Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Imao sam jedan par ćelavih kineskih na kolima, pa nisam više mogao da ih gledam. Čim sam nabavio ove, zamenio sam ih. 

Neće se tako lako i brzo spržiti, imaju šaru 15 mm  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bi sprzio,ali Totti je gospodin u godinama i on vozi tako lagano i stalozeno da moze da ima protekt saru od obicnog silikona i trajala bi mu dva leta i dve zime :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučih se za Hankook W310 u mojoj dimenziji 205/55 R16 su oko 8000 ili ti po evropskom 70evra.

Vrlo lako sam odlučio kada sam video šta se prodaje kao polovne. Elem za 35 evra po komadu dubina šare od 6 do 4mm sa godinom proizvodnje 2005!!!

Ako neko ima neka iskustva sa ovim gumama, neka napiše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za Nokian zimske gume wrd3. Probane dimenzije 195/65 r15, 205/55 r16 i od prosle zime ortak na 4x4 235/55 r17.. Svi iskusni vozaci sa deeebelim stazom i min 20000km godisnje.. Bolja od Michelina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučih se za Hankook W310 u mojoj dimenziji 205/55 R16 su oko 8000 ili ti po evropskom 70evra.

Vrlo lako sam odlučio kada sam video šta se prodaje kao polovne. Elem za 35 evra po komadu dubina šare od 6 do 4mm sa godinom proizvodnje 2005!!!

Ako neko ima neka iskustva sa ovim gumama, neka napiše. 

Od kupaca u Agrohimu dobijam samo reci hvale za W310. Nisi pogresio. Ima i boljih guma, ali za te pare-tesko. Odlican odnos cena-kvalitet. Ja sam jednu zimu izgurao sa starim W440 Ice bear Hankook gumama i nisam mnogo razmisljao da li da kupujem W442 i-cept RS ili neke druge. Posebno sto su jako blizu cenama Tigra, Save, Debice i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odlučih se za Hankook W310 u mojoj dimenziji 205/55 R16 su oko 8000 ili ti po evropskom 70evra.

Vrlo lako sam odlučio kada sam video šta se prodaje kao polovne. Elem za 35 evra po komadu dubina šare od 6 do 4mm sa godinom proizvodnje 2005!!!

Ako neko ima neka iskustva sa ovim gumama, neka napiše. 

Od kupaca u Agrohimu dobijam samo reci hvale za W310. Nisi pogresio. Ima i boljih guma, ali za te pare-tesko. Odlican odnos cena-kvalitet. Ja sam jednu zimu izgurao sa starim W440 Ice bear Hankook gumama i nisam mnogo razmisljao da li da kupujem W442 i-cept RS ili neke druge. Posebno sto su jako blizu cenama Tigra, Save, Debice i sl. 

 

Sada je w310 u kemoimpexu oko 11500rsd sto je super cena u odnosu na druge "premium" gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Izaberi koja ti se vise svidja na oko :D

Kleber sam imao nove a Hankook jednostavno je provereno dobra :) Cene su korektne takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od mene preporuke za Savu Eskimo S3, njih sam imao na Stilu 15"..Nigde me nisu ostavile, bile su perfektne. :)

Sad za Astru imam 4 Fulde Kristall Control HP bile su ok prosle zime,ianko nije bilo neke zime :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih večeras Hankook w310 imaju čak stidljivo ojačanje na boku za ivičnjake. Posle letnjih kontinentala nisam primetio nikakvu razliku. Samo me začudio preagresivni ABS na 500L tokom probe guma na kočenju, na Stilu je mnogo umerenija reakcija.

Brat moj ima te kleberke i vrlo je zadovoljan sa njima. Ne znam gde si našao tu cenu njih jer u dimenziji 205/55 R16 su dosta skuplje u odnosu na hankuk.

Posle planinskog (Avala) testa javljam sledeće impresije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da kočiš ispred semafora kod Belih voda kada pada kiša. Dakle ibarska magistrala ka gradu. Ako ništa ne omlatiš i ostaneš na asfaltu - doobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.4gume.com/o-gumama/ms-oznaka-na-auto-gumama/

M+S oznaka na auto gumama

Ako ne znate značenje ovih oznaka na gumama, znajte da ni najvećim evropskim prodavcima guma to nije potpuno jasno. Razlog je to što ni u EU ne postoji zakonski propisana definicija zimskih guma.

Ipak, ECE propis br. 30 EU direktive 92/23 i §36 nemačkog Strassenverkehrs-Zulassungs Ordnung (nemački saobraćajni propisi), kažu da bi zimske gume trebalo uvek da nose oznaku M+S (Mud & Snow), M&S ili M.S.  To znači, da se sve gume s tim oznakama, uključujući i neke letnje, u Nemačkoj, mogu smatrati odgovarajućim zimskim gumama.

Međutim oznaka M+S ne znači da je guma obavezno zimska, može biti zimska guma ili guma za sve sezone.

M+S gume sa simbolom planina/snežna pahuljica

Simbol planina/snežna pahuljica potiče iz Kanade odakle se raširila po celom svetu. Ova oznaka je uvedena da bi omogućila nestručnjacima da, kada žele da kupe zimske gume, ne kupe greškom gume za sve sezone. U februru 1999. godine, Udruženje proizvođača guma Kanade i Udruženje proizvođača guma SAD, prihvatile su proceduru za testiranje guma za oštre zimske uslove Američkog društva za testiranje i materijale. Indeks prijanjanja na snegu po ovom standardu je jednak ili veći od 110, u odnosu na referentnu gumu sa indeksom 100.

Dizajn gazećeg sloja, struktura i materijali od kojih su proizvedene gume za oštre zimske uslove obezbeđuju bolje vozne karakteristike u zimskim uslovima. Prema savetu ovog tela, u oblastima gde veći sneg češće pada, trebalo bi montirati ove gume. Označene su sa M+S i simbolom planina/snežna pahuljica. Ova oznaka trenutno je obavezna samo u SAD i Kanadi dok u Evropi to nije regulisano zakonom. Poznati američki testovi guma su pokazali da gume sa ovim simbolom imaju najmanje 10% bolje prijanjanje na snegom prekrivenom putu od guma bez ove oznake.

Većina proizvođača je već prihvatila simbol planina/snežna pahuljica, a očekuje se da uskoro bude na svim zimskim gumama.

Kada kupite gumu sa oznakom M+S i simbolom planina/snežna pahuljica možete biti sigurni da ste kupili zaista zimsku gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...