Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Po dubokom snegu svaka guma bez problema trpi penzionersku voznu - vise puta zakljuceno :)

Zato je tebi svejedno koje gume imaš  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Continental_Eco_Contact_5.jpg

 

Želim još jednom da sa vama podelim nezadovoljstvo sa Continental Eco Contact u dimenziji 205-55-16 koje smo dobili na novom Fiatu 500L.

Nakon 27.000 pređenih km i godinu i po dana vožnje, pre svega ističem da su prilično bučne i užesno me nervira što su vrlo brzo počele da žute po bokovima. Koristim neki silikonski spej za održavanje, ali one posle par dana tretmana ponovo požute. Vidim da se slabo troše i šara izgleda maltene nenačeto.

 

IMG_20140803_183852_resize.jpg  IMG_20140803_161059_resize.jpg  IMG_20140803_183825_resize.jpg 

 

Elem, glavna zamerka je ponašanje po vlažnom kolovozu. Ne toliko na trag kočenja, pošto pri tom ESP; ASR i ostale drangulije odrade svoje (kočnicama sam prilično zadovoljan, da ne kažem oduševljen!), nego na akvaplaning ili šta god, pri ulasku u kolotrage ili bare. Pogotovu pri većim brzinama na autoputu, par puta sam se prilično iznenadio kako je auto odreagovao, sva sreća pa su mi obe ruke bile na volanu. 

 

Na žalost, moraću da se izložim trošku i definitivno čim skupim pare ja ih menjam i uzimam neku normalnu gumu, jer sam sa ovima jako nezadovoljan.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0600.jpg

 

koja je ovo guma (kleber) i da li je bolja od hankooka, fulde ? gde se kotira?

eno je u FOKI u Nisu na popustu, 5270 din kom, u dimenziji 195 65 15

Odlicna guma nema sta.Ima ih par kolega i prezadovoljni su sa njom. A i cena je bas ok , moja preporuka da ih kupis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale nacionale

Ja igrom slučaja nikad nisam imao na kolima neke gume iz tih Eco serija, ali čitam da je većina koja ih je imala nezadovoljna, bez obzira na proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po postavci su to tvrde gume... Na Fiesti ćale ima dve energy saver, michelin...takođe jako tvrda guma. Iako joj je šara i dalje dosta duboka, sva je ispucala sa strane, a prešla je sigurno 60000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo još jedna u nizu provokacija.

Ne vidi se delo i vinovnik.

Šta je zapravo ovde slučaj?!

 

Delo

 

IMG_20141015_174055.jpg

 

Nedelo i vinovnik nedela

 

IMG_20141015_174118.jpg 

 

 

što je još čudnije par stotina metara pre ove nezgode formirala se kolona i jedna žena vozeći na istim gumama da bi izbegla zadnjeg (u koloni) sleti u kanal pored ibarske. Dakle nikom nije učinila nedelo , samo sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po postavci su to tvrde gume... Na Fiesti ćale ima dve energy saver, michelin...takođe jako tvrda guma. Iako joj je šara i dalje dosta duboka, sva je ispucala sa strane, a prešla je sigurno 60000. 

Ja imam energy saver, i nije da sam ih baš testirao do krajnjih granica izdržljivosti, ali su dobre, dobro drže u krivinama, i to što kažeš ne troše se brzo. Šta znam, iz mog iskustva to je prosečna guma, osrednja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko veceras vozio po auto-putu zna kakvi su uslovi bili.Sleperi bacaju oblake prljave kise,pljusak,bare...Ja sam vozio sa Conti Sport Contact skoro kao po suvom.Imam osecaj da guma lepi za podlogu,svaka preporuka.

Inace bilo je rizicno obilaziti slepere koji svojim gumama istiskuju vodu i bacaju tacno pod auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremenom se i to nauči.

Rizični su kolotrazi puni vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem ni kolotrag, ni tunel od vode, samo gas....

Problem je bio kad nisam razmisljao dovoljno, krenuo za bajom koji je zapoceo preticanje kamiona ali kad ga je kamion zapljusnuo vodom, baja stisao kocnicu!

