Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Moja greska nisu kineze ali mesamo testove za zimske i all season gume...
Ako gledas budget gume pogledaj i Laufenn, sub brend na Hankook.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gagy.GM

 

Da, vidi se po šari da je ''poreklo'' od Hankooka, imam njihovu zimsku iCept RS2 (WS452), koja ima ovakvu šaru:

 

hankook-tires-winter-icept-rs2-w452-left-01.png

 

Odlična je guma, :thumbup: , tako da i taj njihov podbrend ne može/ne bi trebalo da bude neko đubre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini cu najverovatnije tu gumu Laufenn  i uzeti,gledao sam i one Viking po testovima su zimske bas ok. Jbg moram 4 da kupim a ogranicen negde do mozda 5500 po komadu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2017 at 11:05 AM, totti said:

Gile, Lassa ova? Mišljenje?
0bc32075bc4b83b10c7e15f57998f1a0.jpg

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Mislim da je ova  guma odnos cena kvalitet vrlo ok,još ako si član АМСС imaš popust čini mi se 5%

Edited by Srkii

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2017 at 10:21 AM, gile smederevo said:

Pa nije čudo da liči kad je GY vlasnik Fulde. Šta očekivati?-Dobar grip i veću potrošnju gazećeg sloja ako zima/e budu suve. Dešavalo se da se gazeći sloj razlista. Oštrija vožnja i suv asfalt....

Gile ovo vazi za novi model Fulda Kristall Control HP2 posto guma je izasla na trziste 2016?

Da budem realan Fulda mi izgleda ko bolji izbor nego Hankook winter i*cept evo2 , namerno preskocim Hankook icept rs2 posto je vec vozio i na mokar put ne koci bas najbolje....

 

Mora da kupim zimski set 205 55 R16H a u budzeti do 9.000rsd mi ulaze Fulda, Hankook mozda bi pogledao i Semperit

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da je Fulda "zimskija" guma u odnosu na Hankook. Ali, da li će nam trebati baš takve? Ako ima padavina, tj snega, ja bih odmah Savu Eskimo S3+ npr, a kad naidjem na suv put da mi neko vrati Hankook na točkove. 

GY grupacija (gde su Dunlop, Fulda i Sava) traži bolji put od ovih naših "japanskih Samajama" puteva. Nažalost, zbog toga tek samo na autoputu i ponegde magistrala može da se osete čari dobrih zimskih guma...

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, meni realno i treba guma za magistralu posto 80% vozja mi je na magistralu. Zbog to mi bitno da lepo koci na kisu i suvo posto i tad relano brze se vozi, na sneg svaka zimska guma zavrsava posao.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-AMS-Performance-18-inch-Winter-Tyre-Test.htm

 

Evo ga i privi test za 2017, iznenadujuce Semperit 3ci, Fulda 5ti a Hankook 8mi.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene dosta hvale ovu rusku gumu Cordiant winter drive, mnogoje preslo na njih i bas ih hvale , e sad da ima ko od va siskustva sa njom?

7666aecs-960.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se pricalo o tome ali ne da mi se da trazim, kontretno pitanje. Sta je bolje, uzeti michelin cross climate all season ili dva para low cost guma npr. Tigar winter/tigar ili sava uhp. Cenovno je isto, sta je bolje u praksi? Plusevi minusi itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par njih na forumu ima CC koliko ja znam tako da nema puno inf.iz prve ruke. Ivan ih ima vec drugu sezonu valjda i hvali ih od prvog dana. Ja se tu ne bih razmisljao uopste, isao bi na CC

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dellas said:

Verovatno se pricalo o tome ali ne da mi se da trazim, kontretno pitanje. Sta je bolje, uzeti michelin cross climate all season ili dva para low cost guma npr. Tigar winter/tigar ili sava uhp. Cenovno je isto, sta je bolje u praksi? Plusevi minusi itd :)

Upravo o tome ja sad razmisljam... U stvari vec sam prelomio da uzimam CC+, obicnih vise nema u ponudi.

Samo sad lupam glavu gde da kupim. Zbog cene, demontaze starih, balansiranja/montiranja novih, eventualno i reglaze trapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftinije + imas povrat PDV za racun preko 50 EUR (tj. njihovih 100 KM) uz PDV-SL 2 obrazac i gume ne smeju da budu montirane na kolima.

