fandjo 1 Posted November 22, 2009 U manualu pise za bravu 185x60-14, meni je na kolima (tako je i stigao iz Italije) 185x65-14 zimske idu 175 dal 60 ili verovatnije 65 mada bi ja stavio dimenzije kao i letnje.Za BF goodrich oni su za wrc reli sampionat bili dosad jedini dobavljaci trkackih guma,imaju iskustva u auto moto sportu sigurno su nesto od tog znanja ugradili i u serijske pneumatike za reli moraju gume da bud otporne na rupe.Pa su verovatno i dobre za nase puteve mislim da je tigar prvu saradnju na zapadu imao sa BF goodrich a posle i sa mishelinom kad je kupio BF goodrich.Nemojte me drzati za rec ali mislim da je i tigar pravio gume za putnicke boing avone.edit : Sad sam pogledao u service manual bravo 1.6 16v zimske idu 185/60r14-82T i 185/55 r15-81H na bravi i sti motor je drugacije. Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted November 30, 2009 Aj sad sta bi vi uzeli od zimskih guma za puntacadakle idu na celicne a ove alu odmaraju185/60 14` dimenzijaDo sad sam bio prezadovoljan na golfu 4 sa Mishelin Alpin predobra guma a dosta ljudi hvali i Winter1 od tigraa ima zanimljiva ponuda Good year ultra grip 7 za 5000dini Fulta cristal montero 3 za 4400din Mislen je najskuplji 5850din Winter1 3800dincene bez montaze montazu imam gratis kod druga... cena mi nije najbitnija nikad kod izbora guma bila... taman da uzmem Mishelin a na par mesta procitah da je Good year bolji izbor. Sta mislite o tome ? sta biste vi stavili ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
nidza 639 Posted November 30, 2009 Mene je Winter1 izvlačila ne zna se koliko puta na Durmitor i Kopaonik. Sa njom sigurno nisi napravio grešku, jedino što su ove malo skulje verovatno malo bolje po nekim srednjim uslovima (kiša i hladan asfalt). Po snegu Winter1 je fenomenalna. Pričam o pravoj zimi i pravoj planini, jer gradska zimska vožnja je u principu smešna za bilo koju zimsku gumu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted November 30, 2009 mislen alpin ili good year ultra grip cena ne igra ulogumnogo fale po forumima good year cak i vise od mishelina a za obe gume usteda 20e al opet pare nisu bitne kad je rec o gumama ??mozda Danlop ? winter ? tu je sa cenom ? Fulda i winter1 su vec nizi rangedit :ja sam pre par godina na golfu bio prezadovoljan mislenom pela se na Kop zajedno sa terencima mada zadovoljan sam bio i Winter1 gumomsad mi treba za puntaca i ozbiljno razmisljam da bar na ove celicne vratim 165/70/14 dimenziju guma negde sam citao da je bolje da je guma niza a i vislja je pa i to dobro dodje alu felne su 15` 195/50 gume tako da za lepotu kad dodje vreme imam to... sad mi treba upotrebljiva guma i dimenzija iste...dakle sve sam blizi Good yearu samo jos da vidim koju dimenziju dal da ostanem na 185/60 ili da se vratim na fabricku 165/70/14 za ovaj par zimskih gumaili cak nesto izmedju sto mislim da je najpametnije 175/65 14` ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
bolens 10 Posted December 1, 2009 Moram da dodam moje iskustvo sa Tigrovom Winter1 gumom.Prošle godine sam je kupio. Bila je savršena, meka... je oduševljen njome.Ove godine, to više nije ta ista guma. Stvrdla se kao kamen. Po snegu je verovatno dobra, to pretpostavljam... ali od sada izbegavam Tigar. Tako da i ono malo što sam je hvalio Tigar u nekom prethodnom postu otpada. Quote Share this post Link to post Share on other sites
TOGO 0 Posted December 1, 2009 Idi na fabričku 165/70R14 Quote Share this post Link to post Share on other sites
nidza 639 Posted December 1, 2009 Definitivno idi na fabričku dimenziju ako već imaš te felne. Što se Winter1 tiče, javljam ako se i moja stvrdla. Držao sam ih na terasi, po savetu sa Michelin sajta poređane jednu na drugu i pokrivene kao zaštitu od direktnog sunca. Još ih nisam namontirao, a i ne žuri mi se nigde na ovoliko visokoj temperaturi. Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 1, 2009 oky doki idem na 165/70 posto ovde u mom delu grada nit ciste sneg mislim nikad za sve ove godine a nema ni asfalta pa dugo ostaje i gomila se. A bolje vislji profil danas stigli spojleri i ostalo pa da ih ne polomim ...samo dal ne mislite da bi ruzno izgledalo napred 2x 165/70 a pozadi da ostanu stare 185/60 ??? imam 2 solidne zimske od pre pa nebi da ih bacam ???hvala Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 1, 2009 sad sam iso da vidim... uzas ! em 165/70 ruzna guma u PM em ako stavim napred a pozadi ostanu ove ko da vozim traktor...narucene Good year ultra grip 7+ ... samo od danas cena sksocila dobro na sve gume Quote Share this post Link to post Share on other sites
bolens 10 Posted December 3, 2009 Imate na sajtu Asocijacije potrošača Srbije (APOS) test zimskih guma u njihovom novembarskom potrošačkom reporteru: http://www.apos.org.rs/reporter/pr37.pdfJeste da su preneli test sa www.test.de ali opet je dobro. Nije dobro što je Winter1 i tu poslednja.Za nas fiatiste interesantan je i članak o kvalitetu domaćeg Punta. Quote Share this post Link to post Share on other sites
