Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

jesmo sektaši ali ne znači da nam je ovo prvi automobil  :secret:

 

možeš valjda da primetiš kada ti treba balansiranje ili reglaža trapa, pa to odradiš po potrebi  :welcome:

ja sam hteo na proleće alu felne da kupim, ali odustao, bolje 500 evra da uložim u ženu, pa za te pare može silikone da ugradi  :fun:

 

I za sise treba redovno održavanje, povremeno centriranje.

Kod trapa je nezgodno, jer dok primetiš pola gume je obrijano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljene bridgestone blizzak 32, sesnaestice, 43000 dinara..... montiranje i balansiranje dzabe . pa videcemo kako ce se pokazati........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se razmisljam dal da kupim polovne uvezene nemacke gume nemam pojma koja je marka kupili dvojica drugara i dosta dobro izgledaju proizvodnja je 2010, 2 gume plus namestanje i balansiranje oko 6k, ili da kupim nesto tima winter1 ili hankok, s druge strane nemam mnogo poverenja u tigrove gume iako ih dosta hvale a i ne stavljaju mi se nove gume na 20c pre bih da akam polovne zimske a moracu da stavim neke jer su mi zadnje letnje katastrofa godrich star 10 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sava eskimo s3 je za mene bila vise nego prijatno iznenadjenje, vozio sam punta 5 godina sa tim gumama i nikad nisam imao problema, nikad nisam nigde proklizao. Sada kad sam uzeo novi auto kupio sami bolje gume, ali za savu zaista  ne mogu da nadjem manu, ali s druge strane tesko da moze da bude bolja od michelin-a , pogotovo alpin 4 koja je godinama u vrhu. koliko para toliko muzike, uvek bilo.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se meni mnogo mnogo svidja....

 

...

 

ADAC kaze da je odlicna stvar...

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/schneeketten_2011/

 

 samo sto mi se cena bas i ne svidja, izadju oko 100e  :ermm:

 

Pogledaj komentare na Amazonu: Katastrofa. Niko nije uspeo da ih montira bez dizalice.

 

O carapama... Izvor

 

Socks are not as effective as chains in more severe conditions. They're not considered an 'approved' alternative to chains in areas where snow chain signs are posted, but do appear to be considerably easier to fit and remove, and do offer some improvement in grip from a summer tyre – particularly where the road is flat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se razmisljam dal da kupim polovne uvezene nemacke gume nemam pojma koja je marka kupili dvojica drugara i dosta dobro izgledaju proizvodnja je 2010, 2 gume plus namestanje i balansiranje oko 6k, ili da kupim nesto tima winter1 ili hankok, s druge strane nemam mnogo poverenja u tigrove gume iako ih dosta hvale a i ne stavljaju mi se nove gume na 20c pre bih da akam polovne zimske a moracu da stavim neke jer su mi zadnje letnje katastrofa godrich star 10 godina :)

Ja bih pre uzeo nove, mnogo je mala razlika u ceni da bi se uopste razmisljao. Polovna komad dobra nije bez 25e i 5e za montazu i balansiranje i to izadje preko 3000din po komadu, a nova verovatno 14' ne verujem da je skuplja od 4000din i obicno dobijes besplatnu ugradnju i balansiranje. Jedino ako su te polovne u extra stanju i npr. od prosle sezone i naravno " markirane", onda je ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za nove. Ja sam našao Hankook i-cept RS 175/65r14 za 5000 sa balansiranjem i novim ventilom. Extra su i po suvom i vlažnom i nisu bučne. još samo sneg da padne i znaću da l' sam bacio 200€ ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu popodne oticicu do tog vulkanizera da vidim sta nudi ali prosta matematika kaze oko 6k za polovne najverovatnije 2009 ili 2010 a nove hankok, winterine i savine su od 4200 do 4700, nesto sam u nedoumici da uzmem hankok i prodavac mi rece kao da su one malko kvalitetnije od wintere i save jbg.

 

Opet od 1. moram da imam neke sa 4mm na autu posto su mi letnje na zadnjoj osovini  dosta ishabane pitanje je koliko ce ovo toplo vreme da urnise nove zimske 

Edited by MilanM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce stavio Kormoran snowpro2, kao da vozim po shampitama.:-) Treba biti pazljiviji s njima dok je toplo, inace gume se ne cuju uopste za razliku od Continental eco5 letnjih koje su bile na njemu. Majstor kaze potpuno ista shara kao na Wintera gumi. Jos jednom da napomenem, Made in Serbia a u Madjarskoj su jeftinije 3500din po gumi bez povracaja pdv od 20posto. kazu da je to normalno, tako kazu.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika između ove dve gume?

kormoran_vintera.jpg kormoran.jpg

Tigar Wintera

Kormoran Snowpro B2 M+S

Obe su proizvedene u Srbiji i koliko sam video u Mađarskoj identične kao i na slikama.

Dopuna

tabela_novih_9mm_i_istrosenih_7_5_i_4mm.

http://www.autocar.co.uk/car-video/winter-tyres-tested-wet  test po mokrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicne jesu ali nisu identicne sare. Cak i da su sare identicne to ne znaci da su gume iste. Mogu se itekako razlikovati po unutrasnjoj konstrukciji kao i po sastavu smese od koje se proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih deset godina jedina razlika u konstrukciji je čini mi se izmena Wintera u Winter1A i dalji razvoj u Kormoran SnowPro . Stavi jednu pored druge i sve će ti se ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne razumem sad, jel ta Kormoran dobra ili ne? Ja sam bio prezadovoljan Wintera gumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista guma samo različita imena, obe Made in Serbia.

I odmah u startu izbačena sa Auto Bild testa zimskih guma 2012. i 2013. god. loše se pokazala pri kočenju na vlažnoj podlozi (vrati unazad staljao sam testove).


http://www.youtube.com/watch?v=K7xXDMkVFlE


http://www.youtube.com/watch?v=elP_34ltdWI

 

 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče stavio 2 Sava Eskimo S3,dimenzija 165/70 r 14,nove po ceni od 3600 dinara za komad

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Kosovu,prodavci ”skinu” PDV,i zbog toga je takva cena

Tapatalk 2

Naravno,sa montažom i balansiranjem koje je uključeno u cenu

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...