Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ovog vikenda montiran napred par novih Michelin Pilot sport 3 205/55/ZR16 91W. :smoke:

Stare (identične ovima) posle 24000km prebačene nazad. 

Šta reći...gde pomisliš ide...divota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se setim, trebalo bi da su primacy hp kod mene nazad....

Uletim malo jace u veoma ostru krivinu danas i kao epilog morao sam volanom da udarim kontru :angry:

Da li zbog ovih 40°, ili je tu klizav asfalt, ili sam bio preostar, ili sta je već ali potresao sam se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, zato je tu ESP da koriguje...Imao sam takav slučaj sa starim P6000 nazad...Odsekao sam se ali je ESP sve sam odradio i bukvalno ispravio auto.

Kupi Bravo :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari sta mislite ovoj gumi, dvoumim se izmedju nje i Wintere, sumnjivo mi je jeftina  :question: :

 

cxca27009.jpg

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=46378

 

 

Stare i komada 1 (jedan), uglavnom. Zato su i tako jeftine. 

 

Pitao sam davno oko sajta AP Sporta i toga ''komada 1'', i odgovor je bio da to ne znači da konkretnog artikla ima samo jedan na stanju, nego stave tu cifru samo da bi se znalo da ga ima, da je raspoloživ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su uglavnom stare gume i uglavnom po jedan komad. I ja sam više puta pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usamljeni švaba i gomila pravih i stranih kineza.

 

Gume.jpg

...und fur den Betrieb auf deutschen Strassen nicht zugelassen.

Komentar ispod tabele za ove kineske proizvodjače  :laughing:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:

Nisam ni obratio paznju na ovo ispisano sitnim slovima (obicno tu bude samo pojasnjenje nacina bodovanja).

Interesantno bi mi bilo da je ubacena jos recimo neka okvirna uporedna cena ovih Cajniza (posto li je ova "LINGLONG" :) )...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pazario cetiri vintere 195/65/15 po 5007din.ventili 85 din, balansiranje 300 din ukupno 21568 din u euro gumi.Ranije sam kupio felne od Alfe 6J,15''ET36.Vintera 16'' 205/55/16 je nesto manje od 10000din.Cenim da je kupovina felni i guma 15'' bolja varijanta!Zima moze da pocne i veceras!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad je sezona za kupovinu dzipova i zimskih guma, zaboravio si ti od tolikog svrckanja balkanom! Zimus cemo zdravlje da kupujemo letnje gume i skutere :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

(jedino sto da bi ste dobili pare morate ponovo da se vratite u prodavnicu)

A je l' moze novac da se podigne u raiffeisen banci?

BTW, nisu im cene nesto, tj isplati se samo zbog povracaja poreza mada je i to pitanje. Kod njih je energy saver 75 evra minus porez, a u sloveniji 48 evra ista dimenzija sa povracajem poreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze povracaj poreza tj Afa da se resi u banci u centru grada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva su sledeca-imate 2 vrste formulara i sve zavisi od prodavnice u kojoj kupujete.Kod nekih se povrat poreza ostvaruje samo po povratku u tu prodavnicu (ali je zato i procenat bolji) a drugi formular je onaj Global Blue (ili slicno) kod koga mozete kod nas da uzmete parice ali se zato banka lepo ugradi.Sto se tice konkretne prodavnice koju sam navela u prethodnom postu-vracaju 20% kad dodjete ponovo kod njih.Imate cak i sa leve strane text za kupce iz Srbije...

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može na bilo kojoj ekspozituri da se vrati porez. Jedan račun iz Beča sam vucarao po novčaniku 3 meseca (na mađarskoj granici pečatiran). Nije global blue, nego neka druga firma. Našao na Minhenskom aerodromu potpuno slučajno kiosk i setih se računa u novčaniku. Vratili su u euro, bez provizije, svih 39e koliko je bilo naznačeno na računu.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo određene i retke expoziture se bave povraćajem PDV-a iz Mađarske (neke banke nemaju blage veze za to), i kao što Acikota napisa samo kod nas  Global sve ostalo mora da se ide tamo gde je kupljena roba.

Samo šta sa reklamacijama, bilo šta da se desi (a ko nije u blizini prodavnice) propade sva ušteda.

Po meni samo ako je baš velika razlika u ceni, sve ostalo je bacanje para.

U decembru kada smo išli u Segedin baš sam gledao gume Kormoran (made in Serbia) inače preimenovana Winter1a i po ceni je bila solidno skuplja nego kod nas. Za premium marke sigurno ima uštede pitanje je samo da li se isplati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se setim, trebalo bi da su primacy hp kod mene nazad....

Uletim malo jace u veoma ostru krivinu danas i kao epilog morao sam volanom da udarim kontru :angry:

Da li zbog ovih 40°, ili je tu klizav asfalt, ili sam bio preostar, ili sta je već ali potresao sam se!

Zavisi koliko si presao sa tim gumama, primacy hp je prethodnik Primacy 3 gume sto znaci da je guma iz 2012 maximum. Utiče naravno i ova nenormalna temperatura na to , napolju je 40* , a asfalt je jos i topliji koliko neces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko % su ti amortizeri pozadi?

Imao sam i ja identicnu situaciju skoro, ostra krivina, ulegnuce na asfaltu, malo brze se uletelo, mada nista sto se nije dalo "hendlovati"...

@MS PK

Naravno da se slazemo sa tobom ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...