Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

On 4/14/2019 at 2:12 PM, voodoons said:

Ja sam primetio dosta veliku razliku prošle i ove zimske sezone. Omatorila je, iako je napravio čuveni proizvodjac..

Znači došlo vreme da je unaprediš u all season ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Određeni modeli Mišelina su se kod mene jako loše pokazali, tako da što se mene tiče to je brend koji zaobilazim maksimalno. 

I sada imam na zadnjoj osovini ono zlo od Mišelinove gume Energy Saver. Nikakvo prianjanje nema, a kad padne kiša da ne pričam.

Šeta zadnji kraj na BMWu kao da isporučuje 500 konja. Tako da se njih oslobađam pod hitno. 

Kad se setim samo da je ćaletu pre neku godinu ta ista pukla pri 100km/h, naježim se. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace mrzim eco gume svih proizvodjaca, pa tako i michelina. U sustini losa, tvrda, plastikanerska smesa, a predstavljaju ih kao nesto pozitivno. Michelin energy saver ni na mojoj bivsoj Kii nije imala nista gripa, a ono bila bicikla od motora... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve eco, green i ostala biip. Neka pise Premium contakt pa makar i na polovnoj D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak na Astri ima Energy saver iz 2016 ispucale na par mesta, kod mene Energy saver iz 2009 (znam mator dot i to,planiram da uzmem set 16,17 za leto a 15 koje imam da koristim za zimu) na kojima samo jedna za sad ima malu pukotinu. Baja od koga sam uzeo prosle godine ove polovne mishelinke kaze da je stara verzija mnogo bolja od novije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matador Hectora 3 je meni odlična guma. Prošlu sezonu odradila bez greške. Od mene ima prednost u odnosu na energy saver, eco, blue i sl "gume".

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Al cena joj je kao da je ne znam kakva guma :)

Upravo tako, kod ne malog broja ljudi prolaze Eco "supljaci" :) . Od takve smese najcesce ce pre da se isposti i ispuca nego sto ce da joj se skine sara. Sto dovoljno govori o peformansama, jedina "prednost" im je prilicna dugovecnost. Ako se to uopste moze svrstati u pozitivnu karakteristiku.

Nije mi jasno kada ljudi u istoj dimenziji, po maltene istoj ceni, uzmu npr. Conti EcoContact umesto PremiumContact, Michelin Saver umesto Primacy i sl... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni to mi nije jasno..pa ne kupuju to kao carape pa ajd i da pogrese boju i malo omanu dimenziju, nego kupuju gume za kola. Da li ljudi ne citaju ista o gumama (proizvodjaci, osobine, testove) ili veruju na 'rekao mi (Pera, Mika, vulkanizer), cuo sam (navesti po nahodjenju)' ili gde ih uzimaju i nemaju veci izbor pa biraj sta ima na lageru.

Premda, kada cuju iole od istog proizvodjaca drugu gumu umesto one koju traze, mozda i bude ono 'ma moze, isto je to verovatno'.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taman posla da o svemu moraju čitati i obrazovati se, zato postoje ljudi koji se bave tim profesionalno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nisam mislio 100% bukvalno :) Mislim da ipak koja korisna informacija ne moze biti na odmet, jer ima i onog tipa prodavaca koji bi samo da prodaju onog sto najvise imaju na lageru ili sto mu je najskuplje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili gde imaju najvecu marzu, stari DOT i sl...

Nazalost, zivimo u takvom okruzenju gde za bilo za sta da se uhvatis - neka informacija vise sigurno ne skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivimo u drzavi gde i kad kupujes novo ,moras odmah sve da proveravas :D Ja se zeznuh,mogao sam da uzmem dunlop sport dot 2017,dimenzija 205/55/16 ,za 110e ,maltene nova guma,barem bih rekao na oko.

On 4/14/2019 at 11:52 AM, voodoons said:

Onda imam i ja AllSeason i to Mishelin Alpin..

Mogu letnje sad komotno da prodam..

Alpin je odavno All season :D Ljudi su kupovali od mene michelin alpin a5,proslog leta za letnju sezonu,nisam mogao da se navasam tih guma.God je bilo 16 i 17,sara oko 5mm.Jeste to povoljno,ali ja im skidam kapu,ta guma leti skripi u krivini sa 60-70kmh kao da si uleteo sa 150 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2019 at 8:24 PM, Ivan said:
Ili gde imaju najvecu marzu, stari DOT i sl...
Nazalost, zivimo u takvom okruzenju gde za bilo za sta da se uhvatis - neka informacija vise sigurno ne skodi.


Ne moze biti tacnije, nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo Energy Saver. Sa Primacy nisam imao iskustva, ali i Pilot u dve generacije mi se slično ponašao. Ispucale su, krunile se... 

Već sam navodio, ali bilo je guma iz srednje klase sa kojima sam bio zadovoljniji. Evo na Alfi Fulda Sport Control petu sezonu gura, nema tragova naprslina ili sličnih stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taxisti se poubijaše za Energy Saver gume. Nekada je to bila polu-plastična Barum (sa Lade), pouzdana je do 60 kmh a prelazi 100 hkm. Lepota jedna !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I energy saver nije za vece putne brzine, zato je ok taksistima..

 

Ko malo cesce putuje, pa jos i voli da zgazi >100-120 kmh (gde se moze), ojoj, ume da bude punjenje gaca kad se malo brze udje u krivinu, pa auto ne poslusa bas :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...