Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Bem li ga

Da se napravi da je veci izbor. Barem za one koji nisu u toku. Pre par godina sam kupovao gume, i kupio Riken, za par stotina din jeftinije od Tigra.

Mozda ono sto prave za drugo trziste pretekne, pa ostave za nase...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


pa ima li razlike? smesa gume, kvalitet u smislu sto se balansa tice, valjda vulkanizeri mogu da kazu koja se bolje balansira i trazi manju gramazu, ja jedino tako mogu da objasnin razliku u ceni.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. 
Nakon predjenih skoro 15.000km sa Lassa Greenways gumam, slobodno mogu reci da sam zadovoljan. Gume odlicno drze na suvoj podlozi, a dobro su se pokazale i na mokroj podlozi. Poprilicno su tihe i ugodne za voznju, a najveca mana ovih guma je to sto su dosta tvrdje u odnosu na Dunlop BluResponse. Dolazi zima i pre nekoliko dana sam montirao zimski set, tom prilikom sam izmerio i dubinu sare na Lassa gumam...pri kupovini gume su imale dubinu sare od 8mm, a sada nakon 15.000km imaju 7mm, mozda cak i za nijansu vise od 7mm. 
Za ulozeno i dobijeno, slobodno mogu reci da su Lassa Greenways gume dobrog kvaliteta i da vrede taj novac, naravno nisu kao premium brendovi, ali koliko para toliko i muzike. :D

Edited by LanciaLybra 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa ima li razlike? smesa gume, kvalitet u smislu sto se balansa tice, valjda vulkanizeri mogu da kazu koja se bolje balansira i trazi manju gramazu, ja jedino tako mogu da objasnin razliku u ceni.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Nema razlike u gumama. Samo druga oznaka proizvodjaca.

Dojava iz Tigra, direktno

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum mrzi Tigar zbog kvaliteta platna iz devedesetih,ali je kupio Riken,nema pojma da je isto...
Vozi Polo 1.2 sa 3 cilindra...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

[mention=11038]neshtry[/mention] - jev novi profil  
I drugi,ako nemaju snovi afinitete imaju dobre impresija

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Video sam skoro da postoji Michelin CC 2, ali kako sam procitao trenutno samo u Americi a navodno od sledece godine i u Evropi... Jel neko zna nesto vise o ovome...?

Pisao sam vec ranije da je druga generacija najavljena za sredinu 2021. godine.

Trenutno "najfriskiji" model iz AS game, sa odlicnim rezultatima na testovima, je GoodYear Vector 4Seasons Gen-3 (zajedno uz Vredestein Quatrac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno sam prelomio da uzmem AS gume sledece godine i svakako cu sacekati da stigne novi Michelin koga cu i najverovatnije uzeti...

Najvise mi se svidja to sto je vise letnja nego zimska a opet je odlicna u svim uslovima cak i po snegu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vozis Deltu, a planiras neku dimenziju 17''+, pogledaj i najnoviju GY koju sam pomenuo iznad.

U 225/45/17 sam je nasao za okruglo 10.000 din, CC vec malo sibaju po usima u vecim dimenzijama, konkretno u 225/45/17 je oko 13.000 din. Verujem da novi model sigurno nece biti jeftiniji.

Novi GoodYear V4S Gen-3 ima odlicne rezultate na testovima, premium AS guma sa prilicnom tradicijom koju su takodje najnovijim dezenom priblizili letnjoj gumi. Pogotovo bokove, bez klasicnih je lamelica... A po ceni malo iznad mid-range segmenta.

 

goodyear_Vector4seasons-GEN3_view-4_close-up-3-4_500px.png.c8d625bcdee4a9dc499eb5b159b2d456.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, S.V.E.T.A. said:

...sacekati da stigne novi Michelin koga cu i najverovatnije uzeti...

Najvise mi se svidja to sto je vise letnja nego zimska a opet je odlicna u svim uslovima cak i po snegu;)

AS gume nesumnjivo imaju svojih prednosti, naročito u klimi kakva je ova naša izgleda postala (sa malo dana pod snegom), BG pre svega imam u vidu. Ipak, ne treba AS gumama pridavati mistična svojstva :D jer je svaka od njih (i ona top top premium) lošija po snegu od klasičnih zimskih guma.

 

AS gume se voze i na 30 stepeni temperature vazduha, odnosno jedno barem 40-50 temperature asfalta, pa ne treba zaboraviti da je kupovina AS guma kompromis tokom svih 12 meseci. Ako se npr. letnje voze 7 meseci godišnje, a zimske 5 - tokom tih 7 meseci sa AS gumama se faktički bude sa malo lošijim performansama nego da se imaju klasične letnje, a tokom onih 5 meseci se bude sa boljim performansama nego da se voze klasične zimske...pod uslovom da ne padne sneg i ne bude mnogo vlažno generalno.

 

Kačio je već @djomla dobar test AS guma ovde. Pogledaj @S.V.E.T.A. u tom videu odavde šta lik kaže za šta je pravljena Michelin CC guma.

