Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ata bolje bih ti bilo da stavis po dve plasticne vezice na svaku ratkapnu da ne bih negde na putu ostao bez iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Continental apsolutni vrh. Po meni, ubedljivo najbolja guma SportContact2 :thumbsup:

 Ne, Golf V TDI + Continental SportContact = apsolutni vrh :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske se pumpaju 0.1 više od letnjih. Ni ja u mojoj kombinaciji nisam primetio da za zimske nešto udobnije i pored višeg profila. Pirelli P7 Cinturato 205/55 16 i Conti TS 830 P 195/65 15. 

Stim što P7 zna da se čuje kada je grub asfalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika sa tim zimskim gumama

sa_boka2.jpg  prednji.jpg

pednji2.jpg  blizu.jpg

Ratkapne su inace 1.000 din komplet sa montazom! :) tip koji ih prodaje i pravi je iz Novog Sada, pa sam se nasao sa njim juce... plastika je ista sa sve modele, ali moze da se bira logo :)

 

Ako može da se bira logo, što nisi uzeo sa novim fiatovim znakom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa Tigar Winterom? (http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-155-70-r13-wintera-75t/901140/)

Vidim da se dosta kupuje.

Brate, prelistaj malo ovu temu. Bar 20 puta je pisano o winteri, nemoj da se ponavljamo svaki put kad neko nov dodje i mrzi ga da cita.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa Tigar Winterom? (http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-155-70-r13-wintera-75t/901140/)

Vidim da se dosta kupuje.

I nađoh KELLY za slične pare ali nemam pojma kakvi su generalno kao proizvođač.

Ja imam Winteru (4 kom) već četvrtu zimu, oko 30000 km. Prve dve zime je bila dobra, treće je već počeka da gubi svoje vozne karakteristike (što se tiče mojih potreba, bez oštre vožnje!!!). Šara i stanje sva četiri pneumatika su odlični (6 mm), ali vozne karakteristike su loše....odlična je po snegu (ne utabanom), ali na suvom, vlažnom je relativno loša (bez obzira da li je napolju +20 ili - 20!!!!). 

Uglavnom, dok ih ne potrošim u potpunosti (dakle, još minimum dve zime) neću ih menjati....i kad dođe vreme kupovine novih zimskih pneumatika, sigurno neću kupiti Tigar.

Eto toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam trazio sa crvenim logoom, al nemaaa... :( ima sve ostale marke kola, samo stavi logo a oko njega sjajni prsten koji upadne u tri rupice i eto "originala sa pijace" ;) mislim da je isti proizvodjac kao te koje je milkobgd kupio, jer se on bas juce vratio iz Beograda sa pijace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u zivotu nisam video lepe ratkapne :) , "zrtvovao" sam se i vozim auto i sa zimskim 16'',stvarno ne mogu da ga gledam na celicarama.

Ako cemo vec o estetici, a da je jeftinije - jeste, tu nema dileme.

Od ratkapni mi je gora samo navlaka za volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko prvi put stavi lepe alu felne na svoj auto tesko da mu se bilo koja ratkapna svidi, sto je i logicno :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem sa tim da nijedna ratkapna nije lepa... ovo koja mi se svidela i koju sam uzeo je nuzno resenje za prvo vreme. Ako naidjem na neke koje bi mi se svidele mogu odmah da ih bacim i da ih ne zalim. 

 

Sto se tice kvaliteta, mislim da su sve iste - i da ih sve pravi isti covek - i za 1000 i za 1300 i za 1600, samo zavisi koliko se ko ugradjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za prosli automobil dobio iste takve ratkapne od GP autoshopa posto sam kod njih kupio 4 michelin gume samo sto je u sredini stajala nalepnica sa michelin natpisom

 

cxca84003.jpg

 

Ja sam ih bio vezivao sa plasticnim vezicama kad sam kupio punta poklonim ih drugaru i drugi dan izgubi jednu jer nije hteo da stavi vezicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако smo kod radkapni, nisu loše Fiat-ove klasnične za Stila ili GP-a.

Sharance, prelazak iz XM u Punta................(ako izuzmemo finansijsku stranu / zna da bude jako opasan po džep).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakva su iskustva sa Tigar Winterom? (http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-155-70-r13-wintera-75t/901140/)

Vidim da se dosta kupuje.

I nađoh KELLY za slične pare ali nemam pojma kakvi su generalno kao proizvođač.

Ja imam Winteru (4 kom) već četvrtu zimu, oko 30000 km. Prve dve zime je bila dobra, treće je već počeka da gubi svoje vozne karakteristike (što se tiče mojih potreba, bez oštre vožnje!!!). Šara i stanje sva četiri pneumatika su odlični (6 mm), ali vozne karakteristike su loše....odlična je po snegu (ne utabanom), ali na suvom, vlažnom je relativno loša (bez obzira da li je napolju +20 ili - 20!!!!). 

Uglavnom, dok ih ne potrošim u potpunosti (dakle, još minimum dve zime) neću ih menjati....i kad dođe vreme kupovine novih zimskih pneumatika, sigurno neću kupiti Tigar.

