Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja na Puntiću imam izlizane Pireli 165/70 R14 81T.... Tako sam ga kupio, sa tim gumicama, ali mi nije to toliko bilo bitno, jer imam kući od ranije Wintere istih dimenzija, koje planiram da stavim na zimu, a ove letnje će do tada da završavaju posao...

Generalno, Winteru u tim dimenzijama (R13 i R 14) svi hvale, mada sam skoro čuo od "proverenih ljudi" koji rade u Tigru, da su navodno skinuli čak dva platna iz gume i tako je totalno upropastili... Navodno ni piroćanci više ne stavljaju Winteru...

PS

nego jel zna neko, na koliko da pumpam rezervnu gumu? :D

Onu usku, koja služi samo do vulkanizera....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj cini mi se pise 4,2 Bar (copavac Michelinka)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego jel zna neko, na koliko da pumpam rezervnu gumu? :D

Onu usku, koja služi samo do vulkanizera....

Svi ćopavci 4.2 bar

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

1_Pirelli_Cinturato_P7.jpg

Zadnjih mesec dana samo za glisiranje i za isprobavanje šta ova guma može po vodi. Ulećem u vodu pri većim brzinama (pazim da nema nikog u blizini) i nijednog trenutka nije zaplivala, verovatno i zaslugom težine Stila (1430 kg). Veliki grip i u krivinama, treba baš preterati sa brzinom ali najveće iznenađenje sa kolikom lakoćom se vozilo zaustavlja. ABS se retko aktivira. Udobna i relativno bučna, kad je grub asfalt tada se glasno javi. Čitam testove guma 2010 bila u vrhu sad pada sve niže, verovatno F1 skupa pa pada sponzorisanje novinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoodYear i Dunlop su u toj dimenziji skuplji ~1500rsd. Za tu razliku u ceni ne treba ti odgovor na ovo pitanje ;) Doduše, istina je da je Dunlop kod mene u rangu sa Tigrom po (ne)kvalitetu, ali ostaje GoodYear ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Tigrovom gumom Syneris

http://www.planetagu...ije=225/45/ZR17

Review uopšte nije loš, a da l i je baš tako ??

http://www.tyre-shop...e=Tigar+Syneris

Cena je :thumbsup:

Bezi od Tigra sto dalje... :)

Narocito ako montiras na zahtevnije masine.

Najjeftiniji BF jede Tigra za dorucak.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoodYear i Dunlop su u toj dimenziji skuplji ~1500rsd.

Vše, Syneris je na nekom ekstra popustu, sada 225/45-17 staje 10600 din.

Bezi od Tigra sto dalje... :)

Predpostavljam da je tvoje iskustvo bazirano na nekim drugim Tigrovim pneumaticima.

Syneris se pravi samo u 16, 17, 18 veličini sa brzinskim indeksom 270 i 300 km/h. Namenjena je ozbiljnim mašinama.

Da budem iskren Tražio sam Barum Bravuris 2 u toj dimenziji, sa kojima sam izuzetno zadovoljan ali trebaju još 2. Sad ih nema nigde.

To naravno nije vrhunska guma, već samo solidna. Ono što je veoma važno za tako relativno nizak profil, veoma udobna.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoodYear i Dunlop su u toj dimenziji skuplji ~1500rsd.

Vše, Syneris je na nekom ekstra popustu, sada 225/45-17 staje 10600 din.

Bezi od Tigra sto dalje... :)

Predpostavljam da je tvoje mišljenje bazirano na nekim drugim Tigrovim pneumaticima.

Syneris se pravi samo u 16, 17, 18 veličini sa brzinskim indeksom 270 i 300 km/h. Namenjena je ozbiljnim mašinama.

I kad dođe reklamacija, znate Gospodine brzo ste vozili.

Semperit je 300-400 din skuplji i Nidža ga vozi čitajte njegova zapažanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, moje iskustvo je bazirano na uzasnom kvalitetu Tigra u nizim brzinskim indeksima, ali i na iskustvu prijatelja koji misle da imaju previse oktanskim ambicija, pa su kupovali i probali sve i svasta.

Za ovo "brzo ste vozili" ... Za divno cudo,meni su reklamacije uvazavali. I to reklamacije tipa da auto vuce u stranu, a da je trap apsolutno ispravan.

Stizali su mi odgovori iz Tigra da su gume izgubile profil zbog lose fabricke izrade...Neverovatno, ali tako je bilo pre par godina.

Sa te strane su bili profesionalni, ali dzabe je sve to. Dok stigne odgovor na reklamaciju, moraju se kupiti nove gume...

Nikako im ne bih ukazao poverenje ponovo, narocito ne za gume koje bi trebalo da budu vrhunske.

Trenutno imam savrsena iskustva sa BF u letnjoj I Savom u zimskoj varijanti. Da trazim nesto ozbiljnije, to sigurno ne bi bio Tigar. Verovatno ima resenja za podnosljivu razliku u ceni.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ti si prvi kome su uvažili reklamaciju.

Pre par dana dok sam prao kola i žena reklamirala BF, kaže BMW (trojka) ide na sve strane. I pazi sad dobila zamenske gume, dok se ne reši reklamacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se odlučiš za Tigar, raspitaj se pre kupovine za cene u BiH. Ako nemaš koga javi mi pa ću ja da pozovem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se EXTRA isplatili, uzeo sam osam guma za smešne pare. Oni radnici (a šef najviše) su se pogubili, sve traže kamion gde da potovare gume. :harhar: A ja sa Stilom Multi practic. Nisu mi naplatili balansiranje, ventile, punjenje azotom i plus dobili kalendare, Michelin strugače za led i još brdo drangulija.

Značilo bi drugima sa foruma (ja sam miran bar 4 god) jer često imaju akcije i dobre cene.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje, da li je dobra cena za Good Year EFFICIENTGRIP 91H ... 6.695,00 din?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez dimenzije ti niko ne može odgovoriti na pitanje. Ista guma u raznim dimenzijama može da košta od 5 do 25 hiljada. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle neuspešne potrage za Barum Bravurisom

kupio Kleber Hydraxer.

Kleber_Hydraxer.jpg

Već sam ih imao ali u nekoj manjoj dimenziji i bio zadovoljan iako nisam baš pristalica kišnog profila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što niko ne razmatra kao opciju Semperit? Nije mnogo skuplja od Baruma, ali je za klasu bolja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam Semperit je jeftiniji za 6 din od Baruma 195/65, zovem ortaka da uzima 205/55 isto mala cena.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo, tj trebao bi da je malo skuplji.

"Speed-life"? Ako jeste, da se ne misli, nego da uzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo, tj trebao bi da je malo skuplji.

"Speed-life"? Ako jeste, da se ne misli, nego da uzima.

Baš te, ako nešto krene po zlu ja se vadim na tebe (Nidža ih nahvali). Guma po tebi i testovima vrh a za cela 6 din jeftinija od B... . Ne treba puno razmišljati, ortak najverovatnije uzima četiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...