Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Bas bezobrazluk i dranje... Slicno kao ona prica o celicnim 16'' felnama od 20.000 din po komadu.

Kad se setim da je ranije montaza bila gratis, a placalo se po 300-400 kinti za balans. Cuj, 5000 din montza za ceo set :crazy: . Po meni je takodje bezobrazluk i razlicita cena balansiranja za razlicite colaze. Vise se pomuci dok podigne veci tocak, sta li...

Zato braco, bojkot i prelaz na AllSeason, pa neka posle dizu i na 2000 din po tocku :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš se vratio sa montaže guma. Da iskoristim dok imam vremena i dok nije postala gužva a letnje gume su bile za menjanje još i pre ove sezone al ajd korona, pa se nisu ni vozile puno.

 

Uzete ipak Kleber Krisalp HP3. Obrnuo krug po severnoj tangenti, dobro drže po ovoj kiši, nisu bučne :)

 

Što se montaže tiče, 100 dinara montaža, 100 dinara ventil, 350 dinara balans po točku.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu svi kao mi fanatici sa ovog foruma. Ne kupuju svi gume kod uvoznika (Kemoipmex, Beoguma, Coning), prodaju gume i male radnje, pa internet prodaja ... sve zavisi kako ko upakuje ponudu. Zna se: besplatan ručak ne postoji :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kraljevu je demontaza, balansiranje i montaza za alu felne 400 do 500 po tocku. Za celicne i manje felne, cena je jos niza. Ovo u Bg 1000 za tocak... pa to je dranje. Onda vam se isplate all season gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, shakalkv said:

U Kraljevu je demontaza, balansiranje i montaza za alu felne 400 do 500 po tocku

To su cene koje su i ranije bile ovde... Ali, ocigledno da zvaka prolazi. Kao i raznorazni drugi nameti, akcize, nepravedan bonus/malus sistem, istekle prve pomoci, skupi "detaljni" tehnicki pregledi od pola sata i sl...

Ima i ovde manjih radnji koje korektno rade, isao sam par puta kod vulkanizera kod crkve na staroj Bezaniji, bila je neka smesna cena za balans, montaza gratis cak i za gume koje doneses "sa strane".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Madra said:

Nisu svi kao mi fanatici sa ovog foruma. Ne kupuju svi gume kod uvoznika (Kemoipmex, Beoguma, Coning), prodaju gume i male radnje, pa internet prodaja ... sve zavisi kako ko upakuje ponudu. Zna se: besplatan ručak ne postoji :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 

Mislim da tebe niko ne kapira sta pricas, ili sam ja glup..

Nesa je objasnio za online gume, cene su maltene slicne, balans za dzabe ne postoji. Druga stvar, cene jesu sramotne, ali kod mene u kraju ( Banovo brdo ) i vecina ovih malih balansira za mozda 150 din maaaksimum, manje po tocku od ovih "velikih" vulkanizera.. To mi se i ne isplati uzimajuci u obzir da moze biti da ce da trese posle balansa, posto su masine poslednji put kalibrisane kad su izasle iz fabrike :D 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar, suština je da ipak može da se dobije gratis montaža ili popust ako kupiš na istom mestu gume. Bez ulaženja u analizu da li je to i najjeftinija ponuda ili si zapravo platio celu uslugu ili deo usluge montaže kroz cenu gume.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti procitas svoj post pre slanja ? Opet te pitam gde to ima, znaci da dodjem i da kazem zelim tu i tu gumu, npr Kleber HP3 u dimenziji 225/45/17, prosecna cena gume ~8000 dinara i da mi kazu imate gratis montazu za sva 4 tocka, bez da ja placam vise kroz cenu gume a da mi oni daju kao "gratis" nesto.

Koja je poenta onda "gratis" usluge, ako ti platis to kroz cenu gume ? :D Znaci gratis balans i montaza sa sve ventilima po nekoj normalnoj ceni gume - nema. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je ti si druže u pravu ...eto ja sam se nalupetao, nisam čitao šta pišem i izvinjavam se svima na forumu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas cepaju po Beogradu zainat bih vozio AllSeason gume pa i da su najgore na svetu. 5000 din montaza i balansiranje, kakav lopovluk.

Skoro sam prodao coveku moje Miselinke AS i odemo kod vulkanizera (najpedantniji koga sam sreo u zivotu) da se izmontira.

Odradjeno sledece :

1. Skidanje Miselinki sa mojih felni

2. Skidanje Tigar (ili nesto slicno) sa njegovih felni (skinuo sa auta takodje pre toga)

3. Stavljanje Miselinki na njegove felne i balansiranje i montaza nazad na njegov auto.

I sve to je kostalo 2000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, dekirs said:

Kleber HP3 u dimenziji 225/45/17, prosecna cena gume ~8000 dinara

ja najjeftinije našao 9700 al ajde :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

To je zato sto si uzeo...... LASSSA  :stuart:

Edited 2 hours ago by ISV_01

Nemoj da počinješ života ti :lol: neshtry već okreće prase i slavi za lassu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, totti said:
I kad dodaš i ventil na tu cenu, opet ispadne ~ 800 din po točku, kao što je Deki napisao i platio.


Kako ispadne 800 po tocku? Koliko je ventil?
Ne zaboravi da je ovde i skidao gume sa auta, pa sa felni, pa gume sa drugih felni i tek onda ponovo montaza na felne.
Nije isto kao da si otisao da se samo nabaci drugi set i izbalansira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske mi Nankang...
Ali ko vole sveže skinuti domaći vojvođanski suhomesnati arsenal... welcome
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je prosle godine i prethodnih izlazilo oko 700 po tocku u Beogumi npr, a i ostali su bili tu negde. Opet ovo je Bg, mnoge stvari su skuplje, kontam i veci je standard zivota sto svakako nije opravdanje, ali tako je kako je. Kod vecine je cena u 100-200 dinara razlike, cak i ovi manji vulkanizeri deru.. E sad, sigurno ima neki vulkanizer u Resniku ili Ostruznici npr koji radi i za 500 din, al ko ce da se cima tamo :)

 

@andreja.micovic Ako se dobro secam a mozda i gresim prosle godine sam placao BFGoodrich 9300 po komadu a sada je npr u istoj radnji oko 9800 mozda koji dinar vise. Sto znaci da su i cene guma skocile...

A ovo sam dao primer, ne znam tacnu cenu, vise je bilo okvirno :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali Resniku? :question: Ima ponton da dođeš na sred jezera dok sačekaš zamenu guma... A tek da vidiš regulacioni plan uređenja

Da te zakažem kod brata? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napisah da neki dan u "Beogumi" za točkove od 14" (fobija) platih 850 dinara po jednom točku da mi skinu stare i stave nove AS gume, sa balansiranjem i zamenom ventila. 3.400 dinara ukupno. Za "smešnih" 14 cola. Baš "kolju" :) Da im dovezem 18", to isto bi bilo jedno 6.000  :)

 I tako dva puta godišnje. A "hotel za gume" za 18" bi koštao kao da je na Bahamima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron koje si AS uzeo?
 

7 hours ago, knezevic76 said:
Pa ja koliko se sećam, onaj mobilni vulkanizer menja gume za oko 3200 i to dođu na adresu

Beoguma mobilni vulkanizer naplaćuje plus 2000 izlazak na teren

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...