Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@ortakov

 

Imaš dva seta felni i sezonske gume na njima? U pravilu, mislim kako onda balansiranje nije potrebno prilikom zamene točkova izuzev ako je pređena velika kilometraža ili osetiš neki problem.

 

------      ------

 

Da li je radio neko balansiranje sa simulacijom opterećenja? To su one mašine sa valjkom koji pritiska gumu kada je na balanserki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale

Ako je Trekking, odnosno, Cross, onda je to logično. Mnogi u nekoj varijanti opreme ili opcionala daju all seasons ( a neki M+S ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radili su pojedini sa foruma

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

Može još koji detalj? Oseti li se razlika u odnosu na klasično?

 

Ima li ikakve razlike kada su felne okej, izuzev što se mogu naći lošije gume i prebaciti pozadi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za detalje ne znam, javice se neko od njih valjda default_D.gif Razlike ne verujem da ima u odnosu na klasicno, sto bi bilo? Kada je dobro, dobro je pa bilo to klasicno, slucajno ili ovako default_D.gif Znam samo da su pojedini jedino na toj masini resili problem sa vibracijama na odredjenoj brzini, u stvari su zbog tog problema i dosli do nje default_).gif

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balansiranje na Hunteru radis kada ti trese tjst kada imas neki problem.

Obicno masina izbaci idealne tacke gume i felne, koje se okretanjem gume poklope i to tresenje se ublazi ili skroz nestane. 

Osim toga nema razlike u odnosu na obicno balansiranje pod uslovom da su ti felne i gume okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, hvala. Čisto sam razmišljao, kod običnog balansiranja guma "baca" po kružnici, a na putu i Hanteru, zbog opterećenja, po krivoj (kružnica sa jednim zaravnatim delom). Zato sam mislio kako možda ima razlike i kod dobrih guma i felni (pošto se kod klasične zna u kom je pravcu ali i ne koji deo tačno "baca"). 

 

Mada, dejstvo je u vožnji promenljivo, verovatno se nikada ne može 100% predvideti na balanserki, izuzev ukoliko su felna i guma baš idealne. 

 

... ali sve to je moja teorija, voleo bih da vidim i druga mišljenja, i iskustva ljudi koji su novo balansiranje probali...

Edited by 037

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre ljudi ja se ubi pisuci da mi auto trese na 20 do 30 a nove gume i dobre celicne felne ( tako bar kaze moj bivsi vulkanizer )...sta je to hanter i kolko kosta i gde ima na vozdovcu da probam da sa tim sredim tresenje i vibracije od 20 do 30 pa onda 80 do 90

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falken danas na track day :D  

 

Nije bas neka guma za stazu, koga interesuje :D 

WhatsApp Image 2020-05-10 at 22.43.50.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja gledam za ocevog pc-a univerzalne gume, on ima godisnju kilometrazu od nekih 5/6 hiljada, dva seta su visak

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi u firmi na oba poslovna vozila B segmenta imamo celogodišnji Kleber.

Jedna kola prelaze oko 20, druga preko 30 kkm godišnje.

I to je toliko isplativa varijanta, da je to neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je do isplativosti onda kad dodjes sa 4mm na pocetak zime moras da kupis nove gume. A opet te stare mozes voziti sledece leto i svuci do 2mm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, shortee said:

Pa bre ljudi ja se ubi pisuci da mi auto trese na 20 do 30 a nove gume i dobre celicne felne ( tako bar kaze moj bivsi vulkanizer )...sta je to hanter

Pa ubismo se i mi objasnjavajuci sta je Hunter :D .

Postoji jedna vrlo lepa i korisna opcija, a to je Search foruma - nadjes ono sto te zanima za sekund, ne cekajuci bilo koga da na svakih par strana ponavlja jedno te isto ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ti Ivane znas kakvi smo mi forumasi...sto da trazim kad mogu da prdim po temi i nabijam ppstove
Hvala saznao sam.bas me zanima kolko kosta i da li ce da resi moj problem..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicno sad sam sve proucio...vidim da ima mocni i3 procesor i verujem da ce da mi sredi stvar..da je AMD brinuo bih se ovako sam miran :) salu na stranu hvala na pomoci guglam sad gde ima na Vozdovcu pa cu da idem da mi rese..sve na puntu sredjeno jos kad bude prestao da trese ima da ga teram 120 u trecoj :)

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da navratis sa sokom na neki nedeljni skup ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...