Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@Skorpion I ja jurim njih ali u dimenziji 205/55/16, ali trenutno ih nema, nisam pametan da li da cekam da ih nabave ili uzmem Lassa Impetum Revo 2+ o'ma! Lik koji radi na Vilinim Vodama rece da ih nazovem za 10ak dana, da bi trebalo da stignu!!


Ja terao zimske Hankook icept RS i RS2 a vozio i kinergy eco. Gume su odlične a Hankook je sve ozbiljniji kao proizvođač u odnosu na plastične gume koje su imali pre desetak godina.
Lassa ja puno fale ali jos imam rezervu kao low budget brend.
Za letnje ponude je jos rano. Gume stižu u Martu pre kraja zimske sezone.
Imam opciji i da pogledam i u Bosni, vratim PDV i natocim jeftini dizel :) a stare Fulda Eco control HP koje su vozene 3 sezone da prodam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Markobgd said:

@MS PK Kako znaš da će ih neko bacati baš pred zimu?

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dilemi sam, pa mi treba savet/predlog.

Bravo je iz Nemacke dosao sa 4 Continental letnje, dve lose, dve solidne koje mogu pozadi da se kotrljaju.

E sad, umesto ove dve sto su za kantu uzeo bih dve iste Continental kada bih nasao. Ne znam kako se krecu cene, ali kapiram da nisu ispod 8 9 soma ? 

Posto bi to bilo nekih 17, 18k, razmisljam se da dodam jos malo i uzmem sve 4 nove Sava, ili potegnem semu opet iz Bosne pa ko zimus uzmem 4 nove Savine za 140e..

Ne znam sta mi je ciniti, ne bih da imam razlicite gume, hocu iste setove. Ako neko ima neki predlog neka kaze, ili ako zna koliko su Continental gume.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi se čini, nijedan prodavac nije izašao sa gumama za predstojeću sezonu.

Koliko pratim po prodavnicama na internetu, čini mi se da je sve to prošlogodišnji lager

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, francuz69 said:

koji model i dimenzija?

205/55/16.. 

Mislio sam sa Milutinom da napravim dil za felne, pa da predjem na 17" ali izgleda da ce finansije biti kratke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesovanje za Fulda ili Lassa (zbog cene) sam pre 5-6 dana proširio i na ili Sava. Imao sam zimske već 5 godina, nove, stvarno sam zadovoljan njima, nije bilo gde nisam mogao po snegu da izađem, gde god sam išao. Divčibare, Zlatibor, Tara... 

Našao sam da su najtiše :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jako gotivim Savu :) od kako sam sa 2 save S3 i nazad tigar hitris izasao po velikom kijametu na Zlatibor (onaj deo iznad Uzica bio katastrofa) i tamo se muvao gde god sam hteo - tu me Sava kupila

Svuda bilo ovako...

122.thumb.jpg.e087ed02f82ee9470b8c4c204bf0c5fb.jpg

 

Da mi zimske nisu DOT xx15 gledao bih SAvu za zimske. Kad dodje vreme - zimske samo Sava.
Zanimljiva situacija za Savu npr. pre 15-ak dana ona Alfa GTV sto su je dezurni srafio je stigla iz Austrije na 4 SAve zimske...made in Germany :mellow: nisam znao da ih i tamo prave




 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam. Bio sam prisutan kad su palili Alfu :)

 

Došao da uradim mali servis, ostao do pola 11 

Baš sam te gume gledao, gledao kako kod mene dođe 17" pošto sam felne već uzeo

 

A iskreno, nisam verovao da će @Dezurni i Stanko završiti do 12. To sam i rekao, ali upališe brzo. 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega sa posla je uzeo savu iz Beogume, na nalepnicama pislao made in Germany..
Kakva je sava kao letnja, jel ima neko iskustva ?

Sent from my Havaji P9

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dekirs said:

205/55/16.. 

Za tu dimenziju, Conti tesko ispod 9000 din, to su cene od prosle godine.

U slucaju da ides recimo na PremiumContact 5, koja je po meni od njihovih modela optimum.

Posto sam imao i njih i Michelin i Pirelli i Dunlop od letnjih - moja preporuka (ako se gleda iskljucivo odnos cena/kvalitet) u premium segmentu guma je Dunlop Sport BluResponse. Nazalost po nase trziste, opet je najpovoljnija varijanta koju si i sam pomenuo, jeftinije + povrat PDV.

Zna li neko da ne trazim po netu - da li se Intensa UHP pravi u dimenziji manjoj od 17'' (pretpostavljam ne)? Dobila je sjajne ocene recimo u 225/45/17, kacio sam vec:

adac.thumb.jpg.197aea73590a9268f7ac004400464c8c.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, andreja.micovic said:

Video sam. Bio sam prisutan kad su palili Alfu :)

 

Došao da uradim mali servis, ostao do pola 11 

Baš sam te gume gledao, gledao kako kod mene dođe 17" pošto sam felne već uzeo

 

A iskreno, nisam verovao da će @Dezurni i Stanko završiti do 12. To sam i rekao, ali upališe brzo.

 

 

Eeeeeee nisam znao da si bio :) bio sam u Vrbasu, kasno se vratio, nisam mogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nista onda ce pasti opet varijanta sa 4 save iz Bosne, jbg najvise mi se isplati to.. 

Ne bacaju mi se pare na tu visu klasu guma pravo da ti kazem, nisam neki agresivan vozac, za vozikanje po gradu i autoput sava ce zavrsiti posao.

Ako i za letnje prodjem kao za zimske ( 140e ) bice sjajno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs Aj reci gde uzimaš u Bosni i koja je fora za 140 evra 4 gume. Meni trebaju 17" a svakako idem u Bosnu makar jednom mesečno. I felne su mi trenutno u BN pošto sam tamo kupio.
Ja kad sam pitao za gume, rečeno mi je da moraju biti u autu ako hoću povrat PDVa, a ne na točkovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Savom letnjom imao tako loše iskustvo da mi ne bi palo na pamet u životu da opet kupim njih. 4 komada su bile krive ali po vertikalnoj osi (gore dole u odnosu na gazeći sloj) da nije bilo šanse da se balansiraju. Drugo toliko su bole klizave i plastične da sam ih da šarom od 7mm bacio u đubre. Inače su bile stare par godina. Tvrdim da nikada goru gumu nisam imao priliku da provozam.

 

Za zimsku pak nemam ličnog iskustva ali šurak ih tera na par auta godinama i znam da je prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare, koji model i pre koliko su napravljene?

Nazalost, polako se pored goriva prebacuje i trziste guma i delova u okolne drzave.

Naravno, najmanje smo mi tu krivi, a nasi neka organizuju nagradne igre sa fiskalnim racunima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Mozda ce ti biti lovacka prica :)

Zetov kum zivi u Ljuboviji odakle je i zet, on je kupio u Bratuncu jer je to kao sto znas blizu i oni cesto idu u Bratunac da kupuju stvari, dosta prelaze granicu pa se i znaju sa ovima na granici. Zimus je on isao za moje gume, prebacio sve 4, a onda je zena njegova isla za njega isto sve 4 donela samo sto je on uzeo za golfa 6 sve 4 wintere.

Covek ovde radi kuhinje u Bg-u po meri i cesto dolazi za Bg, pa mi je i doterao usput, tako da me super ispalo bas. Sve 4 su oko 140e izasle i njega sam castio 10e :)

Ali eto on uzima u Bratuncu ne znam da li su ga smarali za sve 4, al kapiram da nisu jer svi zivi tamo kupuju na isti fazon.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...