Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pa skoro da je u pravu, prva dimenzija je manja, ali su zato ostale vece... da nadoknade... umesto 195/65/15" je 180/90/20... to mu dodje teska kategorija....:D

Usput, cini mi se da je neko i napisao da posto je povrsinski sloj zimske gume mekan, iznutra mora da bude tvrda... pa je to i uzrok truckanja... ;)

(Neso, dobrovoljno se prijavljujem za brisanje ovog off-a... ostali izvin'te, morao sam - kad vec provocira... ;) )

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ata

Sa tobom covek vise ne moze da zna kad se salis, a kada si ozbiljan?! Na koga si mislio kad si rekao KAD VEC PROVOCIRA!?

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno na Zhorz-a... mislio sam u stvari - kad me vuce za jezik... malo sale nece da skodi...

Iza svega sto napisem stojim, al sto se tice truckanja to se ne salim, nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ozbiljno... da li moze da se malo ispumpa pritisak ispod nominalnog, pa da budu mekse gume... citao sam negde da ih u pustinji izduvaju na 1 Bar i iako nema nikakve veze, probao bi da li ce biti udobnije... a kad bude sneg opet napumpati...

P.s. kad se salim stavim ovog smajlija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ata ata ..... za pesak ti treba izduvane jer je veca povrsina pa ne propadas po pesku, za sneg ti treba sto uza guma (zato i ja uzeh 195) 

ajd dodji do BG pa da uporedimo gume i auta da vidimo gde ti lupa, treska, skakuce.....proveri pritisak pa smanji za 0.1 0.2 ako su sada na max 2.2.

ali ne verujem da je od toga, mozda su gume takve jbga, sumnjivo mi bilo jos kad ste pisali o R....vec navedenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od letnje Continentala ove Kormoran se ne cuju ni malo, kao da vozim tudj auto. Neverovatna razlika. Jako su meke gume, imam osecaj kao da vozim po shampitama, rupe se ne osete , ali u krivinama ne pruza osecaj sigurnosti. Ali ionako ja vozim umereno, po suvom me ne zanimaju performanse ove gume, cekam sneg pa da vidim kako ce se ponasati, to mi je najbitnije. Za sad sve 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sta pisete i ne verujem. Brat je pre 2 godine isao u servis da se zali da mu nesto bruji kad staje autom.... i? Ispostavilo se normalno - zimske gume!

Ja sam stavio sad zimske gume i isto - kad usporavam pred lezeci bas se oseti zimska guma....

U oba slucaja je ista guma-wintera i dimenzija 205 55 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad mi kaze drug da njdgobe kleber gume zuje ko lude, za sneg super ali vec na 40 cujes kako bruji, tako da svaka guma svoju pricu ima....

sent through neighborhood's WI-FI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,trebalo bi da uzmem letnje gume za sledecu sezonu ,sta preporucujete dimenzije su 195/50 r15,da budu oko 6-7000 dinara..? Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ovih dana skinuti letnje Dunlop Sport BluResponse, extra sam zadovoljan njima i toplo ih preporucujem, samo ne znam njihovu cenu u toj dimenziji.

 

Na puntica se vracaju Fulde Kristal Montero3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su letnje fulda,a zimski champiro... Sad bi neke kvalitetnije michelin i gledao sam nokian...


Kako vam izgledaju ove gume,kako li drze u krivini..? :D

 

 

5456456.jpg

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve imaju svoju pricu,al brate tigar i letnje i zimske bruje kao blesave

Winter1 je totalno tiha guma 16". Ne postoji na kolima.

Naduvaj propisno (0.2-0.3bar više nego letnje u toj dimenziji) i prestaće da bruje.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava Eskimo 15" 195. Obrnuo mali krug. Čuju se u u gradskoj vožnji. Na ležećim ne primećujem neku razliku u udobnosti. Ratkapne ne kloparaju i nisu loše na oko (barem meni).

post-10988-13841693166522_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od letnje Continentala ove Kormoran se ne cuju ni malo

Kod poredjenja, imajte u vidu da je u pitanju EcoContact serija, tj. sa performansama najlosiji (eko) Continentalov pneumatik, bar koliko vidim na vecini L.

One neke smesne ustede goriva za mene ne spadaju u performanse gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako ide sa garancijom za gume na novim kolima? Auto je kupljen u julu 2012 ali je proizveden 2011 i verovatno je stajao na gumama pola godine pre prodaje. Auto je ćaletov, ja ga ne vozim i prvi put kad sam seo (skoro) vidim da auto baca na sve strane al reko ajde da sačekamo novi set. Sad su prvi put stavljene zimske gume (nove) i auto je miran u vožnji ko bubica. Očigledno su letnje jajaste. Šta sad, jel ima nade za realizaciju garancije? Gume nemaju klobuke, godinu i po stare, prešle 13ak hiljada i u pitanju je Punto Classic u garanciji?

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo sa puntom, vec sa svim nasim vozilima, ukljucujuci i ova najnovija... u stvari najverovatnije je sa ovom (nasom) drzavom... probaj, jedino sto mogu da ti pozelim srecu... trebace ti...    :sick:

 

Bilo je par slucajeva da su radi ispitivanja menjali amortizere, ali da li je neko cuo da je neko vratio vozilo kad su uocili nepravilnost?  :no:realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stavio bridgestone blizzak 15",  vozio danas - utisak odličan, letnja continental se čula preko 100 na auto-putu a sa ovom nema toga ... videću još po kiši, snegu i ledu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...