Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Vozim scenica 1.5dci, miselin CC+ su mi odlicne gume ali obzirom da su gume 195/65 R15 kad se malo zustrije vozi uvija se previse i ode spoljasnji sloj gume ne mogu vise od dvije sezone. Posto zivim u Podgorici snijega skoro ne gledam(odemo na godisnji na snijeg ali putevi su ocisceni vecinom), ali obzirom da su ove tigar/riken nove gume nema iskustava ni na kisi ili kako su se pokazale na +40
Cijena koju imam za riken all season je 36eur a miselinke 63e pa je razlika skoro pa duplo :-)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom Scenicu vozio celo leto BfG allseason2, sad sam ih baš gledao kad sam menjao prednje, šara nije ni mrdnula! Doduše moje su za broj veće 205/60/16. Ovo će im biti prva zima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2020 at 5:36 PM, bojankov said:
Vozim scenica 1.5dci, miselin CC+ su mi odlicne gume ali obzirom da su gume 195/65 R15 kad se malo zustrije vozi uvija se previse i ode spoljasnji sloj gume ne mogu vise od dvije sezone. Posto zivim u Podgorici snijega skoro ne gledam(odemo na godisnji na snijeg ali putevi su ocisceni vecinom), ali obzirom da su ove tigar/riken nove gume nema iskustava ni na kisi ili kako su se pokazale na +40
Cijena koju imam za riken all season je 36eur a miselinke 63e pa je razlika skoro pa duplo :-)


Riken, Tigar ili sta vec u dimenziji 225/45/17 se na Pasatu AllRoad (valjda se tako zove) uvijala strasno (nestabilno samo tako). Stavljene CC+ nakon toga, kao po sinama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja uz Alfu dobio neke kineske, čini mi se Komet. Šara totalno letnja, nisu ni nešto loše ali ma njima piše M+S. Za organe ispunjavaju uslove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim i voziću sve dok ne padne ozbiljan sneg (ne ono, 1,5 cm , i da traje do podneva).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tvoje ali ove moje ako vide sneg samo na tv-u one nece da maknu iz mesta Proslo je vreme nekad sto je bilo kad su sve gume bile maltene all season :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/16/2020 at 7:01 PM, MS PK said:

Ne znam za tvoje ali ove moje ako vide sneg samo na tv-u one nece da maknu iz mesta Proslo je vreme nekad sto je bilo kad su sve gume bile maltene all season default_D.gif

Našao kod keve mišlen mxt koji je bio na njihovom kadettu koju su kupili novog 1989. ....vožena 10g i još ima poprilično mesa....

Slika ilustracija šare, skinuta sa neta

 

unnamed.thumb.jpg.e2239b4188f60ef235f5b4eeb65a3eee.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mom limenom ljubimcu obucu promenio prosli cetvtak.

Ustvari sam dosao da napisem kako sam na preporuku odavde kupio u "Lidlu" onaj drzac/stalak za gume. Super stvar definitivno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i dalje na letnjim i ne planiram dok ne zaledi dobro da menjam. A mozda i ostanu letnje sve vreme ako bude blaga zima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene tolko mrzi da ih skidam, nosim, montiram, balansiram, da jos uvek vozim na letnjim mada bih sad vec trebao da zamenim :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...