Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Evo i ja da potvrdim. Vozim BFG Winter 2 vec 2 nedelje i sve super. Suvo, mokro, sve kako treba. Naravno ostaje da sacekamo prvi sneg pa da vidimo kako ce biti. Secam se da sam davno imao BFG Winter 1 i da mi je sve bilo ok do dubokog neutabanog snega kada sam se malo mucio da izadjem sa parkinga. Videcemo kako ce dvojka da se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadaleko poznata turska industrija guma. Kao i Lassa.

 

Da vidimo sa Nesom da se uzme mozda jedno 20 setova tu za nas pa popust da dobijemo. Nema se vise sta cekati. Niko ih ne testira, nemaju nikakav review, nemaju ocene - ALI MI DA MECEMO DO IZNEMOGLOSTIIIIIIII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je potrebno balansirati gume prilikom montaze? Do sada sam imao dva seta felni i nisam nikada skidao gume, samo su nakacili drugi set, a posto trenutno imam jedan, zanima me da li je to bitno i zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao Beocar...Nemaju Kleber i ne znaju da li ce dobijati. Kaze mi prodavac da sam ja treci u sat vremena koji je zvao za te gume :)

Ostaje BFG mi winter2. Do kraja nedelje moram nesto uzeti :(

Imam neki osecaj da kad uzmem gume necu moci da zivim od ponuda za Kleber....svi ce ih nabaviti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/26/2019 at 10:56 AM, neshtry said:

Jel probao neko obaj Petlas?

 

Screenshot_20191126_105352.jpg

Imao ih na sluzbenom Mini One. Gde su me prosle godine po Senjaku i najvecem snegu izvlacile od mene preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Aksiću!
Doveo starije dete kod zubara i ćamim ćekajući i vidim na jednom Audiju A3 pored moje klupe... Nikad čuo...
Al me hoće Turska

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, TeaseR said:

Da li je potrebno balansirati gume prilikom montaze? Do sada sam imao dva seta felni i nisam nikada skidao gume, samo su nakacili drugi set, a posto trenutno imam jedan, zanima me da li je to bitno i zasto?

Ako te dobro razumem, sada imas jedne felne na kojima menjas dva seta guma? Ako je tako, obavezno je balansiranje.

Na pitanje zasto, odgovor je da je nekada cak ne pomaze ni standardno balansiranje tegicima, nego je potrebna pomoc Hunter masine :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, standardna procedura prilikom montiranja guma na felne. Kada se u obzir uzme trosak montaze, balansiranja, pa sve to 2 puta godisnje (uz drndanje samih guma stalnom montazom/demontazom) - ko planira da vozi 2 sezonska kompleta guma, za iole duze posedovanje vozila se svakako isplati imati jos jedan komplet felni.

Apropo prethodne price o izboru guma - sve cesce vidjam da na oglasima za cisto zimske gume navode "za sve sezone". Sa sve M+S i 3MPSF oznakama, ocigledno zimskom sarom... Ukljucujuci i gore pomenutog vulkanizera "savetodavca". Neverovatno, samo da se proda.

I onda nije ni cudo sto su ljudi koje to toliko ne zanima sludjeni, glava napunjenih pogresnim informacijama, ubedjeni da imaju pravi izbor za celu godinu. Kao sto smo do do pre neku godinu cepali letnje gume preko cele sezone, sada je to zbog ovakvih strucnjaka slucaj sa zimskim. Bitno je da ispunjavamo zakonsku formu :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pitam za mišljenje

 

kada vam zimska guma padne ispod 4mm, zakonskih, da lli ih bacate, ili ih vozite sledećeg leta.... taman se potroše ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavim vulkanizeru.

Jednom mesečno dolazi kamion za reciklažu kod njega... Iz Rume.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, neshtry said:

Pitanje je da li će se ponašati bolje, niko ih dosad na forumu i nije pošteno isprobao...

Pa meni bi bar podsvesno bilo lakše, da znam da umesto zimskih cele godine, vozim univerzalne... 

3 hours ago, andreja.micovic said:

Stane na semaforu pored mene PUG3008, nov model. 

Pogledam gume kad tamo Riken neke zimske.

Auto od 30000 eur i gume od 20000 dinara. Nikad mi neće biti jasno...

Meni komša vozi taj model, baš mi se žalio da ide neka zahebana dimenzija guma. Doduše on je uzeo Michelin za njegovog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal sam kacio ovde, a klasa 2004 sa fabrickm gumama, te su najbolje iz prve ugradnje i vlasniku ne pada na pamet da ih menja :)

 

1569b232a73bed0c854dbfab86dcbf5d.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...