Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja sam morao sve 4 odjednom, posto bi u suprotnom bilo potpuno besmisleno to sto sam kupio 4x4 auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA sve 4 promenio 195/65 R15 , sa celicnim felnama , balansiranjem i montazom 42000 kod AK Kompresor Rakovica. 

Naravno tigruse su u pitanju, i ranije sam ih imao na fabiji i bio sam zadovoljan kako se ponasaju i po snegu i po kisi. 

Secam se , pre par godina, dok sam vozio feliciju i isao za Bosilegrad '' ociscenim putem '' posle nekog snega, iz Vladicinog Hana, da su se odlicno pokazale na bas niskim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam morao sve 4 odjednom, posto bi u suprotnom bilo potpuno besmisleno to sto sam kupio 4x4 auto ;)

 

ali potpuno smisleno bi bilo da si uzeo 16  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec poredimo cene u istoj varijanti (Felne, montaza i zamena) i Dayton 165/55 R15 isto toliko kosta (42.000).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estetika samo. Taj auto i tako nije za neku agresivnu vožnju. Ko vozi agresivno osetio bi da visok profil malo ljulja i da je volan manje precizan.

 

Šta je dobio: jeftinija guma, bolje ponašanje po snegu, manja potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze na odgovoru. Po slikama koje su kolege postavljale nisam primetio da je ruzniji auto. Prilicno povoljno sam kupio winteru 16" jos letos pa nisam razmisljao o 15" ali za sledecu kupovinu vredi razmisliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se neka bitna razlika, zbog cega bi rekao da je lepsi ili ruzniji... meni deluje isti tako lep kao i ranije.

Stavio sam ratkapne koje mu lepo stoje, iako su jeftine... birao sam ih da su po debljini paoka slicne su kao lajsna na vratima, pa se uklapaju.

 

Evo linka ka slikama:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=28085&page=139#entry959109

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je gotovo. Imam 8 novih guma. Ok mi je to varijanta zbog toga sto mozes kupiti visu klasu gume za tu razliku u ceni pa je voznja bezbednija i guma se mozda manje ostecuje jer se ne skida sa felne. Mada, nisam primetio da su mi gume na prethodnom autu stradale zbog tih zamena. 5 godina sam menjao letnja/zimska na sva cetiri tocka i nije bilo problema. Neki cudan profil sam imao na astri pa je 15" guma kostala isto ili vise nego sada 16" za 500L pa mi gume nisu delovale skupo kada sam kupovao zimske za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,.astra g ili ti astra clasic II. 15" kleber su bile preko 8000 rsd. Wintera jedva nesto manje od toga kada sam kupovao pre par godina. Znam da je bila razlika po gumi tada oko 2000 din za 60 i 65. Mozda je sada drugacije ali sam tamo zvao na nekoliko mesta pre nego sto sam kupio set novih letnjih guma i kupio tamo gde.je bilo najpovoljnije.

Edit: evo sad pogledah i vidim da je oko 1000 din skuplja 60 od 65 ali da.su cene.dosta nize od ovih 8000 sto.napisah gore. Mozda sam nesto. pomesao, ko ce ga znati, davno to bese..

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

The CATS, na izgled mnogo više utiču razne vrste jeftinih ratkapni koje smo počeli da stavljamo umesto originalnih, nego sama guma bilo da je na felni od 15" ili 16".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, pozdrav!

Treba mi savet...Hocu da kupim sve 4 nove zimske gume. Koje da uzmem, koje su se pokazale kao dobre, izdrzljivije?

Dimenzije 165/70 R14 81T. Trenutno to mogu da priustim,cene su tu negde slicne, par stotina dinara gore/dole: Kelly, Debica, Sava eskimo s3+ (4200,00) , ili da se drzim Wintere 1? (3800)

 

Hvala Vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija na novom Puntu pozadi ima Winteru a napred Debicu Frigo 2 i kaze da mnogo bolje Debica ide.Ja sam imao na Puntu i Astri G Savu s3,stim sto je na Astri bila iz Slovenije a na Puntu Turska i jedna je ima bubac kada sam ga prodao a obe su isle odlicno.Ja sam sad uzeo Debicu cisto da probam kakva je a hteo sam Bg goodrich ali mi sad bila mnogo zbog neke kazne sto moram da platim.A ta Debica je islopirana sara Good year ultra grip 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na Puntu i Astri G Savu s3,stim sto je na Astri bila iz Slovenije a na Puntu Turska

Različite dimenzije Save, pa čak i istog modela, se prave u različitim fabrikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

totti znam to.Od 16 pa na vise se prave u Sloveniji a 15 i manje u Poljskoj i Turskoj.Na Astri su mi bile 205/55 r16 i bile su iz Slovenije.One su mi se bolje pokazale od 175/65 r14 iz Turske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od mene pohvala za Matador Nordicu. Stavio sam ih na Grandeu, dimenzija 175 65 R15 i za sada nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I eto... Prvi sneg, smederevski put , deo od hladnjače (dugačka uzbrdica pa kratka ali oštra nizbrdica) i naravno 5-6 kola stalo: neki nasred puta a neki su uspeli da se sklone. A 5.30 popodne. Naišla je grtalica, u suprotnom smeru, ali zaista ne razumem te ljude - verovatno su sa letnjim gumama, a sneg se najavljuje danima. Ja, i ne samo ja, polako ali sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehehe, ne zezaj, pa nama je bliže sd od bg-a. Nego mi je baš čudno da kombi (e taj je bio sd) ne razmišlja o snegu, ja se živ isečem kad tuda moram da prođem sa sve zimskim, čak sam se jednom i okrenuo kad sam malo dodao gas :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...