Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Četvrta sezona za Hankook W442.

Tj, do sada prešle oko 25kKm.Šara i dalje dobra, ali bučne. Tj, nikako da mi se uši naviknu. 

 

DSC_0004.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da na Balkanu nije sezona, ali Shopingujem za letnje gume za moju e39ku pa reko da vidim ima li ko kakav savet. :D

 

Sveo sam manje vise na 2 gume.

 

Continental ExtremeContact DW - http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Continental&tireModel=ExtremeContact+DW&partnum=345WR7ECDW&vehicleSearch=false&fromCompare1=yes

 

ili

 

Michelin Pilot Super Sport - http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Michelin&tireModel=Pilot+Super+Sport&partnum=345YR7PSSXL&vehicleSearch=false&fromCompare1=yes 

 

Trenutno imam Michelin na kolima i nekako naginjem ka njima. Po svim testovima su najbolje.

 

Ali, Conti sve sa isporukom i montiranjem ce me kostati $530, a Michelin $750. 

 

S obzirom da je zadnja vuca, prilicno brzo trosi gume tako da nisam siguran da li vredi platiti vise za PSS. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovo leto uzeo sve 4 dunlop sportmaxx rt2 i odlicne su, zadovoljan sam bas.  Izdrzavaju bas jaku i brzu voznju i u krivinama se ponasaju odlicno.  Vozio sam i na pilot sportu i mogu ti reci da su poprilicno istih perfomansi. Ne znam dsl se isplati razlika u ceni ;)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera...:D

 

Evo po prvi put je vozim, i poslednjih dana je bilo voznje svuda i svakakve, da kazemo da sam je "testirao"... i utisci su da je bas losa.

 

Kliza brale i kad dajes gascinu, i kad jace kocis... zustrija voznja je bas neprijatna.  

 

215/55 R16, DOT14.

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini se. Meni BFG prokliza u 4. ujutro na Bulevaru.
Nemaju metalne eksere pa da drze po mrazu i ledu, ne mozes ne znam sta ocekivati. Doduse, mojima je ovo cetvrta zima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nije merodavno, ujutro i uveče kliza sve naročito ako ima magle...nema davanja punog gasa nikako nigde... :):)

Klizaju i moje zimske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, gdeeee ima... :D npr. pre neko veče:

 

20161218_035614.jpg

 

Uopšte se ne stvara poledica na ovoj temperaturi kada je magla, tj. veeeelika vlažnost...

Kliza bre sve u 16 na malo jačem gasu... :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas isao do Stepojevca, Ibarskom, tamo i nazad nekih 90 km, sve cetiri gume wintera, temperaura -3*C, brzina i do 80 km/h, dosta magle,

nikakvih problema...

Vozim vec drugi set wintera pneumatika, znaci proteklih 6 sezona i nikad nisam imao nikakav problem sa gumama, pritom nisam posebno menjao stil voznje u odnosu na letnji set,

osim pri extremnim vremenskim uslovima...

E sad, cuo sam da dosta ljudi ima averziju prema ovim pneumaticima, tako da prenosim samo svoje misljenje i iskustva...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, lufti said:

Ja sam danas isao do Stepojevca, Ibarskom, tamo i nazad nekih 90 km, sve cetiri gume wintera, temperaura -3*C, brzina i do 80 km/h, dosta magle,

nikakvih problema...

 

 

Pa to "kotrljanje" ni meni ne pravi problem, to mozes i na felnama, ja pricam o menjanju traka, ubrzavanju da uhvatis semafor, kocenju kad neka dileja iskoci... 

 

@igor0511

To dobio uz auto ili pazario?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam prešao oko 600 km,  bio do Slavonije, klize se bre samo tako! Ako neko zna put od Vukovara do Iloka, uzbrdo nizbrdo sa jaaako oštrim krivinama,  kao po jajima sam vozio.  Doduše prednje su mi zimske Fulde koje su bile fenomenalne kao nove,  ovu sezonu cu se još provuci, ali gotove su. Možda je do njih,  ali u 3. brzini na uzbrdici nisam smeo dati jači gas,  beži samo tako! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam imao dva iznenadna kočenja u gradskim uslovima i Winerke se suljaju opasno ali odradi ABS u dva-tri cima.
Problem je bio što su mi prednji točkovi dosta ranije hvatali. Malim dotezanjem ručne sam danas imao sasvim drugu situaciju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...