Zaključci tog testa po pitanju AS guma međusobno, ali i kroz njihovo poređenje sa klasičnim letnjim/zimskim su:

 

handling sneg as001.jpg kocenje sneg as001.jpg

 

handling wet as001.jpg braking wet as001.jpg

 

dry handling as001.jpg dry braking as001.jpg

 

aqua wet as001.jpg rolling as001.jpg

 

buka001.jpg buka002.jpg

 

I baš za Michelin CC+

 

cc 001.jpg

 

Gume na testu su ove:

 

Bridgestone Weather Control A005

Cooper Discoverer All Season
Continental AllSeasonContact
Giti GitiAllSeason
Goodyear Vector 4 Season Gen 3
Hankook Kinergy 4S2
Michelin CrossClimate+
Nexen N Blue 4Season WH17
Vredestein Quatrac Pro
Winter - Goodyear UltraGrip Performance+
Summer - Goodyear EfficientGrip Performance 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja u tom fazonu....
 

Edited by Ivan
Obrisano trolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je moguce - molba da ubuduce zaobidjemo trolovanje i licne kvalifikacije.

Ovde pisemo o tehnickim podacima, performansama pneumatika, nasim iskustvima, rezultatima testova, pomazemo se informacijama u smislu sta je trenutno dobra ili best-buy ponuda... A ne bavimo se pricama o dubini necijeg dzepa, licnim kvalifikacijama, svrstavanjem drugih kolega u snobove i sl... Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, (do duše već sam pisao), ja sam godinama bio u potrazi za antiejdž kremom za moje gume. Kremu nisam našao ali sam stekao bitna iskustva.

1. Nikako po gazećem sloju ne nanositi silinkonski sprej. Prvih nekoliko kočenja, ABS se pali pri brzinamo mawim od 10km/h.

2. Nikako po gazećem sloju ne nanositi glicerin ista priča kao sa silikonom, mada malo manje izražena

Elem, zvaničan savet je, ako su gume na felnama slagati ih jedna na drugu, ako su bez felni držati ih uspravno i jednom mesečno rotirati. 

On 11/10/2020 at 10:39 PM, neshaoct said:

Kačio je već @djomla dobar test AS guma ovde. Pogledaj @S.V.E.T.A. u tom videu odavde šta lik kaže za šta je pravljena Michelin CC guma.

Zaključci tog testa po pitanju AS guma međusobno, ali i kroz njihovo poređenje sa klasičnim letnjim/zimskim su:

 

handling sneg as001.jpg kocenje sneg as001.jpg

 

handling wet as001.jpg braking wet as001.jpg

 

dry handling as001.jpg dry braking as001.jpg

 

aqua wet as001.jpg rolling as001.jpg

 

buka001.jpg buka002.jpg

 

I baš za Michelin CC+

 

cc 001.jpg

 

Gume na testu su ove:

  Hide contents

Bridgestone Weather Control A005

Cooper Discoverer All Season
Continental AllSeasonContact
Giti GitiAllSeason
Goodyear Vector 4 Season Gen 3
Hankook Kinergy 4S2
Michelin CrossClimate+
Nexen N Blue 4Season WH17
Vredestein Quatrac Pro
Winter - Goodyear UltraGrip Performance+
Summer - Goodyear EfficientGrip Performance 2

Nikada nisam imao tišu i udobniju gumu od CC+, zato sa velikom rezervom treba tumačiti ovaj test.

Obaška grafikonu uopšte nisu ni približno u srazmeri - vrlo nekorektno

 

 

Edited by neshaoct
formatirano

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/10/2020 at 9:02 PM, Ivan said:

Posto vozis Deltu, a planiras neku dimenziju 17''+, pogledaj i najnoviju GY koju sam pomenuo iznad.

U 225/45/17 sam je nasao za okruglo 10.000 din, CC vec malo sibaju po usima u vecim dimenzijama, konkretno u 225/45/17 je oko 13.000 din. Verujem da novi model sigurno nece biti jeftiniji.

Novi GoodYear V4S Gen-3 ima odlicne rezultate na testovima, premium AS guma sa prilicnom tradicijom koju su takodje najnovijim dezenom priblizili letnjoj gumi. Pogotovo bokove, bez klasicnih je lamelica... A po ceni malo iznad mid-range segmenta.

 

goodyear_Vector4seasons-GEN3_view-4_close-up-3-4_500px.png.c8d625bcdee4a9dc499eb5b159b2d456.png

 

Ostavio sam za sledecu godinu tu akciju za gume, i svakako ce biti razmatrane AS varijante Michelin, GY, mozda i Continental.

Definitivno se klima menja i sve su redje pojave nekih vecih snegova i sl... A jos kada gledam koje su ludnice kod vilkanizera bude mi muka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2020 at 12:05 PM, bojankov said:

Ima li ko iskustva sa ovim tigar allseason gumama? Vidim skoro mishelinova sara a dzabe su.

Skoro :D na tome nek se završi sve oko poređenja Michelin vs Tigar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne poredim ih ja znam da se ne mogu porediti nego ne prelazim neku kilometrazu kao ranije pa mi je bezveze bacati pare ako i ove mogu zavrsiti posao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2020 at 12:05 PM, bojankov said:
Ima li ko iskustva sa ovim tigar allseason gumama? Vidim skoro mishelinova sara a dzabe su.

Pisano je na temi, moras da potrazis malo :) U principu, nekome su djubre, nekome su skroz ok :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...