Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

202

 

Svi podbrendovi Bridgestone.

 

Nego izvolite vrlo dobar pregled svih brendova guma u 4 segmenta: premium, mid-range,  economy i low-budget.

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

 

I moje pitanje bi bilo, zašto Lassa u mid-range? 

 

 

 

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, nidza said:

Nego izvolite vrlo dobar pregled svih brendova guma u 4 segmenta: premium, mid-range,  economy i low-budget.

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

Ova economy kategorija sve neki vanzemaljski brendovi: Apolo, Cosmo, Hercules, Meteor, Sunny, Sonar, Achiles, Atlas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam tj nikad nisam vozio Lassa gume...samo Hankook nekako mi se tako potrefilo na svim vozilima te gume teram...bar da oce da me plate da ih reklamiram...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je i smisao ovog foruma da sa što manje para dobijemo dobru gumu.

Ono što sigurno proizvođači rade a, to je da kada kupe lov-budžet fabriku ubace kvalitetniju smesu da bi privukli kupce. Posle obore kvalitet da bi zarađivali na visokoj klasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najgore, tzv visokoj, moj je utisak da su ranije premium, pored sve nove tehnologije, bile pravljene da bolje "rade" i duže traju... Danas su automobili brži, teži, ukupno sofisticiraniji,ali gume danas prodaje samo marketing i samo marketing...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično ne znam ni da li bi primetio razliku na kolima između premium brenda i mid range koji trenutno imam. Sa svojim stilom vožnje - sigurno ne. Možda bi se odrazilo na trošenje iste (sirovinski sastav) i eventualno izdržljivost (kvalitet izrade), ali i to bi bilo pitanje, obzirom da gume menjam na vremenski period do 5g (po trenutnoj godišnjoj kilometraži), bilo da može još gurati ili ne. 

 

Suludo zvuči, a negde ranije sam pomenuo, da se razlika između visoke klase trkačke gume za bicikl, koja po komadu košta kao mid-range do premium segmenta gume u dimenziji na mojim kolima (205/55/16), i budget segmenta cenovno oko 3-4 crvene (aka rang nekog Nexena low budgeta gume za kola) je zaista ogromna...tu jedino uspem da vidim koliko se zaista u istim uslovima uštedi na smesi, otporu kotrljanja i "držanja" na asfaltu i to u realnim uslovima pedalanja, aka potrošnje W/km. 

Istina, porediti ovako nešto sa automobilskim segmentom možda nema neke svrhe, ali princip je isti - smesa gume, kvalitet proizvoda, njegove karakteristike po testovima govore svoje. Sigurno je tako i sa automobilskim gumama...jbg kad vidim energetsku klasu gume D/E, mogu misliti kakva je što se tiče same smese ili karakteristika..da li to i kada se naduva da valja izigrava žvaku po vrelom asfaltu ? (zimske gume isključujem iz ovoga, smesa je sa razlogom drugačija). 

 

Možda ne bi ni sa low - budget (pod uslovom da postoji viši segment low-budget-a, odnosno podele u okviru samog segmenta) ako bi finansijski morao da gledam takvu gumu, dok plastikanere svi znamo kako se ponašaju po kočenju, vlažnom kolovozu, zimi da ne pričamo te tako nešto staviti na auto je, bilo kome normalnom, van pameti. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmisleno je gume ocenjivati sa imam ja meni su extra, pogotovo kada pricamo o bezbednosti i nekim specifikacijama.

 

Hocu reci, posto se vec provlaci bezbednost kroz pricu, recimo da kazemo da je neki auto los/nebezbedan jer ima 1/2 zvezdice na euroncap crash testu, to je opravdano.

 

Sa druge strane nije adekvatan kontraargument:

 

-ne kupujem ja auto da se lupam

-ne treba meni sigurniji auto, ja se ne trkam

-sigurniji auto je za napaljene klince

-ja sam porodican covek meni ne treba sigurniji auto

-vozim sporije auto za 1/2 euroncap zvezdice pa sam isto/vise bezbedan od ovih sigurnijih

-samo seronje kupuju sigurniji auto umesto da kupe nesto zeni i deci

-imam ja, meni je extra (auto sa 1/2 euroncap *)

 

Takodje hipoteticki da se pojavi neki kineski/turski lowcost/budget auto koji nije testiran euroncap godinama, imamo svaki razlog da sumnjamo u bezbednost tog automobila, sve i da je vlasnik mercedes ili neka druga renomirana kompanija.

