meni je žao da trošim zimske po suvom i temperaturama iznad nule, tako da ih obično menjam neposredno pred neke padavine.

 

Što bi rekli, čuvam šaru, za sneg:rolleyes:

 

tako ih i skidam prilično rano, čim nema padavina u obliku snega. nekad i krajem februara.

 

nisu više zime...zime... prošle zime par dana pod snegom, sve ostalo kiša i mali minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko ce to da se potrose na ovih 10 - 12 stepeni sto je napolju, bez sunca sa ledenim asfaltom ?  Eto bas me zanima da li je to neko merio i testirao ili je to samo trip u glavi ? Osim ako nemate neke besne Kontinentalke koje su 20 soma komad i dalje ne mogu da skapiram poentu. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...