Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

a jel ovo kad su iste vrste guma(po internetu) a druga cena znaci da su starije gume obe jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kormoran = Winter1, po ADAC testu sačvuaj bože, ponovo, po suvom i mokrom kolovozu loše performanse. Zanimljivo je da su na snegu i ledu sasvim dobre.

 

Ono što je zanimljivo da je Tigar prošle godine za ~50% proširio kapacitete u proizvodnji ovih guma. Tržište ih je očigledno dobro ocenilo, bez obzira na testove. Štancuju se pod brendom Tigar, Kormoran i Riken. Ako ukucate ove brendove na Google Images, videćete da su šare veoma poznate.

 

E, sad, da se vratimo na ADAC test, s obzirom da imam oba seta guma na Alfi (ako podrazumevamo da Kormoran jeste Winter1) iz testova. Letnje gume su mi Semperit Speed-Life, koje su na testu pristojno tihe. Na mom autu je ta guma neviđeno bučna, kao tenk da vozim kad malo zahladni. Kad je toplo može da se podnese. Brunda na manjim brzinama, dok se na autoputu fino utiša. Sa druge strane, Winter1 je apsolutno nečujna guma, na svim brzinama, a po ADAC testu ispada da je bučnija. 

 

Uglavnom, baš je gadno kada na testu vidiš da su ti gume bulja, bez obzira što u praksi sasvim dobro rade (na mom autu, 205 širina na 1535kg, ne mogu da generalizujem - moguće da je na lakšim kolima problem). Semperit opasno vadi prosek, jer radi fantastično, sem što je glasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas legle nove tigrice 195/65/15 cena 4400 din po gumi:D.

3 god garancije, za 155€.

Ipak isplativije(valjda) od polovnih renomiranih.

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas legle nove tigrice 195/65/15 cena 4400 din po gumi:D.

3 god garancije, za 155€.

Ipak isplativije(valjda) od polovnih renomiranih.

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 4

Rekoh ti ja :) A dobro da si pobego od onih leseva iz 2008. To je neko sa zapada zbacio sa svog auta jos pre 3 godine verovatno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario 4 čelične felne (4x4800) + 4 dunlop (6700+balansiranje i ventil oko 300) u planeti guma.

Polovne gume sam kupio jednom dok sam vozio juga (pre 10-tak godina) bar jednom mesečno sam išao na krpljenje - nikad više!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, jesi li ih vec montirao? Imas li i ti osecaj da su malo tvrdje - tj. da se vise osecaju lezeci policajci, rupe...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja danas montirao Nokian WR-D3195 65 15 (racunam ako neko zna i ako nekom trebaju dobre zimske to su Finci  :laughing: )

Edited by lukaswoosh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje iste nokian danas legle, kad sam cuo da kasko zeza zbog guma m....im. slike od kuce

sent through neighborhood's WI-FI

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez ratkapni

 

20131109_095152.jpg

 

20131109_095141.jpg

 

 

 

i sa ratkapnama Le Mans   :harhar:

 

20131109_101145.jpg

20131109_101153.jpg

 

nego gledam nalepnicu sa gume i lepo je napisano da je C kategorija sto se tice potrosnje goriva i mokrog vremena pa se pitam koje su A kategorija? ako neko vidi nalapnicu nek napise, hvala.

20131109_140636.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li neka guma ima A rejting za ustedu goriva a i da ima to je vrlo mala razlika pretpostavljam, a sto se tice vlaznih uslova voznje moje Good Year Efficient Grip letnje su imale rejting A.

1_C_A_67_1_1.jpg

EDIT: Inace da li si zastitio nove celicne felne i ratkapne sigurnosnim srafovima ? :)
 

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro letnje naravno da bi trebale da imaju A zbog aquaplaninga , nisam zastitio nista .ebga

sent through neighborhood's WI-FI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni gore su originalni. Ne znam kakvi su ti aftermarket, ovde se dobijaju dva nastavka sa sifrom za slucaj da se izgube kako bi se porucili novi. Bolji su od originalnih za Lybru i Mareu koji su skoro duplo jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stavio 4 wintere u fabrickoj velicini. Auto je tisi i udobniji nego sa fabrickim goodyear gumama. Izem ti fabricke gume kad je wintera bolja. Svaki novi auto koji sam kupovao je imao krs gume. Mogli su bar na 500l da stave domacu gumu i povecaju ucesce domacih delova u autu. Bile bi bolje od ovih.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod mene sa zimskim upravo suprotno... danas sam prvi put bio van grada I istreskao sam se ko da idem po kaldrmi... doduse nije ni velika razlika, jer su nam putevi uzasno iskrpljeni. Auto je zvecao kao cegrtaljka, na sve strane, ali najvise u svim vratima... dodje mi da I ja kupim winteru I da je menjam svake godine ako treba! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bas nisam hteo da napisem nista kad se vracah sa montaze reko ajd da prodje jos malo km na ovim gumama, ali evo vratih se i mogu da kazem da su tise sigurno, nisu "tvrdje" (kako rekoste da osetite svaku rupu) od letnjih Cont.....ste proveravali pritisak....ne znam.....


Ako imas para kupi sigurnosne, malo ispod 4.000 su kod Milancheta sa klupskim popustom.

 

ufff kakvi 4k nek skidaju ako hoce, samo ce mi ustedeti na gorivu dok bude na klocnama.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod mene sa zimskim upravo suprotno... danas sam prvi put bio van grada I istreskao sam se ko da idem po kaldrmi... doduse nije ni velika razlika, jer su nam putevi uzasno iskrpljeni. Auto je zvecao kao cegrtaljka, na sve strane, ali najvise u svim vratima... dodje mi da I ja kupim winteru I da je menjam svake godine ako treba! :(

Ja ne mogu da verujem da kvalitet guma ima toliki uticaj na vibracije u autu. Meni se skoro vise ne cuje cvrkutanje u vratima od kada sam stavio zimske gume. Mozda ime veze i tvoja manja dimenzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...