Eto toliko.

 

 

Hvala :)

 

Što se tiče ratkapni, verovatno ste gledali na sajtu ratkapne.rs. Ja imam ove

 

 

cxca84005.jpg

 

samo tamnija varijanta. Zadovoljan sam. Nisam ih dodatno vezao, dobro leže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja platio 1300 danas na auto pijaci (nisam bio barem 10 godina, sad se ide subotom za takve stvari), inače 15ice su u pitanju.

Ove ja imam,i traskaju za sve pare :(

Tri puta sam isao do mehanicara da mi pregleda trap,dok ih nisam skinuo :)

Mozda ce tvoje biti bolje, a i zimi su zatvoreni prozori pa neces cuti klaparanje iz tockova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odmastio i lepo oprao celicne felne i crnim mat sprejom sve ofarbao. Necu ni vracati ratkapne do proleca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja platio 1300 danas na auto pijaci (nisam bio barem 10 godina, sad se ide subotom za takve stvari), inače 15ice su u pitanju.

Ove ja imam,i traskaju za sve pare :(

Tri puta sam isao do mehanicara da mi pregleda trap,dok ih nisam skinuo :)

Mozda ce tvoje biti bolje, a i zimi su zatvoreni prozori pa neces cuti klaparanje iz tockova.

 

jedva sam naglavio na felnu koliko je knap (probao samo ovu jednu). videcu kad montiram zimske.

mali savet za one koji jos nisu kupili (barem za 500l). trazite felne za dostavna vozila (doblo i sl), srebrne su pa bez ratkapni izgledaju ok (moje su sa alfe).

 

stavio bih i ja alu ali ne ide na nov auto polovne felne a za dobro ocuvane ili nove mi se bas i nesto ne daju pare. vidim da (kako su poceli da kradu) ljudi na 500l furaju katastrofa ruzne ratkapne, verovatno nema neki izbor za 16icu ali bih se potrudio da nadjem nesto jeftino a podnosljivo. najruznije mi je ono a la pobesneli maks, gola crna celicna felna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако smo kod radkapni, nisu loše Fiat-ove klasnične za Stila ili GP-a.

Sharance, prelazak iz XM u Punta................(ako izuzmemo finansijsku stranu / zna da bude jako opasan po džep).

U kom smislu si to mislio, a da nije finansijski? inace XM je auto za sebe vozio sam dva jedan V6 3,0 i ovaj sa slike 2,0 i veoma me vezu pozitivne uspomene za taj model kola ako zanemarimo finansije u odnosu na punta :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovano 500L drustvo,

Prosao je i 01. Novembar, zvanicno dan od kada treba da imamo zimske pneumatike. Ja jos uvek nisam promenio (kaze zakon da nece kaznjavati one koji nemaju zimske pneumatike sve dok nema padavina) sa letnjih na zmiske. Imam veliku dilemu. Ostaviti 16'' ili preci na 15''.

 

- 4kom 205/55 16'' Tigar Winter1 kosta oko 33.000 din (+ montaza i balansiranje)

- 4kom 195/65 15'' Tigar Winter1 + 4 celicne felne 15'' (namontirano i balansirano)  kosta oko 42.000 din (AK Kompresor)

 

Takodje ni ratkapne nece odgovarati ako se predje na 15''..... ali je kupovina sledecih mnogo povoljnija.

 

Da li je neko vec presao na zimske, mozda R15''? Koja su iskustva?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata je presao na 15" dayton. Imas njegove slike i iskustvo o tome u ovoj temi, na prosloj strani.

Ne mogu nesto da kopiram link na telefonu. :(

Ja sam jos pre par meseci kupio tigar wintera u fabrickim dimenzijama ali ih jos nisam montirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 4 dana sam se vec navikao na 15-ice, i uopste mi nije zao sto nisu 16". Pocinje da mi se svidja to sto bolje osecam stanje puta sa ovim gumama (ne znam da li je to slucaj sa svim 15", al kod ovih jeste). Sa proslim gumama auto mi je izgledao vise "zenski" ako razumete sta hocu da kazem... mekan, mnogo sam manje osecao put, ko da lebdim iznad puta.

Imao sam i winter1 na proslim kolima, ali mi se ove (vec) cine mnogo bolje. Jutros po 9 stepeni sam ih namerno testirao po jakoj kisi, na ravnom pravom putu, da bi video kako ponasaju... jer su bila podeljena misljenja kako se ponasaju po vlaznim... jeste da se ukljucio ABS (jednom kliknuo), al se zaustavio na slicnom rastojanju kao i letnje. Za normalne uslove voznje sasvim dovoljno. Po mojoj proceni 50 do 0 za desetak-petnaestak metara, sto bi rekli... ukopale se! :)

Inace, kod Radulovica gde sam ih uzeo nema neogranicen broj tockova po ovoj akciji... ja sam ih kupio pre desetak dana, tako da ne mogu da garantujem da ih jos uvek ima. Uslugom sam veoma zadovoljan, pogotovo servisom u NS.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...