Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Nije on snob što ima platu veću od 25k nego što radi ono što Nemac ne bi sa 3k€ platom...e taj deo je u sivoj zoni

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,šta mislite o  PIRELLI WINTER SOTTOZERO 3 225/45/17  valjaju li one nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, sto mi jednom rece @totti postoji debeli razlog zasto je recimo Audi premium a VW "normalan", a Skoda "budget" brend! Iako je na oko dosta toga isto, kad se udje u dublju analizu vid se razlika! Na zalost dosta proizvodjaca je pocelo da umanjuje kvalitet ova druga dva…. Ali nije to poenta…

Ista je situacija sa gumama, pa da Tigar ima kvalitet Michelina (ciji je podbrend), niko pametan ne bi kupovao Michelin, zar ne? Naravno I premium proizvodi imaju promasaje I naravno pojedini proizvodi nize I srednje klase vrede vise, dok su neki prosto best buy, znaci niti su najbolji, niti su najjeftiniji, ali imaju dobar odnos cena/kvalitet! Medjutim nemoguce je po mom skromnom misljenju, da proizvod "preskoci" dve lestvice, pa da budzet bude premium I obratno!

Na zalost, zbog platezne moci, mnogi od nas jure best buy, cesto I vise muzike, za manje para... Sad je tu jako diskutabilno sta je tu kome odgovarajuce! U vecini komentara, kad se postavi pitanje izbora guma,  pise "ne vozim ko manijak" I cini mi se, da tu clan u stvari misli "predlozite mi sto jeftinije gume, da u sebi budem miran"!

Recimo ja razmisljam na ovaj nacin: gledam neku srednju klasu uvek, ako izleti neki premium, kao Pirelli prosle godine, ako ne onda budzet… Mada je razlika u ceni sve manja i manja, tako da se za par hiljada dinara ne vredi premisljati, a sto rece @Ivan ne kupujem gume svake godine, vec svake pete/seste (zavisi kako ko vozi). Ono sto znam, kinezi za sad nikako, kao ni protekti, polovne, da, mlade do dve godine I to samo kao prelazno resenje, od par meseci!

 

@mane

Imam ja sottozero, 205/60/16 na Resou, doduse polovne 2016. godiste, malo sam zakacio I snega sa njima, korektne I stabilne. Recimo za dve/tri sezone su potrosene do 4.5 mm!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja radim,pričam o 10k po gumi za auto od 4k€.
A ima i ono da se raščišćavaju pogoni premium vw pogona da škoda ima mesta.Nije ni to više kao nekada...
Ja imam gume od 16k(4×4k) rsd na Puntu (od recimo 1.2k€)...Zimske su bile na njemu kada je kupljen u Nemačkoj i tajvanske su.
Za brzinu od 40km/h u naselju,80km/h van naselja i 130km/h na auto putu,zadovoljavajuće je 85% nižeg i srednjeg ranga ponude guma u Ostalo je....
Ja sam detetu kupio gitaru i pojačalo za 400€ to mi je bolje ulaganje nego meni GY.Nekako produktivnije i plodonosnije nego da ja jurim po rupama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate neka kupuje ko sta hoce. Ako neko hoce gume od 20k na auto od 2000e, koga briga ? Meni je bacanje para sto si ti detetu dao 400e za gitaru jer npr ja gitaru ne znam da sviram niti me zanima, pre bih mu uplatio more ili kupio telefon ( lupam sad ). 

Ne treba se mesati u tudje novcanike i zivote.. A najmanje od svega treba porediti ono sto mi radimo ovde sa npr Nemcima. Jel su ti Nemci nesto pametniji ili sta vec ? Jel trebamo i mi da idemo i kupujemo second hand garderobu zato sto oni to rade? 

Svako radi ono sto hoce, kupuje ono sto zeli itd.. Napravise od nas Srba ovde debile. Pa najjace da cu da gledam sta neki Nemac, Norvezanin, Svedjanin, Amer ili ko vec radi, kupuje, nosi na sebi.. Sta to mene/nas zanima?

 

Opustite se ljudi, ovo je forum automobila, tu smo da pomazemo jedni drugima u vezi automobila, na ovoj temi konkretno oko guma. Covek je izneo budzet od 10k po gumi, dobio je ono sto moze da se kupi, dal budzet, dal premium gumu, sta god. Neko je okacio testove pa neka uporedi sta i kako, ako hoce jeftinije da prodje neka uzme lupam Savu, a ostatak para neka potrosi na kurve i kokain, koga bole q. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam napisati, jer se provlaci ta prica sta tamo neki Nemac radi/vozi/pije/nosi/jebe maltene u svakom trecem postu.

Neka direktor prebaci u pogodnu temu pa mozemo nastaviti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, ja sam jedan od onih koji je dao 12 000 po gumi za auto od 6k. I opet bih.

