Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@YUgisa

:unworthy:

Sad jos da rekapituliramo onu cuvenu temu - uza ili sira guma za sneg :lol: .

Ismejem se svaki put kada krene ta rasprava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montirao sam nove hankook napred na pasat pre 20ak dana 205/55/16 2019god. Imale su fore da se "razgaze" i sl. Po ovoj kisi danas nisam odusevljen. Prethodne 2 zime su mi bile napred Bridgestone, sada su pozadi. Mislim da su se stare bolje ponasale prilikom brzog polaska tj manje klizale. Javicu utiske po snegu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/6/2019 at 10:30 PM, Dale said:
Montirao sam nove hankook napred na pasat pre 20ak dana 205/55/16 2019god. Imale su fore da se "razgaze" i sl. Po ovoj kisi danas nisam odusevljen. Prethodne 2 zime su mi bile napred Bridgestone, sada su pozadi. Mislim da su se stare bolje ponasale prilikom brzog polaska tj manje klizale. Javicu utiske po snegu. 

svojevremno sam imao nove ventus prime 3 na meganu generation, i bas po kisi su bile katastrofa. Od tada averzija na Hankok
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Dale said:

Montirao sam nove hankook napred na pasat pre 20ak dana 205/55/16 2019god. Imale su fore da se "razgaze" i sl. Po ovoj kisi danas nisam odusevljen. Prethodne 2 zime su mi bile napred Bridgestone, sada su pozadi. Mislim da su se stare bolje ponasale prilikom brzog polaska tj manje klizale. Javicu utiske po snegu. 

A taman htedoh da uzmem Hankook... <_< 

Lepo ću ja da se držim Fulde, sa njom su mi iskustva samo pozitivna. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci na koji broj ide - Odjava. Stop. ? ^^^

 

 Probao 555-333, probao 11 22 33, sve sam probao, ja na koji god broj posaljem poruku - on jos vise nabraja sve moguce gume, i ne misli da stane. U-PO-MOC

 Uza, sira, lassa, conti, bridgestone...druze, stani malo bokti pomogo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremam letnje točkove za skladištenje, čupam kamenčiće kad u obe zadnje ekseri...
Sada moram prvo da ih vozim na čepovanje...

 

f7f8f13fe737d6c4553b5203e9c9e081.jpg7ca6deafaad495a443f791bd20f5b532.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/7/2019 at 8:55 AM, banjo1990 said:

A taman htedoh da uzmem Hankook... <_< 

Lepo ću ja da se držim Fulde, sa njom su mi iskustva samo pozitivna. 

Ja vagao izmedju Hankook i BF Goodrich. Malopre pazario BFG posto su se na testovima pokazale malo bolje od Hankooka po mokrom putu a to je 90% zime.

Jeste da sam imao Tigar Winter za dobru cenu ali ste me napljuvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pa isti efekat za veće pare...

Osim ako ne potapaš gas da se uzvučeš iz rizične situacije...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio si skuplje gume, a skoro pa isti efekat...
Drágább gumiabroncsokat vásárolt, és szinte ugyanaz a hatás.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatio sam to. Nego BFG me je izasao jeftinije od Hankooka. Jedino ako si mislio Tigar VS BFG, onda ok.

Tigar sam sa ugradnjom imao za 18000. BFG 22000, Hankook 24000

 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, francuz69 said:

Ja vagao izmedju Hankook i BF Goodrich. Malopre pazario BFG posto su se na testovima pokazale malo bolje od Hankooka po mokrom putu a to je 90% zime.

Jeste da sam imao Tigar Winter za dobru cenu ali ste me napljuvali.

Meni su moje Hankook ok za kocenje po mokrom, samo sa primetio vise puta da npr kada hocu da se ukljucim u glavnu ulicu i ukaze se prilika, ako dam po gasu prokliza mi skoro kao letnja... Mozda cu imati bolji utisak kasnije. 
Sto se tice utiska o Good Year Vector4season na tvingu 195/50/15, bas sam zadovoljan. U odnosu na prethoden gume, takodje GY samo letnje 185/55/15, tise su, udobnije, dobro se ponasale po ovim poslednjim vrucinama, super po kisi. Cekamo sneg.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu bi tek trebale da budu na svom terenu ;) . Posto su i izvedene iz zimske, sa "najzimskijom" :) sarom u odnosu na ostatak konkurencije i najboljim rezultatima u tim uslovima. Mada, ja ih bas iz tog razloga svojevremeno nisam uzeo, nego CC izvedenu iz letnje.

Hvala za tip ;) , a poredis sa kojom GY (pretpostavljam EfficientGrip u toj dimenziji)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, EfficientGrip iz 2013-e. Imale su oko 1mm do markera za zamenu, a ponasale su se fenomenalno i po suvom i mokrom. Te su mi dosle uz auto i taman su bile za do kraja leta. Iznenadjujuce mekane takodje, a 6 god stare. Pisem to namerno da bih preneo iskustvo i sa starim premium gumama. 
Jedino iznenadjenje mi je da ove vector4season tise od njih. Tvingo nema neku narocitu izolaciju tako da se pozadi prilicno cuje sta se desava oko tockova u voznji pa i buka od guma. Cak je i zena primetila koliko su tise ove nove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Postavio sam snimak samo zato što sam obećao, ali ništa ne može da se primeti. Ovo je trenutak pre češljeva gde kočim...

Znam da je van teme, ali da li može da se desi da se prerano uključi ABS zbog njegove neispravnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...