 

Voze ljudi i automobile stare 30g pa se ne lupaju i ne ginu na svakom cosku, ali opet sa punim pravom mozemo reci da im je bezbednost ispod proseka.

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji set guma što sam uzeo na Marei bile su Lassa (letnje 205/45R17 i posle zimske 195/55R15). Letnje su mi se uklapale u cenu (tada oko 9000 RSD po gumi što je bila prva najjeftinija posle Tigar/Riken i ostalih kombinacija) i toliko su bile svuda reklamirane da rekoh ajd da probam. Generalno, za moj pojam su bile bučne, držale su ok ali mi se nisu svidele, deluju malo manje plastične od tigra. 

I pored nezadovoljstva letnjim, na nagovor drugara uzmem i zimske. Nisam bio zadovoljan kako su držale po snegu (tada sam čak išao i na Jahorinu), klizale su i nekako sam se osećao nesigurno.

 

Pre toga sam 5 godina vozio kleber dynaxer(leto)/sava eskimo(zima) kombinacija sa kojom sam bio daleko zadovoljniji. Doduše, bio je i manji točak (185/65R14) i znam da sve to utiče, ali najviše mrzim kad na autoputu čujem kako zvoni guma. 

 

Trenutno na Delti sam odvozao ukupno oko 12000km sa kombinacijom Dunlop Sportmaxx2/Barum Polaris u dimenziji 225/45R17. 

Dunlop baš lepo drži iako je na granici nekog normalnog minimuma (šara oko 3mm, DOT je iz 2015 godine izguraću još ovo leto), ne čuje se toliko i i dalje je mekana guma na dodir. 

Barum nisam mogao ni čestito da probam jer snega nije bilo cele zime. Svakako otišle su sa Blade felnama. Dot je bio stariji, iz 2012. i to je jedini razlog zašto su otišle. Šara na njima oko 6 mm, i dalje mekane na dodir. Dal su dobro bile skladištene ili šta već. 

 

Svakako, iz ovog skromnog iskustva, Lassa me neće videti to sigurno, kao ni Tigar. U zavisnosti kakve felne nađem za letnji set (17", 18") uzimaću i gume. Sava UHP2 mi deluje po svemu kao najlogičniji izbor u bilo kojoj dimenziji. Za zimske već dugo imam želju da probao Fuldu. 

U nekim svojim razmišljanjima, ova kombinacija mi deluje value for money. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam poređenje Lassa driveways i Tigar HP(ne UHP) i po testovima su skoro pa iste.
Sa druge strane gledam Fulda multicontrol koje sam uzeo, odlična na testovima i još ispade premium guma, slično je i sa Hankook icept RS2 zimske koje imam.
Vrlo sam zadovoljan izborom Tigar (oko 5000din)/Hankook(oko 5000din)/Fulda (7500din) u dimenziji 15".e285695b989ae7e36be129c62888c5b3.jpg2f9bcd6ae542f8e9e3e104a856ae0833.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojim testovima? Ja za Lassu nisam našao nijedan test online.

Ovo iznad citirano nije test već utisci korisnika, što je ekvivalent ovog našeg foruma. Isključivo subjektivno i (vrlo) uslovno relevantno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i da ga nađeš jaka korist, sve se to namešta... A zapadna Evropa će da dopusti nekome koga ne kontroliše da omasti brkove...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, YUgisa said:
Ljudi ne shvataju da u saobracaju nisu bitni oni Nije stvar da li ste vi budala ili ne, nego da li ce druga budala da naleti na vas  

Najčešće se desi havarija kad nalete dva nepažljiva vozača jedan na drugog. U 99% slučajeva je dovoljno da je jedan pažljiv i sa adekvatnim alatom za čijim volanom sedi.

Moji sudari su svi trenutak moje nespremnosti da izbegnem užasno glup potez drugog vozača. Znate i sami da svaki dan izbegavate bar jednu tuđu glupost i vremenom se čovek na to navikne.

