Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Juce video u Ukradi Sam na NBG u Rodi, pa da znate ima neka akcija za gume. Inace, imaju i Miselinke letnje 205/55/16 V index brzine za nekih 9+ hiljada, ali nisam slikao.

 

e91862bcfeefeec647e83959b39a782a.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tera ih  drugar na Hondi Accord (225/45 17), kaze da je zadovoljan, e sad, to ti ne znaci puno, ali vise ne znam da ti kazem :D 

 

Barum je Continentalov brend, i ovo kod nas sto se prodaje, se proizvodi u Rumuniji :) 

 

Pogledaj Kleber Krisalp HP3 u toj klasi :) Po onom autobuild testu, sto stoji pdf u temi, taj Kleber ispadne best buy :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu istražujem još... Po tom testu Barum je nekoliko mesta iza Klebera. Jeftiniji je oko 1500 dinara po gumi. 

Ne mogu da verujem da, recimo, Lassa nudi moju dimenziju za iste pare kao "normalnu", dok je kod "normalnih" proizvođača cena viša!

Lasse sam imao na Toyoti, zamerka je bila dobrano veća potrošnja goriva nego na letnjim, ali su išle svuda bez problema...

Tako da se "vrtim" između Klebera, Baruma i BF Goodricha... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta biste preporucili kao best buy all season gumu do 5000 din, gore dole neki dinar nije problem?

185 65 15

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare imas tigar/taurus , ja kupio pre neki dan, za sad mogu da kazem da ne tiha, da fino drzi na suvom i da mi deluje kao vise letnja nego zimska guma po sastavu sto mi je i ok skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nije samo "koji dinar", ali Kleber Quadraxer2 ima u BeoCar-u za 5800 u 195/65 R15 91H. Odlična tiha i relativno efikasna (za svoju klasu/vrstu) guma, koja je solidna na suvom (dobar zaustavni put) i lepo se snalazi na snegu i po mokrom. Nije za ne znam kako dinamično isecanje krivina po planinskim vijugama ali za tu cenu su dve klase iznad modela u rasponu 4800-5300 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada se zezate, a zna se koje su najbolje u tom cenovnom rangu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24/08/2019 at 12:51 AM, dellas said:
Za te pare imas tigar/taurus , ja kupio pre neki dan, za sad mogu da kazem da ne tiha, da fino drzi na suvom i da mi deluje kao vise letnja nego zimska guma po sastavu sto mi je i ok skroz.

Ja ću sad na jesen da najverovatnije uzmem zadnje tigrice allseason. Za ovim letnjim HP sam baš zadovoljan. Evo, prešao par hiljada, BG, centralna Srbija, magistrala, auto put, vožene do 160km/h. U Čačku sam izbegao sudar za dlaku, nabo kočnicu , uključio se abs, bez proklizavanja.
Da se odmah ogradim, ne ludujem u vožnji i ne tražim granice izdržljivosti mog auta.
I ovo su najtiše tigar gume koje sam vozio do sad.
Nisam se pokajao ni tren što sam ih uzeo ispred nekih drugih brendova u sličnoj ceni.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

Proveri ipak, ali mislim da UHP rade samo od 17''-19'' (Tigar, Taurus, Orium, ista prica).

A u 15'' i 16'' idu HP (High Performance).

Ako pricamo o ovim novijim koje su izbacene (uz postojece Primu i Siguru). Vidjam sve vise vozila sa UHP, u zadnje vreme i sa njihovim AllSeason koje su takodje skoro izbacene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, rage_man said:
Znaci Tigar, Lassa, Riken mogu biti solidan izbor za all season gumu do i oko 5000 din, mozda i Kleber ali malo skuplji

Ličnog sam mišljenja da na pogonske točkove zimi treba stavljati ili neku isključivo zimsku gumu ili vrhunsku allseason.
Pogotovo oni što voze u područjima sa dosta snega.
Poznato je da je malo proizvođača uspelo da savlada pravu smešu za allseason gume da valjaju i na suvom, mokrom, toplom, hladnom asfaltu.
Uglavnom ili budu dobre za sneg a loše za suvo i obrnuto.
Za zadnju osovinu, bitno je da drže trakciju, tu može većina allseason sa dobrom šarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu šaru zovem traktorska, a u stvari je usmerena...

OK je skroze1d872646f33d3af4f494a917e3c375b.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

Moja ovakva

f73fe38681d42cad3351c808cb423556.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad čovek na renault forumu se žali da je pri maloj brzini proklizao sa lassa gumama u koloni kreni-stani.

A već sam pisao da sam imao takav slučaj. Proklizavanje na kiši sa lassa gumama. I to lepo proklizavanje, kao da su plastika.

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lassa Greeneays, eco gume, štede gorivo ali ne drže baš... Već smo ustanovili negde, gore, u diskusijama da skoro da nema dobre eco gume...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoe :unsure:

Imam na Midei neku Fulda ecocontrol letnju, jeste tiha je, al ne drži nešto, i sva se iskrzala, iskidao je 1.3mjet od 70ks. Trap je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...