Imao sam jednu situaciju kad sam se spustao sa Tare i zauvek sam naucio vrednost dobrih guma.

Tad sam sa 60 van naseljenog mesta JEDVA stao na vrema, bez moje krivice, sa nekim Sava gumama.

Toliko blizu da dete vise nisam video od haube! I dan danas se zahvaljujem Bogu!

Nemas pojma koliko moze da bude velikih pola metra, a da ne govorimo o par metara (ili desetina).

Ne dao ti Bog da saznas i da se onda ljudski zamislis da li pojacalo bitnije od tih pa hiljada godisnje na koliko se to svede kad podelis godine upotrebe.

Jos gore da nekog zoves snob zato sto imas iskrivljene prioritete. I to na automobilskom forumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane to si jako lepo primetio, ovu opasku za voznju kao manijak ili napaljeni klinac cim neko ukaze na razliku u kocenju i ponasanju npr. premium guma i kineza.

To je bas ruzno.

 

Deki, apsolutno si u pravu, ne cini jedna lasta prolece, niti jedan nemac nemacku, ima i tamo i ovakvih i onakvih, ponasanje jednog random nemca je totalno nebitno za diskusiju, pogotovo sto su oni generalno poznati kao narod koji voli automobile i ne stedi na odrzavanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raznih ljudi svuda.I raznih potreba...
Sve je počelo na moju opasku da ima i snobizma pomalo.I ima.
Ali nisu svi snobovi i nije sve zbog snobizma...
Prosto ima nas raznih...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista licno protiv bilo koga, samo sam reagovao na opasku. I kakve veze ima koliko kosta auto i da li ce srazmerno tome imati kvalitetne pneumatike? Pa valjda je neki cilj foruma da propagiramo i bezbednost. Ovde poenta nikada nije bila cena i necija mogucnost ili zelja da li ce nesto da kupi (kao sto na forumu ne pricamo ni o religiji, politici...) - nego kvalitet, performanse i odnos ulozeno/dobijeno. Gde za svako pitanje moze da se procita puno pametnih odgovora i dobrih predloga cenjenih kolega, za planiranu sumu. Pa kako kome odgovara, a uglavnom je rezultat da ljudi za iste pare kupe puno bolju stvar.

Svako od nas ko ulozi u gume, kocnice, motor itd. ulozio je u svoju bezbednost i uzivanje. A ne da bi to rekli, osim nesto entuzijasta ovde, to je ono sto 95% ostalih nece ni primetiti. Za razliku od nekih koji, kao sto rekoh, kupe auto "za komsiluk", a kupuju polovne ili krs nove gume. Pri tome su, sto rece Bane, cene toliko pale, da se i u 16'' iskopaju premium gume za 20 EUR vise u odnosu na najjeftinije u ponudi. Na par godina eksploatacije...

Po toj logici, ne daj Boze onda da neko u Fiat sipa Motul ili jos gore Marly ulje, odrzava auto bilo kakvim kvalitetnijim delovima osim onih "sa trafike" ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Svaba sa 2500€ kupuje gume od 100€ po kom, onda ovde ko ima 1000€ platu može da kupi gume od 40€ po kom a ko ima 250€ platu, može polovnu za 10€ da kupi...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode i kupi šta mu daju na administrativnu zabranu ili odloženo plaćanje,ne žive svi u bgd jbg. ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Ako neko hoce gume od 20k na auto od 2000e, koga briga ?

što je najgore sve češće viđam na automobilima od 20-30k € gume tipa Tigar, Riken ili pak Michelin, Continental ali sa šarom od 1-2mm ako se ono može nazvati šarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga je uvek bilo, pre nekoliko nedelja sam video X2 na skoro celavim letnjim gumama, jeste da nije bilo snega, ali opet tuga, verovatno fabrička prva ugradnja.

Video sam čoveka na kiji sportage koju je kupio novu 2013 ima i dalje fabričke letnje gume, nije ih potrošio, a ne vozi mnogo pa neće da baca pare na gume, a bacio je na novi auto da prelazi 5000-6000km godišnje i tako.


e7bd94f2327ffb8ae903ab8990108e25.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tek posebna prica koju, verujem, niko normalan ne razume. Pa j.ebem mu sunce, das 20k eura za kola i stavis neki sugavi Tigar i slicne gluposti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i Nemci rade u zadnje vreme(od krize 2008.) ...
Sin žene kod koje moja na q6 stavio kineske,...
Tačno možeš da prepoznaš naše skorojeviće u Nemačkoj po skupim asesoarima na autima,koje Nemci kao uračunljiv narod ne bi uradili ni slučajno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Smireni said:

E vidis, ja sam jedan od onih koji je dao 12 000 po gumi za auto od 6k. I opet bih.

Ja dadoh za ženin auto plaćen 3.500 € 10.000 din po gumi, doduše 2 kom su bile za zamenu. Za'ebanu dimenziju ima Musa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...