Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Blagi uzas doslovno... A ja razmisljam da menjam pneumatik na rezevnom tocku (dobra guma, al dot neki mator), dok takvi raspadi jurcaju ulicom... Ponekad se pitam, dok citam crnu hroniku, koliko njih nastrada zbog svoje/tudje nemarnosti jer 'ma ima tu jos mesa'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, kako je moguce od kad sam stavio letnje gume da mi je prednja leva non stop mekana i ispusta negde...bio kod vulkanizera drzo je covek u vodi nigde nema baloncica..ne pusta ni na ventilu..kaze majstor pusta na felni??..uzeo skinuo gumu , strugao felnu sa celicnom cetkom, pa onda mazao i felnu i gumu sa nekom mascu, i kaze nema sanse da ispusti..evo to bilo juce napumpana na 2.2 guma, sad pre 3 min sam gledao deluje mi da je malo ispustiila..al cekam ujutru bas da vidim sta ce da bude... sta da radim ako i dalje pusta? guma je Tigar Taurus dot s kraja 15te. ,felne su celicne prave su nisu varene,dakle nista im ne fali.Guma nije presla vise od 12k km..dajte savet..

 

pozdrav,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam takav slučaj sa ćaletovim autom, jedva smo skontali da je felna... Sada je držač za suncobran
Ne bih mogao da povežem sa tvojim slučajem u potpunosti...
Ventil kakav je?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj bio i kod mene. Puštala po malo, mesecima. I jedan dan na parkingu ispusti skroz. Guma OK, felna ok. Stavili gumu sa felnom u kadu i pos pritiskom, puštala na ivicama felne. Ostrugana felna. Ofarbana i stavljeno kilo onog vulkanizerskog lepka i nema više puštanja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani svi :)

 

jel imao neko ili zna nesto o gumama marke Viatti, vidim agresivno se guraju i nude po jako povoljnoj ceni, navodno su nesto bolja smesa od Kama guma, koje stoje iza njih.

 

Cuo sam cak da su neki imali pozitivna iskustva sa zimskim setom Kame konkretno, zanima me da li je neko cuo koju o letnjim.

 

Nesto mi je sumnjivo da po toj ceni, mogu biti dobre, mada realno nisam primetio neku razliku izmedju Baruma (srednja kllasa) i Riken guma (low budget), cini mi se da ta znacajnija kvalitativnija razlika dolazi tek sa premium gumama (Continental, Pirelli itd) a one opet i kostaju.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budžet je takav da moram da biram između Kelly, Save i Viking gume..cca 4 hilj/gumi (manje više)...

Sava znam šta je,Kelly kao Goodyear grupacija a Viking Continental...Na kraju,dilema mi je između dve poslednje..Za koju ste opciju? (letnje su u pitanju, za punta)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam za Conti predstavnika jedno vreme u na relaciji Temisvar-Hanover, koliko su mi rekle kolege koje su bile vise upoznate sa razlicitim gumama, Viking je ok za te pare.

U srednjoj klasi Barum su skroz ok gume, Goodride ili Lassa recimo takodje su se dobro pokazale, a da ne kostaju puno.

 

To je njihovo misljenje, pa prenosim. Cini mi se da ce ti i Sava odraditi posao, kao i Viking, ako ne prelazis puno km i nisi okrenut nekoj sportskoj voznji itd itd. Za neku uobicajenu upotrebu su ok.

 

Recimo, mene su zato i zainteresovale ove Viatta/Kama gume, jer znam da su ih radili Continental i Rusi u saradnji, a nikada nista nisam cuo o njima, nit lose, nit dobro, sem da zimske mogu dobro da posluze. Imam neki letnji set, koji jos moze da ide, pa vise pitam bas da vidimo da l se pojavio jos neki izbor za prosecnog gradjanina Srbije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahada pretpostavio sam da su tvrde, da bruje itd...

 

Sta ja znam, od tih nekih "jeftinijih" guma, mislim da Sava, Viking, Barum, ili Goodride jesu skroz ok, narocito ove dve poslednje. Vozio i skroz ok sljakaju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lassa je jako fina i tiha guma

Ja sam naručivao od kemoimpexa, besplatno slanje

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...