Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

kako je meni ovo interesantno da citam :)

strava :)

a ovo za punta i maseratija mi je vrh!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam da li da u ovu pricu o pneumaticima ubacim i to da se nakon montaze istih na vozilo,moraju zategnuti-ne obicnim-nego kilo-kljucem,da bi tocak imao pravilan obrtni-moment,ali vidim da je nekima i ono prvo bilo dovoljno da nasednu i jave se,jer drugo i neznaju-osim da odgovaraju! Ali to bi bila vec sprdnja sa forumom sa moje strane,i ja se svima IZVINJAVAM na ovoj sali sa kamencicima,ali sam prosto morao! Oni ozbiljni forumasi su shvatili moja izlaganja o gumama,a oni koji nisu nastavice i dalje sa nebitnim i za forum nevaznim stvarima.Za takve nas narod kaze: Kad pop nema sta da radi,on ide po selu i krsti jarice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa Sava Eskimo S3+ odlicno ! Doduse samo sam njih i imao na Bravi i vozim bez ABS-a ali ne planiram da ih menjam !

Moje iskustvo sa Winterom je OK npr. Mada stekao sam utisak da Wintera koju sam kupio sad u decembru nije bas kao ona koju sam kupio pre koju godinu. Procitao sam ovde na forumu da i ima slicnih misljenja oko toga, tj. da su malo "pokvarili" gumu.

Tako da dobra zimska jednog brenda, ne znaci da je letnja dobra i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hankook Icebear W440 165/65 R14 se odlicno pokazala ove zime, iako gume nisu nove, a i DOT broj je...pa, rekao bih da im je ovo kraj.Bar kod na mom autu. Na snegu nisam imao problema, mada nesto nisam mnogo vozio po debelom snegu. Uglavnom je do sada bilo mnogo voznje po kisnom vremenu gde je odlicno odvodila vodu, pa je i kocenje bilo sigurno. Guma je udobna, iako nije jedna od mekanih. I sto je meni jako bitno-nepravi mnogo buke. Ocene od 1 do 10 mislim da ima dobru 7, te zato velika preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M+S Gume su po meni gume koje su izmislili vulkanizeri bukvalno, cisto da bi se guma probila na trziste i da se prodaje... Generalno guma m+s jeste za sneg, ali jedna letnja sezona dobra da se odvoza sa njima, i one su zimi ziv .!. .. a za sledece leto pitanje je dal ce biti sare na njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ljudi da shvate, m+s nije univerzalna guma, vec iskljucivo zimska...ali naravno, misljenja su razlicita, a tu su i testovi :D

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo nije baš tako...

M+S je guma koja se MOŽE KORISTITI zimi prema zakonu. Strogo zimska guma ima dodatnu pahulju.

Evo na primer:

Pirelli P2500 M+S

pirelli_2500.jpg

Continental WinterContact M+S

continental_wintercontact1.jpg

Dakle, obe su M+S. Continental ima dodatnu oznaku - pahulju pored M+S.

'Ajmo sad, jel' M+S oznaka označava da je guma zimska i koju biste pre od ove dve stavili kao zimsku na svoj auto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ovu dole...ova gore je po meni letnja guma...opet kazem mozda gresim...ali ;)

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Cak sam siguran da je ovo gore letnja guma.

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok...ali ja gumu za zimu nikad ne bih uzeo ovu prvu vec ovu drugu...jer po meni sara na drugoj je zimska...ovo gore nemam pojma sta je...ono je vise letnja nego zimska. Ali opet kazem, mozda gresim, ne zamerite.

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka guma koja je otvorena 20 i više posto (ma šta god im to značilo), može da nosi oznaku M+S. Kad ima i pahulju, onda je isključivo zimska.

Ja često srećem gume kung fu proizvodjača čisto letnje šare, a sa oznakom M+S :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja licno...radio sam ko vulkanizer 5godina...i onda kada mi neko pocne pricu kako je m+s univerzalna guma, najezim se...ako je guma m+s univerzalna, tj.nije zimska, gde su oznake za suvo tj.prosto receno lepo vreme, suncano sa temperaturama preko 30 i kussur stepeni...zasto te iste gume postanu previse mekane i zasto su bucne na temperaturama vecim od 7 stepeni...Meni ta prica ne pije vodu i nikada nece... :D

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznaka m+s oznacava mud & snow,

Kod vecine Srba M+S ima znacenje mokro+suvo :laughing:

Tako je bilo da pojave interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i ide ta prica kako je to univerzalna guma :D

A nema veze sa zivotom...ali od kako se pojavio internet, mnihe stvari nemaju veze sa zivotom...

Ali ok, ja za sebe znam, znam sta cu kupovati za zimu a sta za leto...znam sigurno da za leto necu kupiti gumu koja ima oznaku mokro-suvo :D:lol:

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke letnje gume imaju M+S zbog određenih tržišta. Nema veze ni sa šarom, ni sa smešom.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...