Dovla 9 Posted November 4, 2009 U suštini, ako si voljan da joj uzimaš bolju gumu, bilo koju da uzmeš biće prezadovoljna... lično razmišljao bih o Kumho gumi koja je tu negde u cenovnom rangu sa Tigrom, a kvalitet zaista i više nego zadovoljavajući ili pak Good Year ili Dunlop... nekako su te dve najviše odskočile u poslednje vreme kao kvalitetne Quote Share this post Link to post Share on other sites
bokija 83 Posted November 4, 2009 Nema gume bez Continentala...al mlogo parica... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Damjanović 10 Posted November 4, 2009 Što reko mudri Bokija: nema gume do Kontinentala...Al ima i ono "Prema svecu i tropar"... Na jugiću kontinetali - ko piletu sise. Kupi ženi nove tigtice-Boga da je vidi, a ostaće i za neki provodčić Quote Share this post Link to post Share on other sites
TOGO 0 Posted November 4, 2009 Jedini problem je što Tigar pravi samo Siguru u dimenziji 13" Quote Share this post Link to post Share on other sites
Damjanović 10 Posted November 4, 2009 (edited) Zar jugić nema 13" na točku? Vinter1 nema taj prečnik? Edited November 4, 2009 by Damjanović Quote Share this post Link to post Share on other sites
TOGO 0 Posted November 4, 2009 (edited) Čoveku trebaju letnji ili all-season pneumatici u dimenziji 13".Evo ADAC-ovog testa letnjih pneumatika, istina u dimenziji 185/60 R14 H:http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Somm...ePageID=243129#A kad sam već tu - evo i testa zimskih pneumatika 185/60 R14 T:http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wint...cePageID=268503 Edited November 4, 2009 by TOGO Quote Share this post Link to post Share on other sites
fandjo 1 Posted November 4, 2009 Hankook optimo 45 ili sava adapto ista cena valjaju i po snegu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
bolens 10 Posted November 4, 2009 Hvala svima na pomoći, mislim da ćemo onda uzeti Continental...A što se tiče očekivanog komentara da Yugu najbolje pasuju Tigrove gume tu se ne slažem. Upravo zbog tog auta takav kakav je (nema baš neku sigurnosnu opremu, ABS, jastuke...) nije loše uložiti koji evro više (+50 EUR za 4 točka nije baš nešto puno, još ako se amortizuje na par godina) pa da bar imate najkvalitetniju "obuću". Na kraju auto vozite vi (ili neko vaš iz porodice) a ne neki stranac pa da mu uvalite bilo šta. Ustvari, prosto je neverovatno koliko se sitnim izmenama može bitno poboljšati bezbednost svakog automobila, naravno pod uslovom da je ispravan. Uzmete mu dobre gume, stavite najbolje sijalice koje se mogu naći na tržištu i dobre metlice brisača... i već ste uradili mnogo za svoju sigurnost na drumu.Togo, evo testa koji sam ja našao i na kom sam i bazirao pitanje:http://www.dodaj.rs/f/2N/e4/1XBqNaMC/adac-sommerreifen.pdfSamo nekad Nemcima i ne verujem, znaju da budu pristrasni pa sam morao da proverim. Quote Share this post Link to post Share on other sites
boki 11 Posted November 18, 2009 (edited) kao sto neki znaju a neki ne wintera vise nigde ne moze da se kupi,jednostavno je nema ima nekih manjih zaliha 14tica ali 15tice nigde pa me zanima koju dobru zimsku gumu uzeti u dimenziji 195/65/15 a da nije 100e po komadu Edited November 18, 2009 by boki Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted November 18, 2009 Boki .pogledaj ovaj sajt,imas dosta zimskih u tvojoj dimenziji pocevsi od 4500 din pa nadalje,moja preporuka ti je Good Year UG7,Michelin je naravno oko 100 e.http://www.kemoimpex.com/rezultati-pretrage.phpA ako se odlucis za Good Year pozovi ove likove,ubedljivo najnize cene imaju bas za ovu cuvenu markuhttp://www.planetaguma.rs/ja sam tamo pazario moje Good Year Dura Grip,hiljadu dinara jeftinije po gumi u odnosu na cene u drugim radnjama,ljudi su prva ruka kod nas,pa su zato i jeftiniji.Imao sam Tigar gume ,u rekordnom roku otvrdnu i ponasaju se kao da su od drveta -auto maximalno neudoban ,moguce da su nesto promenili u kvalitetu,a cujem da je Michelin bas danas postao 100% vlasnik pirotske fabrike,to vec obecava.lpak mislim da treba razmisliti o alternativama cuvenih marki koje i nisu puno skuplje,bar jos neko vreme. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted November 18, 2009 (edited) Nema na cemu i drugi put Napisi sta si pazario,ja evo vidim vreme sve toplije i toplije ,pa nikako da odem po zimske,mada sam sa ovim letnjim Good Year Dura Gripom,prosao celu proslu zimu,koja je i te kako bila bogata snegom,i nisam imao ama bas nikvih problema,a vozio sam i po ledenoj kisi ,moguce je da je to sto sam uzeo nove gume,bas pred zimu ili sta vec .Mada siguran sam da su zimske pravo i najsigurnije resenje za led i sneg ,bar tako cujem od ljudi koji su ih koristili i imaju samo pozitivna iskustva sa njima.Ako se odlucis za kupovinu u Planeti guma,obe radnje su im kod mene u komsiluku,a jedna ti je i blizu TIM-a. Edited November 18, 2009 by mik Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mc Milan 0 Posted November 19, 2009 Ja sam uzeo BF Goodrich u 195/65/15 za 4100 po gumi. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted November 19, 2009 Ja sam iamo BF goodricH na jednim kolima,jako izdrzljiva i kvalitetna guma,Michelinova americka filijala.ali nemci im nesto ispljuvase te zimske gume na testovima,ocenivsi ih kao USLOVNO PREPORUCLJIVE,da li sto su konkurencija ili sta vec.http://www1.adac.de/Tests/reifentests/wint...cePageID=229318mada tamo kazu i za nasu Winteru da je losa,i da je NE PREPORUCLJIVA za zimu,a korisnici je ipak hvale da je dobra,tako da i ti testovi zanju da budu sumljivi. Quote Share this post Link to post Share on other sites
nidza 639 Posted November 19, 2009 Ja sa rezervom čitam taj ADAC test, nakon što na avtu u isto vreme imam i visoko preporučenu i nepreporučenu gumu (Alpin3 i Winter1). U jednom momentu prošle zime sam ih izrotirao i nova Winter1 je u svakom pogledu bolja od godinu dana starije Alpin3. Možda na suvom i kiši nije bolja, ali na snegu je razlika poprilična u korist Winter1.E, sad, pretpostavljam da je Alpin3 bolja u uslovima kad nema snega, ali ne drastično, inače bih to do sad već primetio. Kad je nova mogu da pretpostavim da je u najboljem slučaju ista kao Winter1 po snegu. Prosto mi se čini da su im kriterijumi malo prestrogi.Takođe, prošle godine Sava Eskimo je bila među najboljim gumama, a sad je među najgorim. Da li je u pitanju drastičan pad kvaliteta gume ili je test malkice nafriziran u korist zapadnoevropskih proizvođača? Quote Share this post Link to post Share on other sites
obelix 1 Posted November 19, 2009 BF Goodrich je jedan od glavnih snabdevača gumama za većinu lajnera: Boeing 737;747,757,767 i Airbus A320,A330,A340... dakle, ako je njima dobar po meni nema dileme za naše četvorotočkaše ... Quote Share this post Link to post Share on other sites
stef 0 Posted November 20, 2009 BF Goodrich je jedan od glavnih snabdevača gumama za većinu lajnera: Boeing 737;747,757,767 i Airbus A320,A330,A340... dakle, ako je njima dobar po meni nema dileme za naše četvorotočkaše ...Da li mislis da se avionske gume prave u istoj fabrici i od istih materijala pa mislis da su istog `avionskog` kvaliteta i ove za kola ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
mikisxy 7 Posted November 20, 2009 probao BF goodrich za normalnu voznju po meni sasvim ok guma Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dusan 4 Posted November 21, 2009 Posto bi trebao skorije da stavim zimske gume, interesuje me koja bi najidealnija dimenzija bila za Fiat brava 1.6, posto trenutno na njemu vozim 145/75 R14, tj sa tim gumama je stigao iz Italije? Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mik 3 Posted November 21, 2009 Dule jesi siguran da su ti ove prve cifre 145/75 Nesto mi to premalo za brava ,na njega fabricki ne ide nista uze od 185,s tim da je druga cifra 65,tako da moze da se desi da mu je neko pri uvozu skinuo njegove gume a verovatno i felne i dodatno zaradio na tome,a tebi stavio ove koje su ne znam od cega Inace 145 je bila trazena dimenzija u fabrickom izdanju jos za Yuga Quote Share this post Link to post Share on other sites
bokija 83 Posted November 21, 2009 To nije nikako u vinklu.Fabricka dimenzija je 175/65/14 ili 185/55/15.Te gume su uzane i van standarda.Nemoj vise da razmisljas u toj dimenziji. Quote Share this post Link to post Share on other sites
boki 11 Posted November 21, 2009 za bravo 1.6 16V fabricka dimenzija gume 185/65/14 Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dusan 4 Posted November 21, 2009 Ja sam se zeznuo kada sam pisao post, na autu su mi trenutno 175/65 R14, da uzimam tu dimenziju zimskih, a za leto bih stavio 185/55 R15 posto je to po prospektu koji sam dobio uz auto najveca dimenzija koju fabrika preporucuje za Bravu? Quote Share this post Link to post Share on other sites
boki 11 Posted November 21, 2009 na bravo ne ide ispod 185/65/14 tako mu pise i u upustvu Quote Share this post Link to post Share on other sites
bokija 83 Posted November 21, 2009 Onda bi ti gume bile ko krofne.Sta moze da zna neko ko se prodo i otiso u naftase.Evo... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dovla 9 Posted November 21, 2009 na bravo ne ide ispod 185/65/14 tako mu pise i u upustvuJa furam 185/60/14 bez problema s tim gumama mi je i došao A gledajući ovu bokijinu tabelu izgleda da mi ni točkovi nisu od mog modela već od JTD-a kao i mnogi drugi Quote Share this post Link to post Share on other sites