Svestan vozač treba da preduzme sve u svojoj moći da ima adekvatno spremno vozilo i da je sam spreman, da se dobro oseća za vožnju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Fuldu, Savu, Hankook imaš testove i kačio sam za Fuldu konkretno, čak sam našao i za Tigar testove kočenja na mokrom i suvom itd. Jedino za Lassu toliko hajpovanu nisam ništa konkretno, tj nisu relevantni testovi.
Iz gore otkačenog se vidi da i preko narod troši Tigar i zadovoljan je.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, neshtry said:

A i da ga nađeš jaka korist, sve se to namešta... A zapadna Evropa će da dopusti nekome koga ne kontroliše da omasti brkove...

 

Ne možeš ovakve izjave da pišeš bez bilo kakvih dokaza. Sad već imaš mnogo različitih pisanih i video testova, koji su u vrlo velikog meri saglasni. Ja se slažem da mnogi naginju nekom brendu, ali ako ne gledaš samo krajnje rezultate nego detaljno čitav test, svi su u korelaciji iz koje može da se izvuče vrlo tačan zaključak. Različiti testovi različito ponderišu, ali svi u okviru iste dimenzije imaju vrlo uporediva merenja.

 

Svakako je poželjno gledati svaku pojedinačnu karakteristiku testirane gume, kako bi odabrao ono što je _tebi_ važno na gumi. 

 

Neću nikom da solim pamet jer sam u mogućnosti da odaberem najbolju gumu trenutno prisutnu na tržištu, ali deo mog racija je i ovo vozilo, koje u svim dimenzijama felni koje mogu da se stave na njega (17+) ima najjeftiniju dimenziju (Golf, druga reč za difolt). Već Superb ispada iz matematike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi odlutaju, misle o problemima i iskljuce se iz saobraćaja. To rezultuje da do udesa dodje na zaista glup nacin. 

Od ljudi kojj ne znaju, do onih bezobraznih koji se ubace sa sporednog puta ispred vas i kilavi 40kmh,a kao zuri. Do duse opet je kod nas i crno i belo naspram Kosova. Kod njih moraš biti spreman na svaku glupost. 

Sto se guma tice na bmw-u su mi bridgestoone turanza t005, posle 20k km imaju saru 7mm i malo preko. Tihe su i lepo drze krivinu. Na skodi su hankook u dimenziji 195 50 r15 i iznenadjujuce dobro drze krivinu ako uzmemo u obzir koji auto je u pitanju. 

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, danijel55 said:

Na skodi su hankook u dimenziji 195 50 r15 i iznenadjujuce dobro drze krivinu ako uzmemo u obzir koji auto je u pitanju. 

 

Au šta si reko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da dodam, miskim da je michelin ostavio najbolji utisak na transportnim vozilima. Od 280k-350k km, guraju gume na kamionima uz pravilno njihovo odrzavanje. 

 

9 hours ago, nidza said:

Au šta si reko.

Istinu. U poredjenju sa polom, puntom i 206 pezoom.Tj toj klasi auta u stabdardnoj varijanti. Ne mislim na verziju vrs, hgt itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna mala digresija. Pre neki dan sam prešao sa C4 picassom 2016 godište oko 500km, uglavnom AP.
Tek kad sam se vratio kući skapirao sam da auto ima zimske tigar gume.
Ali, taj auto u toj opremi ne dozvoljava greške u vožnji, barem ne namerne, tj svodi ih na minimum, bez obzira koje gume imate.
Te pišti da sam prešao preko bele linije, te auto u mrtvom uglu, te ovaj ispred prebrzo usporava, te se ja prebrzo približavam, te sam oduzima gas kad se podesi, te prekorčio sam brzinu, te pritisci u gumama, te mi je neko/nešto u zadnjem desnom ćošku...........
mislim, ljudska nenamerna greška se u vožnji svodi na minimum, tako da tada neke sitne razlike u kvalitetu guma padaju u vodu, ako me razumete.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, i dodao bih jos, u drugoj ili trecoj sezoni, kada je sara jos uvek duboka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...