Jedva sam video kroz vodopad sta se desava i izbegao da ga poguram u sred brze trake auto puta :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc dosao Superbom iz NS, na njoj su Miselinke, stvarno je bio haos za voznju, jos sam ja isao kad je ona kisa pljustala najjače, drzao sam oko 120 i to je to em kolotrazi em vidljivost nikakva.

A onda kad vidim ljude u kanticama tipa VW Polu, koji proleti sa jedno 150-160 po takvim uslovima.. Najlakse jr stisnuti gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mozda su to ljudi koji ne izlaze iz auta po ceo dan i tako ceo zivot, znaci terenci, sa tako nekim ljudima sa ogromnim iskustvom u voznji i na putevima nemozes da se poredis cak i da vozis S klasu, oni su navikli na sve uslove i odlicno poznaju aute koje voze, imali esp, abs ili nemali.

Naravno da ima i napaljenih klinaca koji forsiraju gas.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zaista jako puno u saobracaju,malte ne po ceo dan,po svim vremenskim uslovima...

Kolotrazi puni vode mogu biti jako opasni,zato volan cvrsto u ruke i polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc dosao Superbom iz NS, na njoj su Miselinke, stvarno je bio haos za voznju, jos sam ja isao kad je ona kisa pljustala najjače, drzao sam oko 120 i to je to em kolotrazi em vidljivost nikakva.

A onda kad vidim ljude u kanticama tipa VW Polu, koji proleti sa jedno 150-160 po takvim uslovima.. Najlakse jr stisnuti gas

Kantica ili ne, ali on po kiši može 150-160, a ti jedva 120  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je do guma, kakvo drzanje neko vozilo ima na putu, ali je veci deo do vozaca. Ma koliko dobra guma bila, ne moze da spreci posledice koje moze neka luda glava da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da ide al dal moze da stane o da upravlja, to nema veze :D

BTW Kada planirate ugradnju zimskih guma, pitanje se ne odnosi na tottija, jer je njemu vec u Avgustu dosla zima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se baš dopale Goodyear Efficient Grip. Vozio sam ih oko 3000km i gotovo su nečujne, drže fino i po kiši nije bilo problema ni akvaplaninga, mada nisu ni putevi kao naši pa nije bilo baš pravo poređenje..


Ja zimske gume neću sigurno još mesec dana stavljati, a vrlo verovatno će čekati i do decembra. Nema poente u vožnji zimskih guma na +15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da ide al dal moze da stane o da upravlja, to nema veze :D

BTW Kada planirate ugradnju zimskih guma, pitanje se ne odnosi na tottija, jer je njemu vec u Avgustu dosla zima :D

Pa jesi ga video negde usput da je sleteo sa puta ili napravio neko biiip? Znaci moze i da upravlja i da stane :p

 

Ja ih necu stavljati do prvog snega, ili dok ne padne temperatura ispod 0 i ne pocne da ledi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim isto da bukvalno cekam dok ne padne temp pa da ih stavim, jer ono po zakonu od 1 Novembra bi mi bilo suludo :D

Nisam, zakljucak je, ljudi vozite 200 po kisi i obavezno lovite kolotrage, da vidite ima li akva planinga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremenom se i to nauči.

Rizični su kolotrazi puni vode.

 

Ja sam drzao volan cvrsto kao sto kaze sale,ali ipak sam osetio kako auto malo mrdne u trnutku obilazenja.Nije to nista strasno ali se ipak oseti i nije prijatno.

Eto to su situacije gde ne mozete voziti kao penzioner..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove zimske gume koje sad imam važe za jako kvalitetne (Dunlop SP Winter Sport 3D i Pirelli Winter 210 Sottozero). Juče po onoj kišurini sam probao kočenje i na masnom pešačkom - nemam zamerke.

Na njima sam vozio i do Kragujevca, na pojedinim deonicama 170-200, takođe bez zamerki na držanje (doduše, PUG se sam po sebi ljulja  :) )

Nisam ni jednom primetio da su zacvilele u vožnji, a na kolima su mi od samog kraja Avgusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...