Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

16 hours ago, lapobb said:

izaberi ozbiljniju adresu za auto-opremu

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, zeks01 said:

Hteo bih da zamenim zimske gume, pa me zanima šta mi preporučujete od sledećih: Lassa Snoways 3, Cordiant Winter Drive, Hankook i-cept W452 ili nešto iz tog cenovnog ranga, a da ima dobar odnos cene i kvaliteta?

Ne prelazim velike razdaljine, recimo 10 000 km / godišnje i otprilike više od pola je na otvorenom putu.

Ono što mi je bitno kod gume je da je pouzdana na mokrom i klizavom kolovozu, kada je sneg svakako vozim sporije, pa će verujem svaka manje više poslužiti.

 

Hvala na odgovoru. :)

Hankook je jedini koi spada u mid range brendova i za koju gumu imas testove gde su uvek pri vrvu. Ostale Lassa, Cordiant jos nisam nasao da su u top 10 na bilo koj relevantniji test. Na kraju odluka je tvoja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnjem broju auto bilda u petak izasao,testirali su 50 zimskih guma u dimenziji 205/55/16 ,medju njima letnja i oll season guma interesantni rezultati

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege, zna li neko gde ima najeftinije da se kupe 2 wintere u dimenzijama 165/70 za mog puntisu...juce sam stavio 2 fulde montero napred koje vozim vec 3 sezonu ali sam onda video da su mi pozadi letnje gume, jerbo sam sad na prolece bacio 2 zimske koje sam imao posto su se cele iskrivile i naravno totalno zaboravio da sam hteo da kupin nove...i sad evo novembar sutra ja napred zimske pozadi letnje pa da se ne zezam kupio bi 2 nove i zamenio ih...e i samo pitanje (glupo verovatno) posto sam vec montirao zimske gume napred , ako/kad uzmem ove 2 nove i montiram ih umesto letnjih jel mogu samo cele tockove da zarotiram....dakle prednje tockove sa Fuldama turim pozadi a nove wiintere napred...da ne placam krvopiji vulkanizeru opet sve.... :)

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kakve su Goodrich G-Force winter gume? Jel ih koristio ko? Razmisljam se dal da uzmem njih ili winteru. Trebaju mi za taxi vozila I wintera mi se do sad dobro pokazala ali imam dobru ponudu I za ove gume pa se razmisljam. Ako ima neko neka iskustva sa ovom gumom voleo bih da ih cujem? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ja na Multipli pre 5 god. Sasvim dobra guma. Na snegu slicna Vinteri ali po suvom i mokrom putu neuporedivo bolja. Ja se oko te dve gume ne bih dvoumio ako nije velika rezlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam BF Goodrich platio koji dinar jeftinije od Tigrica pa mi je jedna posle nešto manje od dve godine i 18000km ekspodirala na autoputu sa decom u kolima... (bile su letnje 195/65 R15)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preticao sam 120-130km/h kada sam od jednom čuo neki zvuk i počeo stio da vuče u neku stranu, nekako sam ga zadežao i Bogu hvala zaustavio u žutoj traci bez posledica. Eksplodirala je na boku.

Vrlo brzo pošto sam ih kupio primetio sam da se pojavluju po bokovima manji ,,bubrezi''. Ignorisao sam ih jer sam ih imao ranije i na tigricama (135/70 R13) i nikada nije bilo problema.

Međutim kod BF bubrezi nisu toliko benigni. Gume sam kupio sve 4 nove u AP-sportu (nadam se da ovo nije anti reklama za njih), nisu ni bile bajate, sada sam zaboravio da li im je falilo ili su izašle 1-2 meseca iz garancije. Mislim da je proizvodnja bila Poljska. Vožene na porodičnom stilu karavanu ne agresivno. Sledeće sam sezone kupio Fulde koje su se pokazale vrlodobro sem što su primetno bučne ispod 12C.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2016 at 2:57 PM, MilanStilo said:

Drugari kakve su Goodrich G-Force winter gume? Jel ih koristio ko? Razmisljam se dal da uzmem njih ili winteru. Trebaju mi za taxi vozila I wintera mi se do sad dobro pokazala ali imam dobru ponudu I za ove gume pa se razmisljam. Ako ima neko neka iskustva sa ovom gumom voleo bih da ih cujem? :D
 

 

Slozio bih se sa francuzom.

vozio sam savinu zimsku i winteru. Sad ce treca sezona Goodrich zimskih, i vise mi se svidjaju nego prethodne navedene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja furam fuldu od kada sam kupio auto... isto poljska proizvodnja... zacepio sam je bočno i prešao sa njom još 20 hiljada bez problema nedao bog nikom da se to desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su 2 zime na prednjim bile BF Goodrich Winter G i bas sam zadovoljan gumama, sad sam ih prebacio pozadi jer su se malo istrosilie.
Od mene preporuka za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako staviš lošije gume pozadi i imaš problem sa upravljanjem/stabilnošću, onda su zadnje gume LOŠE, a ne lošije i treba i njih zameniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...