Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

 

Iskustvo je takvo da dok je bila ona magla, vlazan put, temp oko 0-5stepeni......samo Bog ti moze pomoci. Sve kliza, svaka guma radi ne ocekivano lose pa i Conti.

 

Meni se ljudi smejali kad sam ovo pričao. U tim uslovima je nekad teško krenuti sa gasom, potpisuje kako hoćeš dok na snegu baš drži kao luda.

A primećujem i ja blago klizanje kad stajem, ali ne smeta mi pošto uglavnom kočim motorom i ne zalećem se.

 

Isto ponasanje nemozes krenuti sa malo jacim gasom da se nepotpisuje.Apo snegu ide najnormalnije.Ja mislim kad je led u kombinaciji sa blatom(a ovde na putevima kolko oces)svaka guma proklizava.Neka vise neka manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na maloj Y sam vozio alpin 3 i prolazio sam prvi svuda, još kratak auto,lagan, ma vožnja za nijansu samo opreznija nego po suvom.

Sad sa lybrom se oseća težina, tako da kad hoću naglo da stanem ona koči, možda dva puta abs uradi tup tup i stali smo. Normalnom vožnjom nemam nijedan problem, čuje se kako zvaće sve ispod sebe, skretanje nenormalno dobro. Na mokrom asfaltu oko nule, nije mi bežao auto.

Gume su mi stigle iz ch, imaju 8,5mm i mekane su kao žvaka. Bukvalno sam bez muke mogao da je izvrnem naopako. Na plus 20 stepeni nisu pistale uopšte, a drže mi bolje od letnjih goodrich. Sve više verujem da za različita tržišta stiže različit kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svraticu :) moj komsija kupio neke tu u gracanici kocio jedno jutro jedno 2 kilometrai jedva stao na nizbrdici xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da stari, ja sam vec posle 4 godine koriscenja primetio ocigledan pad performansi a posle 6 godina je ubedljiv. U pitanju je Michelin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis Srdjane meni je Y stigla sa Alpin (3 ili 4) gumama i nikad gore iskustvo nisam imao. Ali bile su vec na 4-4.5mm i stare jedno 4-5god tako da.....

I premium guma stari!!!

Ma stari svaka... Kad vidis da vise ne radi kao pre, kupujes novu, sve je to potrosni materijal. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

3PMSF = 3MPSF?

Ako su iste oznake, onda mu i ova Hankook dođe za sva doba, ili to nema veze?

 

Samo za zimu. Nije all season. Kod Hankooka je to guma Optimo4S ili H730. W452 je čisto zimska.

 

Eh jbg-a, a ponadao sam se da mooooožda i ova može da se voza stalno kad već ima tu oznaku. :)

Ništa onda...Fulda ionako čeka za proleće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokian po karaburmi (citaj: brdovito) ide gde hocu, samo ugasio asr i pici gde niko ne ide uzbrdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja dobih svoje kad se hvalim :)

Danas idem od Banovaca ka Batajnici 55-60km/h. Ništa nije bilo očišćeno.

Držim volan pravo i nailazi bus u susret. Samo sam malo pomerio volan da mu ostavim prostora da prođe i kada su desne gume nagazile breg leda prvo auto bočno uklizava u led, zaustavlja se trenjem po snegu i lagano okreće za nekih 160 stepeni.

Krenem u rikverc i neće, kliza kao lud. Razmišljam da li da vadim ašov ili lance kad staje Land Cruser i vadi čovek sajlu. Za pola minuta sam bio na putu (doduše u suprotnom smeru :D ).

 

Epilog - šteta 0, nauk - pa ne znam baš ni gde sam pogrešio, jedino da vozim još sporije i izbegavam dotičnu deonicu kada ima leda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je drago da cujem da neko pomogne. Puno znaci, pogotovo kada to ne ocekujes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se iznenadio, izgleda da ima i dalje dobrih ljudi :)

Inače, jutros je bio još veći haos kada je pao dodatni sloj snega, ali popodne je meni bila milina za vožnju pošto je konačno sve očišćeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošli vikend, subota na nedelju, preko 600km sam vozio pod snegom. Kroz Sloveniju, pa sve do Beograda nisam nigde video asfalt. Fulda Kristall, treća sezona na kolima, i mogu reći da se oseti gubitak performansi u odnosu kada su bile nove. 

Realno, da je svako finansijski potkovan kako treba, dve sezone jednu gumu voziti plafon, bez obzira na dubinu šare. Tako da mi sve više ona Ivanova priča o Cross Climate-u  deluje realnija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam sam se uverio sa svojim setom, a i na ovom testu Michelin CrossClimate dokazuje sjajne rezultate na suvom, kao i na kocenju i drzanju puta na mokrom, gde je cak i ispred letnjeg premium pneumatika. Takodje je iznad svakog mog ocekivanja sposobna i na snegu (s obzirom da je izvedena iz letnje gume) i vrlo dobro se ponasa.

