Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Evo i ja :D

49562847667_a630448ef9_q.jpg

 

 

Koliko sam pozitivno iznenadjen sa zimskim gumama na temperaturama ispod nule, toliko sam razocaran na temperaturama iznad toga, tri puta sam imao bliske susrete na tu negde 6-7-8 stepeni jer jednostavno nisam navikao na takav pad performansi auta i radije bih se oprobao sa letnjima. Naravno nisam puno ocekivao od guma ciji je jedini kriterijum za izbor bila cena ali cak i da se nesto desi, sam radim limariju za 2 meseca tako da sipak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:

Isao sam u petak za kraljevo sa bivsim e60 koji je kod kuma, jer je bilo snega na nekim deonicama, a js stavio letnje odavno i udari me golf na tigar gumama.

Skretao neki lik ispred na pumpu, ali je ukocio u traci skoro do stajanja, bmw se ukopa bez paljenja abs a golf na tigru proklizao.

Tigrice su bas lose na mokrom nazalost, imao vise puta problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad!Meni extra kočile uvek, doduše vidim računa o razmaku, ne potapam gas pa kočim....

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od nacina voznje i auta.Recimo na libri sam imao tigar i vise nikad.

8 hours ago, vagenovac said:

Mene sava letnja odusevljava pre svega koliko je udobna, da moze da se vozi 19 po nasim putevima na bmwu sa sport ogibljenjem.778fa695f04b135daa0bbab76a516b1a.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

Rekoh ti ja za savu letnju pre.Kad mi je poznanik da ga tako nazovem pricao o 18-sticama na e60.Vise je zadovoljan udobnoscu sa savom nego dunlop :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nikad!Meni extra kočile uvek, doduše vidim računa o razmaku, ne potapam gas pa kočim....
 
Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
 
 
 

Pa kad vozis penzionerski i ne potapas gas zakocio bi i sa gumom od bicikle.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim brzo ali sa mozgom , ne računam previše na spoljnje asesoare...

U moje mlado doba mogao si biraš tigar, trajal ili sava, tako da je to naučeno znanje.Oštra vožnja sa mozgom.

Potapanje gasa pa jako kočenje zaista je (prosto) vozačka glupost kojom se ništa ne dobija, jer sam im drugačijom vožnjom uvek blizu, a nikad ne opterećujem ni vozilo, ni resurse

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja problem sa svojom voznjom, nego sa tudjom ;) Kad sam polozio ljudi su bili puno radionalniji, sada mi prosto mozak zastane kad vidim sta radi dobar deo vozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vozim brzo ali sa mozgom , ne računam previše na spoljnje asesoare...

U moje mlado doba mogao si biraš tigar, trajal ili sava, tako da je to naučeno znanje.Oštra vožnja sa mozgom.

Potapanje gasa pa jako kočenje zaista je (prosto) vozačka glupost kojom se ništa ne dobija, jer sam im drugačijom vožnjom uvek blizu, a nikad ne opterećujem ni vozilo, ni resurse

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Sam si pisao da vozis penzionerski a sad pises da vozis brzo? Je l' brzo ili penzionerski?

Potapanje itekako ima smisla (doduse ne na 60ks atmosfercima) jer preticanja ne traju po 2 minuta. A desava se da nakon toga moras naglo da kocis iz vise razloga.

A penzionerski mogu da vozim i bez sare i nista nece biti (kao sto sam i vozio jedno vreme dok su felne bile na sredjivanju) tako da nije bas realno da tvrdis da je guma vrh ako ti na takvoj voznji nije pravila problem.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex odustani ne vreme, samo ces sebi da uvrtis mozak i na kraju ti nece biti jasno ni sta se pesnik hteo da kaze, samo izgubis vreme bezveze

 

Tigar, Nankang i Lassa. Fali samo ruska kama i skupio ih sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj pazarac sto me udario sa tigrusama, kaze vozi 33g i ovo mu je prvo cukanje, jos se cudi kako nije ukocio jer je bio daleko iza i kako je toliko proklizao, a ima odlicne (tigar) gume.

Da je ukocio metar ranije ustedeo bi makar 300e.

A taj bmw e60 sam kupio sa tigar gumama, ono drifta sa njima kao da je m5, zamenio sam ih u roku od par dana.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je recitatacija!

Ne potapam gas, ali vozim oštrije, to je za vas penzionerski.

Nankang je sada montiran, Lassa na letnjim i odlična je guma za najmanje 75% stanovništva Srbije(za šta imam dokaz na drugim forumima!)

I da, razlikujem se od vas...

Nešto tu nije jasno?

Kama nije za urbane uslove u Voši, ta je dobar sneg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bih se ljutio, vooolem ja vas, pogotovo zemu Flexa

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo opusteno, kakva crna ljutnja.

No, u redu je sto vozis laganije i bez potapanja (tvoja stvar, nema prava bilo ko da polemise o tome) ali ne mozes da tvrdis da je guma odlicna jer mnogi voze agresivnije.

Evo pre neki dan vozim Brava (ono starijeg), spusten, 15-ice, sve super ali gume neko $ranje (lupicu Starfire, nisam zagledao) i pazi sad. Svaki zesci ulazak na kruzni tok ili malo ostrija krivina pocinje da plese i gubi kontrolu. A kad vozim penzionerski, naravno, greske bez. Je l' treba sad da kazem da guma drzi super i da nema greske sa njima? E vidis, ti bi tu gumu okarakterisao kao sasvim dobru a po meni je tuga ziva.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si priznajem, mada 90% stanovništva izlazi na kraj za tigricama, prilagođavajući stil vožnje hardveru, što je i bila moja poenta. Ne oslanjajam se previše na hardver, sto puta me zahebo, makar bio i premium

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurnije je tako svakako, glava je najbitnija. Ali mislim da na gumama ne treba stedeti, pre ili kasnije se zadesi situacija gde ne moze glava da te spasi (zakoci retard naglo ispred tebe, izleti ili nesto slicno). Dinar nisam pozalio za ove Miselinke sto uzeh, iako su bas skupe.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Flex said:

Ma samo opusteno, kakva crna ljutnja.

No, u redu je sto vozis laganije i bez potapanja (tvoja stvar, nema prava bilo ko da polemise o tome) ali ne mozes da tvrdis da je guma odlicna jer mnogi voze agresivnije.

Evo pre neki dan vozim Brava (ono starijeg), spusten, 15-ice, sve super ali gume neko $ranje (lupicu Starfire, nisam zagledao) i pazi sad. Svaki zesci ulazak na kruzni tok ili malo ostrija krivina pocinje da plese i gubi kontrolu. A kad vozim penzionerski, naravno, greske bez. Je l' treba sad da kazem da guma drzi super i da nema greske sa njima? E vidis, ti bi tu gumu okarakterisao kao sasvim dobru a po meni je tuga ziva.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Mozda je lose spusten :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je Fulda 185/65 R15 88H ECOCONTROL HP za preporuku? 6100 rsd po komadu. 

Kakva su iskustva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...