Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@moron

Ukucaj "Hunter" u pretragu foruma, pisali smo vec X puta, princip rada, gde imaju masine u BG, koliko kosta ;) ... 

1 hour ago, nidza said:

Vrlo često dobro izbalansiran točak opet grdno trese pri nekim brzinama, kočenju, ubrzavanju. U čemu bude problem - bok gume na nekom mestu je ili premekan ili pretvrd, najčešće fabrička greška ili posledica udarca.

Apsolutno tacno. Samo bih dodao slucaj da sam doziveo isto ovo (tocak balansiran u nulu na masini, a trese na nekoj brzini), ali zbog toga sto se sama guma vremenom iskrivila. U pitanju je bila zimska, prilicno mlada, pravilno skladistena, sa odlicnom sarom, bez krvnickih udaraca... Samo sto sam bio mlad i zelen da to kupim (necu pominjati brand, da se ovde opet ne "pokolju" :D). Od tada se drzim principa da nisam toliko bogat da bih stedeo na takvim stvarima. Inace sam te gume bacio, nisam imao obraza da ih stavljam ni na oglas, iako su na oko izgledale odlicno. Doduse, davno je bilo, ali ne verujem ni da bi im Hunter pomogao.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Hvala. Jesam par puta video tu reč u rečenicama na ovoj temi, ali, mislio sam da je to samo brend ili model mašine i da je u pitanju nešto novije. Nisam pretpostavljao (ni uočio) da je drugačija vrsta mašine i balansiranja.

Ipak, ova tema ima 475 stranica ...

Hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim, prosle godine je sanirana ova guma tip top flekicom a sa prednje strane zaliveno zivom gumom i pegla, nema deformiteta, ne pusta, ali ipak je vozim nazad.

 

CCC1I.thumb.jpg.562e716535b2ae76979d59a6fddf3a9f.jpg

 

Edited by Ivan
Prebacena slika na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/26/2020 at 11:40 PM, 037 said:

Ispravljanje dve alu-felne i zafarbavanje jedne (odlično ispalo) sa demontažom i montažom pripadajućih guma plus balansiranje sva četiri točka, skidanje zimskih točkova i montaža letnjih — 3500 kod Aleksandra Pantelića - Pante. Zapravo, svideo mi se kvalitet i pošten pristup, a povoljna cena je samo bonus. 

 

Kvaka 22: u Kruševcu je. 

 

Možda znate za njega iz sporta, takmičio se u kružnim i brdskim klasama Juga (znam za hibrid i - mislim - veliki N) i kupovima Fića. 

Ja sam ranije kod Hofmana uvek menjao gume. Gde ti se nalazi taj Panta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shakalkv

Molba da se slike kace direktno na FLCS server. Em tebi lakse (ne moras da kopiras eksterne linkove), em lakse ljudima za pregled zbog mogucnosti Thumb prikaza i listanja, em ostaje sacuvano na nasem serveru ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2020 at 9:35 PM, Axic said:
Ja sam ranije kod Hofmana uvek menjao gume. Gde ti se nalazi taj Panta? 


Ja sam kod njega ispravljao felne ( pisao u temi o Stilu). Nalazi se na Bagdali, ali je malo nezgodno za objasniti ako ne znas okolne ulice.
Evo njegovog broja : 063/634-025
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ides iz pravca dispanzera, prolazis skretanje uzbrdo za Bagdalu (kod Jakse, fudbalski tereni) i picis prema marketima Oaza, AS. Dolazis do raskrsnice (sa leve strane Amsterdam zgrada) i picis desno. Penjes se uzbrdo 500 - 600m i videces zutu tablu sa natpisom "Auspuh servis Paja, ispravljanje felni) i cepas desno. Par stotina metara i tu je covek (sa desne strane, silazi se nizbrdo u dvoriste), ima tabla.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2020 at 8:37 PM, shakalkv said:
Evo da se javim, prosle godine je sanirana ova guma tip top flekicom a sa prednje strane zaliveno zivom gumom i pegla, nema deformiteta, ne pusta, ali ipak je vozim nazad.
 
CCC1I.thumb.jpg.562e716535b2ae76979d59a6fddf3a9f.jpg
 

Ova guma više nema normalnu funkciju, tj. taj bok koji drži masu auta zajedno sa vazduhom je oštećen.

Ja takvu gumu ne bih vozio brzinom većom nego što bi vozio sa ćopavcem, i to samo privremeno dok ne stigne ispravna guma.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok gume se ne krpi, već se guma baca!!!! Tu je pocepano platno koje bi trebalo da ti čuva glavu.

 

@Ivan svrha i jeste foruma da podelimo iskustva. Sledećih nekoliko sezona neću menjati gume ali baš interesuje sa kojom si imao problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec ranije, pa ne bih da opet otvaramo neizbeznu polemiku i trolovanje. I da svi zajedno prolazimo kroz ubedjivanje sa fanovima pojedinih gumarskih brendova. U pitanju je kod nas cuvena all-rounderka :D , a ja bio mlad i zelen.

Apsolutno se slazem kada je u pitanju bilo kakvo ostecenje bokova guma, kuckali smo kada je kolega jos ranije pokrenuo pricu sta da radi. Pogotovo sto mi po sari deluje da je u pitanju Conti PremiumContact2, koje sam svojevremeno pazario nove za Stildzu. A koje imaju neverovatno tanke bokove, zbog cega su tako i udobne. Nisam mogao da verujem kada sam pipao pod prstom debljinu zidova, dok sam cekao da ih montiraju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, vagenovac said:

meni su bile extra

To je taj argument koji sam trazio, a nikako da se setim :respect: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da pronađem da li sam se već hvalio, ali kad mi se spomenu bokovi:

32679521997_264bb099c8_k.jpg 46897912594_26e6c0701d_k.jpg

 

I zimska i letnja stradaše u istoj godini. Malo je reći da sam odlepio. Nisu na pola životnog veka bile gume.

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan said:

Pisao sam vec ranije, pa ne bih da opet otvaramo neizbeznu polemiku i trolovanje. I da svi zajedno prolazimo kroz ubedjivanje sa fanovima pojedinih gumarskih brendova. U pitanju je kod nas cuvena all-rounderka :D , a ja bio mlad i zelen.

Apsolutno se slazem kada je u pitanju bilo kakvo ostecenje bokova guma, kuckali smo kada je kolega jos ranije pokrenuo pricu sta da radi. Pogotovo sto mi po sari deluje da je u pitanju Conti PremiumContact2, koje sam svojevremeno pazario nove za Stildzu. A koje imaju neverovatno tanke bokove, zbog cega su tako i udobne. Nisam mogao da verujem kada sam pipao pod prstom debljinu zidova, dok sam cekao da ih montiraju.

 

U pitanju je Ecocontact5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravim digresiju :)

Nadjite mi lepšu šaru...

 

IMG_20151103_201936.thumb.jpg.fc4dea6ea2662930c6820a368f444345.jpg  Untitled.thumb.png.c5033db2d4cd6243df374f85e980090f.png

 

I`ll wait...

 

PS - kako je to držalo krivinu...majko mila

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...