Vozim ih nepunih mesec dana i guma mi jednostavno uliva osecaj rasterecenosti i sigurnosti na svakoj podlozi, dodatni plus je sto je udobna. Jos malo da je izvozam pa stize i moj review.

Apsolutno se slazem i sa zakljuckom testa, jer slicni uslovi (zime sa vrlo malo snega) vladaju i kod nas. Tako da, po mom skromnom misljenju, CrossClimate moze da bude odlican izbor za nase podneblje:

"As the only summer-optimised all season tyre on test, the Michelin CrossClimate has bucked this trend with a balance of qualities which are, in our opinion, far more suited to year round driving in the majority of the UK where we see snow for less than 1% of the year."

Malo sam se kockao pri izboru (trebao sam da nabavim novi zimski set), na osnovu odlicnih rezultata testova prvi put u zivotu izabrao univerzalne gume u vidu CrossClimate, em je kocka bila sto je novitet - ali za sada sam prezadovoljan.

Apropo strucnosti - caskam sa radnikom prilikom montaze i onako usput ga pitam sta on misli o sari i Michelin CrossClimate. Kaze on - iskreno da vam kazem, meni ovo ne lici ni na sta :D .

Punto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najviše zanima kako će se ponašati preko leta, na baš visokim temperaturama kada je užaren asfalt. Ako i tu postiže dobre rezultate, onda je guma stvarno najbolji mogući izbor za ove naše uslove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocenicemo na vrelom asfaltu Grcke ili Dalmacije :) . Iskreno, iz razloga jer je izvedena iz letnje gume, ja sam najmanje ocekivao upravo u zimskim uslovima i na snegu i bas sam prijatno iznenadjen.

Za leto iz nekog razloga uopste ne sumnjam u Michelin. Takodje mi je vrlo bitno da je zaista sjajna na mokrom i kad se topi ova lapavica. Pri menjanju traka cak i pri vecoj brzini nema da mrdne, samo se blago zacuje karakteristicno "kve-kve" :) kada prolazis kroz vodu i kolotrage sa njom. Vidim i koliko mi se auto vise prlja kad je mokro na otvorenom, znaci da dobro izbacuje vodu ispod sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoć zapao u neku neočišćenu ulicu i nisam ni osteio gume su Pireli SnowControl,al sutra će da dobiju test treba da idem na Goliju biće veselo  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari moze neki savet u vezi guma, trebam da kupujem letnje gume ali je budzet naravno mali :-) nasao sam neke sava uhp za 15000din po kom. jel ima neko iskustvo a njima? jedino sto sam nasao da je svi hvale kao tihu gumu 67db. ili dajte predlog za neke druge da nisu premium a da nisu ni oni kinezi za 8,9000din jer mi je budzet oko 50000-60000din. dimenzija 235-35-19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikakvo prakticno iskustvo sa Savom, ali mozda ti promil bude znacilo da sam na par mesta i od vlasnika iz prve ruke cuo pohvale za te UHP (Intensa Ultra High Performance) u vecim dimenzijama. Mislim da se i ovde po forumu pisalo da je solidan odnos ulozeno-dobijeno. Prelistaj malo ili probaj sa Search.

Pohvalno je, a i retko videti da neko kupuje nove gume za 17'' felne i vece. Bitno je da komsija vidi da se furaju goleme felne, a sto su na njima celestonke ili uplasticene polovnjace iz ko zna koje ruke, to je manje bitno. Ionako guma naleze povrsinom sake na asfalt.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava92 sto vozi alfu gt je uzeo sve 4 nove uhp 17" i on je bas zadovoljan..... Pa mozes njega da pitas jos nesto konkretno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da su dosta tihe do polovine svog veka, posle navodno postaju bucnije. Ja sam ih jednu sezonu do sad odvozao i meni su bar odlicne. Mekane, zalepljene za asfalt, ima siroke kanale za vodu pa ne oseca bare..

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari moze neki savet u vezi guma, trebam da kupujem letnje gume ali je budzet naravno mali :-) nasao sam neke sava uhp za 15000din po kom. jel ima neko iskustvo a njima? jedino sto sam nasao da je svi hvale kao tihu gumu 67db. ili dajte predlog za neke druge da nisu premium a da nisu ni oni kinezi za 8,9000din jer mi je budzet oko 50000-60000din. dimenzija 235-35-19

Lassa Impetus. Nije sto je ja prodajem, ali je jako dobar odnos cena-kvalitet. Intensa sigurno mekša i tiša,ali sklonija deformisanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...