Sto se CrossClimate tice, pitalo me je X ljudi - za nekoga ko prelazi nasu prosecnu "srpsku" godisnju kilometrazu, uz normalnu ili blago agresivniju voznju, bez odlaska u ne znam kakve smetove, po mom skromnom misljenju su odlican izbor. U pitanju je letnja guma sertifikovana za voznju po snegu: leti bez ijedne zamerke ni u ostrijoj voznji, zimi sam vozio svuda kao i sa zimskim, a vrhunske su na mokrom i u prelaznom periodu gde su i letnje i zimske najtanje. Ovo ce im biti 3. zimska sezona kako sam ih uzeo, razmisljam da ih rotiram, jer su zadnje bukvalno kao nove. Citao sam po netu da se neki zale na otpadanje komadica u 17'' (kod mene je 205/55/16 klasika) i da su bucnije (nemam apsolutno takav utisak, jer su i po deklaraciji tise od prilicno letnjih, a pre njih sam imao Dunlop Sport BluResponse i Michelin Primacy HP, pri cemu Stilo sigurno nije primer vrhunske izolacije :)). Inicijalno imaju nesto tanji gazeci sloj (malo jace od 7mm), ali sa mojom voznjom moze da se gusla jos par sezona do zimskog granicnika (svaka Michelinka koju sam imao je bila izuzetno trajna, tako da sam na to i racunao). I sto uvek podvlacim - ni sa jednom premium gumom se nisam ovako sigurno osecao tokom cele sezone, da sam maltene vec 2 godine zaboravio na gume i uslove na putu, gledanje u nebo zbog zamene, skladistenje setova i sl...

Ako se odlucis za 2 para, jedino bih na tvom mestu uzeo neku krstenu zimsku gumu, jednom sam "ono" vozio pre 7-8 godina i nikad vise. Dok letnja Sava UHP, ali druge generacije (UHP2), ima sjajne rezultate za tu cenovnu klasu. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja za Bosnu, ali nisu neke razlike u cenama, bar ovo sto sam ja video.

 

Kod nas je ova CrossClimate+ 91H (ne xl, mada necu da vozim 250kmh pa mi i ne treba) od 10 800 do 11 500 dinara. Ja gledam 16ice.

 

Ne znam koja je razlika u ceni, da bi se isplatilo cimanje sa donosenjem iz Bosne. Mozda se vrati pdv, ali zato mozda i nasi na carini naprave problem.

Ako ubacis i ne-daj-Boze garanciju (ovo sto je Ivan pominjao, i ja sam citao)... Sta znam, trebalo bi da bude povelika razlika u ceni, pa da se zezam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se svidja sto je to u osnovi letnja guma, a moze da gura i zimi jer mi letnja guma treba 90% vremena , a zimi vozim po gradu eventualno do zlatibora od nekih izazova, na kop ili neku ozbiljniju planinu nikad nisam isao svojim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ne mozes porediti CC i dva seta nekih guma, da prodjes cenovno isto, jer ces sapravo proci upola jeftinije.
Ne zaboravi da zimi imas limit od 4mm sare, sto bi znacilo recimo 2 leta i 2 zime, ako u proseku prelazis 15.000km.
Tj trecu zimu ces vec morati da uzimas novi set. I to ces morati zimski, te CC ces moci da furas jos 2-3 leta.
I onda dolazis na razmisljanje, da li je CC bolji leti od krstene letnje gume i zimi od krstene zimske gume?

Ja vozim BF Goodrich evo petu zimu sada, oko 6mm sare imam, inicijalno je bas duboka, preko 8mm.
A ovo leto mi je GY Eagle As3 F1 druga sezona, guma ima preko 7mm, duboka sara bas, moze da se tera jos 2-3 god min. Pa ti sad sracunaj.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petlas Snow Master ili Wintera? 195 65 R15

Voznja obicna, normalna, 80% grad ostalo magistrala (Romanija, Jahorina, Bjelasnica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče uzeo taj Petlas W651... Toliko povoljno natrčale, a prešle možda samo par hiljada kilometara. Ja nisam imao dilemu između njih i Wintere gledajuću EU label, gde je Petlas po mokrom C klasa, a Wintera E.

20170923_130019.jpg20170923_130001.jpg

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...