Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

NIsta im nece faliti, Aluminijum je jos manje osetljiv na vlagu od celika, a i na potkrovlju ne bi trebalo da bude vlage... al u svakom slucaju ne moras ih zamotavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svoj letnji set stavio na potkrovlje,tako je vec godinama i nista im nefali,a tu mi stoji i zimski set

jedino neko nema garazu,ko je u stanu,pa mora staviti na terasu,al ako se zastite,nista im nehvali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce da im hvali bre, sto im nije nesto hvalilo za ovih 10+godina dok su bile non stop na kolima.... Preterujete ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko kakva iskustva sa savom adapto hp.. alseason MS oznake...pa da se voze cijele sezone...?


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam trazio te Save Adapto sa idejom da ih stavim pozadi i da ih ne skidam uopste. Nisam ih pronasao nigde u Beogradu a svaki prodavac mi je rekao da je bolje sa stavim Eskimo nago Adapte je nije to to, ni za leto ni za zimu... Sta znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo kevi Adapto. Nije zahtevan vozač, žena od 70 godina, ne vozi ni kad najave sneg,,,a odlučio sam se za te gume jer sam sa dosta strana dobio jako dobre kritike i to od ljudi kojima verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim unazad par godina Tigar Winteru sto na stilu sto na drugim kolima. I uvek cu nju pre uzeti nego protekt. Mene nikad nigde nije ostavila,niti sam ima neke neprijatne situacije zbog nje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letnje nisam ni ja nikada vozio,ali u winteru se kunem :D

Salim se...ali zaista nikada nikakvih problema nisam imao,a putovao sam sa njom,prosao kojekuda,nikada me nije izdala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi svaka guma dovoljno svežeg datuma i sa dovoljno šare će biti sasvim dobra sve dok se vozi "normalno". Kvalitet gume se pokazuje u extremnim situacijama. Lošija će pre izgubiti grip ili otklizati na jakom kočenju. Izuzetak je jedino vožnja po snegu gde mogu postojati osetnije razlike, mada ponašanje vozila po snegu zavisi i od konstrukcije samog vozila, a i vozač je bitan faktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su KUMHO i Nokian gume bolje od Tigrpvih, sobzirom da Tigar ima najnize cene na trzistu. Recimo za 205/55 R16 letnja Tigrova kosta 6476 din, a zimska 8124 din.

 

To je bez ikakvog popusta i bez zahteva za pripadanju bilo kom udruzenju  :) Da li je kvalitet Tigrovih "losiji" ili su samo njegove marze manje?

 

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-205-55-r16-hitris-91h/489319/

 

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-205-55-r16-wintera-94h-xl/597921/

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li su KUMHO i Nokian gume bolje od Tigrovih, 

 

Jel ovo neki vic ili ti ovo prvo upoznavanje sa gumama za auto? sve tri navedene su u tri razlicite kategorije

1.Nokian

2.Kumho

3

4

5

6. Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da prokomentarisem jer izgleda da neki neznaju sta znaci marza to je dogovor prodavca i proizvodjaca koliko je od cene gotovog proizvoda iz fabrike i koliki procenat od te cene ide prodavcu i nema nikakve veze sa porezom jer nekom prodavcu na primer ko uzme 1000 komada guma i onome koji uzme 20000 komada drzava ne naplacuje isti porez nego ovome sto je manje uzeo na kolicinu ispadne mnogo veci porez i on sada da bi nadoknadio podigne cenu tako da opet to nema veze sa marzom evo i konkretnog primera ako je guma 10000din a marza trgovca na primer 30% a krecu se 10% pa do 45% eto znaci 7000din fabrici a 3000din prodavcu ali sad dolazi do cudnog obracuna poreza on bi trebao da ide na ovu cenu od 7000din i bio bi 1400din ali kod nas ne ide tako nego ide na cenu od 10000din ide 2000din tako na primer kako bi stvarno bilo, bilo bi 11400din ali kod nas je 12000din da ne pricamo da je porez za gume nerealan da bude 20% kada je svuda u svetu on maksimalno oko 10%, tako da ne nasedajte na izjave politicara i na prenosenju novinara koji ni jedni ni drugi ili neznaju sta je marza ili se prave suntavi da bi ustvari dizali akcize na proizvode i nama da zamazu oci pricom o marzi i tako nam je sada akciza na gorivo oko 56% a bila je 24-25% tako kada bi samo nju vratili barem na 30% kod nas bi gorivo bilo na pravoj ceni od 105din a ne 160din kao sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ sz13shumi

 

10 puta sam čitao tvoj konfuzni post i uglavnom ništa nisam shvatio šta hoćeš da kažeš. Jedino mi se čini da brkaš maržu, rabat i porez na dobit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi post na forumu pa si ga zabiberio sa procentima, marzama, akcizama, rabatima, a sve to bez ijednog znaka interpunkcije! aj sad otpocetka, polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

 

Molim drage kolege da obrate paznju kada kupuju gume na datum proizvodnje gume !!! Mnogi nasi prodavci prodaju nove gume ali sa datumom proivodnje iz 2009. ili 2010. godine.  Kod nas je uobicajeno da se na gume daje trogodisnja garancija, a kao sto vidite za gume iz 2010. necete moci da je u opste dobijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se guma racuna novom do 6 godina starosti(od DOT-a),naravno skladistena u  odgovarajucim uslovima

mislim da sam to procitao u lav autu.oni imaju neke akcije novih guma kojima je "istekao rok"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio letnje u Aprilu, GoodYear Performance, DOT 0513.
Zimske prosle godine u Oktobru, Sava Eskimo S3+, DOT 3212

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kupio,montirao napred Debica frigo 2(cena 4800 za 185/60 R14) a pozadi goodyear vector sa malo preko 6mm sare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)

Par saveta za novajliju, koji prvi put kupuje zimske gume :) Potrebne su mi dve zimske gume za sezonu pa me zanimaju iskustva. Dvoumim se oko Nokian WR D3 I Michelin Alpin A4. Tu je i Semperit Speed Grip 2, ali ne vidim da je nesto ima.

Vozim Fiat Stila, 2003. god, 1.9 JTD. Zanima me na koliko da napumpam zimske gume tj koja kombinacija se najbolje pokazala.

 

Mozda sam se malo zaleteo, ovo su ipak skuplje gume, razlog tome je da necu menjati auto bar narednih 3 godine.

 

Hvala unapred na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko bilo kakvih iskustava sa zimskim gumama Matador MP92 Sibir Snow?

 

http://www.youtube.com/watch?v=XfBquKhWFiE

 

Uzeo sam ih pre neki dan po savetu poznanika vulkanizera, ali jako malo podataka sam nasao o njima. Pise da su predvidjene za 4x4 vozila.

 

Znam da su se Matador gume ranije ugradjivale fabricki na Skode, ali letnje i ljudi su uglavnom bili zadovoljni. Ali za zimske niko nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...