Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Šta bi sa vlasnicima Crossclimate guma ? Čitao sam da su ih neki ljudi kupovali/pominjali jesenas. Kakva su iskustva ?

 

Za nas koji prelazimo do 10k godišnje i koji živimo po zgradama, malo je cimanje ovo šestomesečno prelaženje sa letnjeg na zimski režim vožnje.

U Beogradu snega ima... ne više od 10-15 dana u godini, pa mi i nije nešto bitno da su jako dobre gume za sneg. Ako i moram da vozim po snegu, nije

obaveza da se divlja. Bitno da saobraćajna nema razlog da sa mnom opšti zbog šare i dizajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj rodja jutros kupio u Aleksincu u nekoj prodavnici 195/65/15 Pirelli, 4500 po komadu??? :) ja mu reko da pogleda bolje, mozda 6500 po komadu, kaze ne bre, racun mi 18.000 :D eto ako nekome trebaju


Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to ce da sazna sutra kad mu gume stignu :) i ja mislim da su mozda zbog toga jeftinije, nelogicno mi je da su u cenovnom rangu sa Tigrom :D jos sad kad krece sezona

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam prvo pomislio dot :) Ajd, javi radoznao sam. Autokomerc ima neku promociju kleberki, plus automotosavez kartica plus jos nesto, ne secam se sta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas montirao letnji set sa 4 goodyear gume u razmeri 195/65/15, moje iskustvo je da sam prezadovoljan sa goodyear grip performance, cekam jos malo da oderem prednje i da uzimam nove, mekana guma ali nigde me nije pustila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dobru ponudu za Sportivu,ali sam cuo da je imala problem sa jednom sarom a druga je vrh u dimenziji koja meni treba.Zna li neko nesto na tu temu?

Ja sam na netu nasao da idu dva modela u toj dimeziji,jedan je Super Z+ ,a drugi Performance ,a sare im ovako izgledaju:

86894.jpgsportiva-performance.jpg

 

Sta kazu strucnjaci za saru koja je bolja? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova desna sara nekako uliva vise poverenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka, u Bosni je ova guma 103KM tj. oko 53€ za 225/45/17 minus PDV koji je 17%. Bez PDV-a izađe malo preko 45€. 

 

Performance je nova šara i značajno bolja od Super Z+. Informacija iz prve ruke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde vi to pazarite u Bosni?

Inace sam pricao sa ljudima koji prodaju Tigar Syneris i rekli su da bezim od toga, da je vnogo.

A Sportiva, Starmaxx i slicni su ja mislim tu negde... Sava je svakako bolja i skuplja, tu su Barum, Uniroyal, Fulda, Hankook, Toyo,... Tim nekim redom po cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla Hvala :thumbup:, @Axic je znaci bio u pravu za saru :clap:

 

2 hours ago, Bingodalton said:

Sava je svakako bolja i skuplja

 

Sava je kod nas svugde 57 eur,a Sportiva je skuplja.Pogledaj u Coningu i Lav autu.

To sto neko ima varijantu da je preko uzme jeftinije to je druga stvar,nemoj to gledati i porediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu reci da je bolja, ali i skuplja. Eto sad je prosla dobro na testiranju, a ove leve marke uzmu cisto da pokazu razliku izmedju sh gume i brend gume.

A recimo od tih nepoznatih kod nas ESA Tecar je guma koja se ekstra pokazala, ali opet je nema nesto niti u svim dimenzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...