Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Gledah sinoc i nadjoh da je kilava na kocenju. Trebaju mi 2 gume za napred jer ove sad imaju oko 5mm Viking allseason, a mana je sto do kuce, sela ima lepih uzbrdica a nebih da sa ovima rizikujem i ne znam kakva ce biti zima. Para po gumi tu negde do 5500din po komadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gledah sinoc i nadjoh da je kilava na kocenju. Trebaju mi 2 gume za napred jer ove sad imaju oko 5mm Viking allseason, a mana je sto do kuce, sela ima lepih uzbrdica a nebih da sa ovima rizikujem i ne znam kakva ce biti zima. Para po gumi tu negde do 5500din po komadu. 

Kleber all season oko 5800din

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gledah sinoc i nadjoh da je kilava na kocenju. Trebaju mi 2 gume za napred jer ove sad imaju oko 5mm Viking allseason, a mana je sto do kuce, sela ima lepih uzbrdica a nebih da sa ovima rizikujem i ne znam kakva ce biti zima. Para po gumi tu negde do 5500din po komadu. 
Znas, Kama... :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da znas one bi mi najvise i pasovale :lol:,nego mnogi kazu da nisu po vlaznom nesto.mislim necu da zurim ima vremena jos,ja sam sa ovim Viking bas zadovoljan,nisam imao losih iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kama je jako losa po mokrom, a po suvom je ok ali se raspada. Po snegu je prilicno dobra, usustini kao zimska guma, bolja je od stare Wintere, za manje novca i tu se manje vise zavrsavaju prednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu po vlaznom da, sto se tice trosenja po suvom lepo, ravnomerno se trose. Pricam za premium kamu :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam pisao, al da ponovim - ne znam koji đavo beše inžinjeru koji je za Cromu propisao 205/55/16. Toliko. :D

 

Kao da na Stila metneš 195/50/15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan "stručan" (nije plaćen švece mi medicinske) tekst:

B92: Zašto ne treba štedeti pri kupovini zimskih guma? http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&mm=10&nav_id=1603535

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Martin said:

Već sam pisao, al da ponovim - ne znam koji đavo beše inžinjeru koji je za Cromu propisao 205/55/16. Toliko. :D

Valjda su mislili na udobnost jer je Croma pravi porodični auto pa bi mu valjalo da bude i udoban a ne samo lep.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, bane1321 said:

Jedan "stručan" (nije plaćen švece mi medicinske) tekst:

B92: Zašto ne treba štedeti pri kupovini zimskih guma? http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&mm=10&nav_id=1603535

Jeste svi smo mi blesavi i ne znamo sta valja!

Ljudi generalno jedva krpe kraj sa krajem, voze auto star 15 god i sad treba da kupe premium gume.

Moze ali odakle bre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam gledao cene po netu ,do 6000din ima Kleber kristal hp3 5800din, Apolo 5700din,Bf Goodrich g force na snizenju 5400din,Matador Sibir snow i Starmaxx 5300 din , Lassa 5000din, Viking 4800 din.Kama 4000 din. Ovo je za dimenziju 195/50 r15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja Lassu na Bravu i nisam joj nasao mane,lepo me je sluzila bas.Zabijao sam se sa njima na dosta mesta i mogu reci da su isle malo bolje od Save s3.Al mozda je i glupo porediti jer sam Savu s3 imao na Puntu 1.9jtd 175/65 r14 i na Astri G 205/55 r16 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Gagy.GM said:

Malo sam gledao cene po netu ,do 6000din ima Kleber kristal hp3 5800din, Apolo 5700din,Bf Goodrich g force na snizenju 5400din,Matador Sibir snow i Starmaxx 5300 din , Lassa 5000din, Viking 4800 din.Kama 4000 din. Ovo je za dimenziju 195/50 r15

Već sam pisao, ali ajde opet, razlika je mala između korektnih Lassa i po svim testovima odličnih Kleber i BFg da bi se uopšte dvoumio! Kod mene je u pitanju 2500 po gumi za iste proizvođače. Lično bih u tvojoj situaciji uzeo BfG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao bas sad beogumu, da narucim gume, i sve sto ima na sajtu trenutno nemaju pa moraju da provere itd. pa bre ljudi azurirajte sajt sto da vas smaraju ljudi non stop telefonom. pricam o 215/60/r16 Hankook i Bfg...ako neko od vas naleti da ima negde 4 nove nek pise,hvala.

inace puntisu sam obukao u proslogodisnje Hankook gume 165/70/r14  ima da ore po snegu , da ga koristim ko grtalicu posto iovako nece da ciste ulicu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I više nego dobra

Skinuli BF Goodrich, kupljen u Nemačkoj, all season...

Ove nedelje još imam da namontiram lassa na Zafiru B i kod ženinog doce(med sestra je) Renault Captur

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, shortee said:

zvao bas sad beogumu, da narucim gume, i sve sto ima na sajtu trenutno nemaju pa moraju da provere itd. pa bre ljudi azurirajte sajt sto da vas smaraju ljudi non stop telefonom. pricam o 215/60/r16 Hankook i Bfg...ako neko od vas naleti da ima negde 4 nove nek pise,hvala.

inace puntisu sam obukao u proslogodisnje Hankook gume 165/70/r14  ima da ore po snegu , da ga koristim ko grtalicu posto iovako nece da ciste ulicu :)

 

Auto Servis Adam ima dnevno ažurirano stanje magacina na sajtu:

 

https://adam.co.rs/prodaja-pneumatika/

 

Pozzz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

javise mi se upravo iz Beocar.. porucene 4 gume, trazio sam da DOT bude bar iz ove godine ..10k po komadu cena..sad jos ostalo da pazarim felne pa da sve to namontiram i onda da vidim sta cu sa letnjim tockovima nemam gde da drzim 4 komada , zena ne da na terasu, u podrumu cekaju dzankeri.. ima da postanem ono sto sam najvise mrzeo i da pocnem da placam hotel za gume, umesto sebi i svalerki :):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...