Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

2 hours ago, Djuk85 said:

A ima i nas koji vas samo čitamo sa smeškom :)
0af5a2cf26525c3eeb3833286bf017a6.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

+ Ima nas sa 2 seta felni :D 

Ima, 15min posla...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Ima prvo dok dodjem do guma...nakupi se stvari u toj sobici preko leta..pa spustim gume sa prvog sprata do kola,pa ako je manji auto gledam kako da ih spakujem... 15min vožnje do vulkanizera a tamo... 3 automobila ispred čekaju polovne gume...dodjem na red, montiraju oni to uzmu 1600-2000din...na dalje isto samo u nazad :D za par meseci opet, iako je na putu bilo 3 dana snega...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Tako je!
.... Ako nemaš dva seta, allseason je ok rešenje

2 seta sam montirao sam u zadnjih mesec dana, sa pneumatskim pistoljem i dizanjem auta na hidrauliku mi je trebalo skoro pola sata, a kada sam radio sa obicnim kljucem i rucnom dizalicom trebalo mi je jedno skoro 2 sata sa sve skidanjem tockova sa tavana, pa do garaze, da ne kazem sto sam se preznojio jer mislim da tocak ima jedno 25-30 kila.

Ja uzeo el. pistolj iz Linde :D Ali nisam jos testirao :D Do sadasnja rucna zamena mi je trajala sat vremena sa iznosenjem i unosenjem tockova u podrum, 2 sata ako ih perem i vadim kamencice :D Zimske kame strpljivo cekaju kraj decembra :D

Jbt, ja mogu da se zaposlim kod Ferrarija sa prolaznim vremenom od 15 min... Koji ste vi trkački puževi...

11 hours ago, dekirs said:

Bolje i sad nego za nedelju dana kad svi navale na zamenu ili kad krene prvi sneg, tad ce biti sou. 

Sou po tom pitanju je jos od 2009.... Od kako su uveli nove propise i svake godine zamlacuju ljude nebitnim stvarima.

Kako se priblizava 1.11. kao da se uvodi ratno stanje. Od bombasticnih najava po medijima "Od danas obavezne zimske gume" (a nisu, sem u odredjenim uslovima), "Ako nemate OVO, ceka vas ONO (FOTO)"... Pa sve do naseg mentaliteta.

Bar se meni od sve te bespotrebne fame vise dize kosa na glavi....

Edited by Ivan

Ma ja to i ne citam, nema poente. Problem je sto ljudi poslednji trenutak cekaju uvek. Secam se pre par godina tipa 16ta il 17ta pao neki sitan snegic oko prvog ja sva sreca stavio zimske jer je vec temperatura bila niska tih dana.. To vece na AP je bilo ludilo, klizaju, baca im dupe okrecu se, kao u filmu. Ne kazem da treba da se montira dok je sunce i 20 stepeni, ali ovo sad nije takvo, mogu se montirati zimske lagano nista im nece biti, a sacuvace se zivci i vreme za cekanje kod vulkanizera. 

Ako nije ribolovackih 15min vec pravih onda skidam kapu  
Nije naravno pravih, treba mi desetak minuta po točku... Kada je auto u dvorištu...

Bude i za 30min kada sa komša dođe, pa na 2 dizalice... Ali to bilo jednom