xalexas 84 Posted December 14, 2009 Na Lanciji Y imam gume 165/65/R14 e sad zbog ovog zakona moram da kupujem zimske gume. Nemam pare da kupim sve 4 pa bih kupio samo prednje jer pozadi vec imam neke all season.Pitanje koje uzeti jer Winter1 se ne pravi u 165/65/R14 nego 165/70/R14 ili 175/65/R14.Sta da uzmem? Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 14, 2009 slobodno 165/70 nema velike razlike a bice kako treba vislji za zimu nemoj siru gumu Quote Share this post Link to post Share on other sites
neshaoct 9783 Posted December 14, 2009 ...jer pozadi vec imam neke all season.Vidi da li na njima piše M+S?Ako nađeš tu oznaku, možeš razmisliti da njih prebaciš napred, tj. na pogonske točkove čime ispunjavaš uslov da ili moraju biti letnje sa dobrom šarom, ili moraju biti M+S. Quote Share this post Link to post Share on other sites
nidza 639 Posted December 14, 2009 M+S ne znači po automatizmu da je u pitanju zimska guma, samo pahulja. Jedino što ne znam kako tačno stoji zahtev u propisu, ali kakve sve nejasnoće postoje, ne bi me čudilo i ovde da je neko ispao glup po stoti put. Quote Share this post Link to post Share on other sites
neshaoct 9783 Posted December 14, 2009 Da, M+S uz pahulju je zimska guma. ... pisali smo ranije o tome. M+S oznaku uglavnom imaju gume koje su krštene kao ''all season'', a vidim da je ''Sasha70'' rekao da i on ima neke all season, pa sam zato to pomenuo.Nije redak slučaj da se oznaka M+S stavljala prevenstveno iz marketinških razloga na pojedina tržišta...- Zimska opremaZimska oprema motornih i priključnih vozila, u smislu ovog Pravilnika, podrazumeva pneumatike za zimsku upotrebu ( M+S ) na pogonskim točkovima, ili pneumatike sa letnjim profilom ukoliko vozilo u opremi ima lance ili druga odgovarajuća sredstva za povećanje trakcije pogonskih točkova.Na pneumaticima sa letnjim profilom iz stava 1. ovog člana, kada se na njima ne koriste odgovarajuća sredstva za povećanje trakcije pogonskih točkova, dubina šare gazećeg sloja, po obimu i širini, mora iznositi najmanje 4 mm....iz Nacrta Pravilnika o tehničkim uslovima za vozilahttp://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....st&p=656082A, oni su upravo gume sa oznakom M+S kristili kao zimske... Quote Share this post Link to post Share on other sites
xalexas 84 Posted December 14, 2009 Pozadi su mi Pirelli P2000 ali nisu sjajne, a one prednje su mi katastrofa.Znači da uzmem 165/70/R14. Quote Share this post Link to post Share on other sites
neshaoct 9783 Posted December 14, 2009 Pozadi su mi Pirelli P2000 ali nisu sjajne...Onda ništa...Kao što si i sam rekao, bolje nove gume... Quote Share this post Link to post Share on other sites
xalexas 84 Posted December 14, 2009 Jel Sigura može da prođe ka M+S guma? Ovaj zakon nije normalan. Znači ako imam šaru manju od 4mm onda po gradu da vozim sa lancima i ako nema snega Hahaha, ovo može da se tumači kako oćeš. Ko je ovde lud? Quote Share this post Link to post Share on other sites
TOGO 0 Posted December 14, 2009 Sigura ne može da prođe kao M+S jer na njoj nigde ne piše M+S Quote Share this post Link to post Share on other sites
silenci 2853 Posted December 16, 2009 tek veceras sam stavio winteru umesto michelin energy,cisto letnja guma,pozadi,a napred su mi hanhook w400,za ova dva dana se dobro pokazala.michelin je 185/60 r14 dok je wintera 165/t0 r14. Quote Share this post Link to post Share on other sites
zlox 1 Posted December 16, 2009 Meni se Fulda Crystal Montero 2 vec dve zime pokazuje kao xtra guma (grad, brda, planincine i nikad lanci), ne smem da zamislim kako je sa gumama jos veceg kvaliteta. Vozim brze i sigurnije nego 95% ljudi u gradu Quote Share this post Link to post Share on other sites
Manfred 2 Posted December 16, 2009 ja winter1 vec 3. sezona, prtim kojekuda po gradu i nikad se nisam zaglavio... Quote Share this post Link to post Share on other sites
oktopod 465 Posted December 17, 2009 Stavih i ja juče čizme, BF Googrich Winter G-force i super su, nigde ne proklizah po debelom snegu i utabanom ko led oko zgrade prilikom pentranja po trotoarima Više info kao i mesto gde sam ih kupio na http://www.energygroup.rs/goodrich_GforceWinter.htmp.s. u ovoj radnji ne naplaćuju balansiranje i montažu, samo nov ventil ako oćeš, a naravno da oćeš, 90 i nešto dinara, sama guma je malo manje od 4700 u dimenziji 185/60/14 Quote Share this post Link to post Share on other sites
bukovski 0 Posted December 17, 2009 ja po ledenoj kisi blatu prezadovoljan sa 4 nove good year ultra grip 7+ , kod nas nema ni s od snega jos uvek al sam za sad na mostovima i nadvoznjacima gde je bas veliki led probavao da naglo kocim i dajem gas i gume su se extra pokazale Quote Share this post Link to post Share on other sites
Markoni147 51 Posted December 17, 2009 Pa Goodyear UG 7 je moze se reci najbolja zimska guma tako da sa njom nema greske Quote Share this post Link to post Share on other sites