Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pa dobio sam uz auto 4 celicne sa Fuldama i buvljacke radkapne i od kada sam skinuo alu i montirao taj z.set vise ga i ne vozim. Mnogo je ruzan bez alu felni! 

Mogu da kazem da su ove Fulde tihe prilicno i da su mi tise od letnjih??? :D

Pa naravno da su tise, kad kazes da ne vozis auto od kad si ih montirao  :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam skoro po suvom i prijatno su me iznenadile sto se buke tice, ili je to do puteva po Kosovu, posto su mnoogo bolji od ovih nasih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu stvar sam i ja primetio sam Continental/Wintera kombinacijom. U odnosu na letnje su baš tihe, pogotovu što letnje udari neka rezonancija na 120-140 pa me izluđuju na autoputu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate meni wintere nisu nista bucnije od miselinki letnjih :D

 

A meni je wintera bila drasticno bucnija od michelinki letnjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daytonka se odlicno pokazala i na vecerasnjoj poledici... ni trunke proklizavanja... nova guma je nova guma!! :)


Ili je 500l odlicno izbalansiran... ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Brate meni wintere nisu nista bucnije od miselinki letnjih :D

A meni je wintera bila drasticno bucnija od michelinki letnjih.

Svojevremeno 205/55/16 Wintera (bio mlad i zelen :) ) vs Michelin Primacy HP - primetna razlika u udobnosti i nivou buke u korist letnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis :D

Mozda je do dimenzije gume. Ili su ove, vec poznate po buci, energy saver stvarno toliko bucne.

Moje michelin su bile "Energy" (bez saver), bile su sire od wintere i bas osetno tise. Ali Wintera mi je bila udobnija zbog veceg profila.

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk - now Free

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji slika je napravljena danas oko 16h na putu Nova Varoš Sjenica  nije nikakva reklama neumem da je obrađujem, ako je problematična molim vas samo je obrišite. Inače slika napravljena iz fiat tipo gume sava eskimo s3 stara četiri sezone isključivo se vozi po ovakvo zaleđenom putu. Sve četiri su sava nazad 5 mm šare napred 6mm. Još ovu sezonu i kupujem nove s3. Inače na celom putu je sneg i led i nigde nisu montirani lanci. 

CAM00206.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi bila reklama, pa svi mi iznosimo svoja iskustva sa gumama koje koristimo ;)

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk - now Free

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.kurir-info.rs/bez-naslova-clanak-1106479

 

 

Pored  brojnih sertifikata za kvalitet svakako značajno je da su gume ovog proizvođača, kao prva ugradnja prisutni kod vodećih proizvođača automobila : Renault,Toyota, Ford, Honda,Hyundai, Mercedes Benz i mnogih drugih.

Ja ne videh ni na jednom novom autu ove gume u prvoj ugradnji :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaju Slovenci da naprave dobre gume...

Pre 2 godine sam za novu godinu sa dve Save S3 napred i 2 tigar hitris nazad gazio sneg po Zlatiboru gde god sam stigao, i do tamo i po Zlatiboru i do Kusturice i nazad... sve sneg

Tada su me bas odusevile...i sledeci put kad budem uzimao zimske gledacu da uzmem 4 save

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja uspeo da vidim Sava S3 je svuda bolje ocenjena od Winter1.

 

 

Inace, ono vece kad je najvise padao sneg, probao sam malo ove moje Matador Sibir Snow i 4x4(auto). Gazio sam ga malo, cimao volan, malo brze uletao u krivine (naravno, pazljivo i dozirano, gde nije bilo nikoga) i svo vreme me auto savrseno slusao, kao po suvom. Cekam neki ozbiljniji sneg da proverim malo bolje ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proslu zimu skinuo zimske pneumatike 15. marta ujutru i stavio letnji set Michelin energy saver, to vece je pao dobar sneg putevi nisu bili rascisceni nikakvih problema nisam imao, malo karikirate stvari, ovaj put sto je na slici tu i letnje glat prolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas karikiranje, ja jos uvek vozim Dunlop letnje, a zimske su mi u gepeku, radim po ceo dan i nikako da stignem do vulkanizera.

 

Sinoc mi nije uopste bilo prijatno, grip je minimalan, potopim gas u drugoj, trecoj, auto proklizava bez ikakvih problema. Sutra ih konacno skidam i stavljam Fuldu KristalMontero!

 

Imam iskustvo i sa letnjim gumama pozadi, e to je tek zlo i naopako, kao balerina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milutin-NS
Kako se Sava S3 ponasa po suvom i mokrom u zimskim uslovima?
I da li je istina da se nenormalno trose cim ograne sunce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proslu zimu skinuo zimske pneumatike 15. marta ujutru i stavio letnji set Michelin energy saver, to vece je pao dobar sneg putevi nisu bili rascisceni nikakvih problema nisam imao, malo karikirate stvari, ovaj put sto je na slici tu i letnje glat prolaze.

 

Niko nista ne karikira. Vozac sam 22 godine, vozio sam mnogo zima sa letnjim gumama i znam kolika je razlika i izuzetno pizdim na ovakve komentare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao ne preteruju ljudi, stavio zimske gume, baca ga u krivini i nabija gas i ne slajfuje... Pa dajte ljudi, slajfuju i klizaju letnje po suvom a ne da nece zimske po snegu i ledu...

 

Ne znam koja tema je gora, o potrosnji ili o zimskim gumama...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dante - ja sam prezadovoljan njima u svakom smislu...naravno kada je ovakvo vreme smirim nogu na gasu i u takvim rezimima nisam imao ni najmanji problem ili nelagodnost.

Vozim ih evo od pre desetak dana i skidam ih tamo sl. godine cim mogu i tako treca zimska sezona... tako da ne mogu da ti kazem mnogo o trosenju pri toplijem vremenu, ali eto treca sezona, meni dubina sare izgleda kao prvog dana...na rubovima odlicne

195/50 r15 je kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavio zimske i eno ga sa sve njima u garazi. Zimu skoro da video nije osim jednog puta do panceva-pre snega.

Ti to da bi mogao da napišeš u oglasu "zimi nevožen" kad ga budeš prodavao :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milutin-NS

Kako se Sava S3 ponasa po suvom i mokrom u zimskim uslovima?

I da li je istina da se nenormalno trose cim ograne sunce?

zimi vrhunska.cim ugreje-cvrsce bi bile 4 ižvakane chunga-lunge! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava S3+ je jedna od boljih guma u klasi ulozeno-dobiveno.

 

Obratite samo paznju da je S3 + (PLUS) razlika izmedju S3 i S3+ je samo u smesi. "obicna" S3 je imala velikih problema na mokrom (kao Wintera) pa su odmah izbacili S3+ koja je mnogo bolja. Ne znam ima li uopste u prodaji starih S3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...