Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja se unapred izvinjavam ako je neko već postavio slično pitanje, ne nađoh ga.

Ko u Beogradu nudi najjeftiniju uslugu sezonskog čuvanja guma? Cena od 100 din./guma/mesečno (Beoguma) mi se čini kao stvarno preterana rtfm.gif , u unutrašnjosti ovu uslugu naplaćuju 20-tak evra godišnje za sve 4 gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ce ovih dana biti sve cesci problem svih vozaca! Mene licno zanima koji je optimalni model gume za moj auto ( MAREA 1.6 16v ).

Radi maksimalne ustede ako neko zna koja je najpovoljnija varijanta. Pretpostavljam da je neko ima iskustva u toj oblasti. NAPOMENA: imao sam loseg iskustva sa trajalovom gumom! Sare su oko 5 mm a sa strane je skroz propala..tako reci istrulila. Cim parkiram pod tezinom se prikazu prorezi,krateri. Tako da svakih dvadeset dana krpim gumi zbog tih krateza!!! Svaki savet je dobro dosao!

Edited by koshke

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAo svima.

S obzirom da je sada vec dosta hladno i pocele su kise, za neki dan sam planirao da kupim zimske gume za auto (Lybra, 195/65/15).

Vidio sam u AP sportu da imaju neke zimske gume marke Blacstone Alaska, oko 5.200 Din, BF Goodrich G-response, oko 5.000 Din, a vidio sam i neke Toyo S942 winter, koje kostaju oko 5.400 Din.

Interesuje me da li ima neko iskustva sa ovim gumama i da li imate nesto da kostaju oko 5.500, a da su se pokazale kao kvalitetne zimske gume? (iskljucujem Tigar, Savu, Nankang)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari, trenutno najbolja letnja guma je BF goodrich g-force koja drzi odlicno kako na suvom tako i na kisi, cena je oko 4200-300 sa sve montazom a sto se tice zimske ostaje wintera koja je za puntica 4140 din sa montazom, balansiranjem i novim ventilom ukljucenim u cenu :thumbsup: gume koje preporucuje svaki vulkanizer koji se iole razume u gumu, naravno za ove pare :thumbsup: ko hoce Dunlop i Mischelin neka izvoli za mene je preskupo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti ali zavisi od umeca za volanom, zadnjih 4 godine teram winteru po svim mogucim putevima pa jedno vreme i leti i nije bilo problema a zimi ide gde pozelim. G-force je trenutno neprevazidjena za mene :thumbsup: a vidjao sam ljude sa Mishelinom na vozdovcu (necu da imenujem) koji nisu mogli da izadju ni uz manju uzbrdicu :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja bas danas nabacio zimske...Letnje cuvam na tavanu za dzabe :) Skinuo BFgoodrich G force. i nisu mi nesto, poprilicno su se istrosile (stavljene nove na prolece) A mogu vam reci da po mokrom i ne drze bas nesto, pogotovo kad sa suvog naglo naidjete na deo mokrrog asfalta, tu bas znaju da popuste... Namontirao sam zimske koje sam vec imao Semperit Speed grip i Wintera. Razmisljao se koje gde da stavim i pade odluka semerit napred, wintera pozadi. Dubina sare je bila ista, s tim sto su Semperit malo vise presle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dilemi sam oko zimskih guma. U pitanju je profil 165/70/14, za puntica. Nameracio sam se na "Fuldu", "kris. montero 3", cuo sam od vise vulkanizera da je odlicna, lepu saru ima i cena je sasvim dobra (oko 4500 sa ugradnjom). S druge strane savetuju me u adamu da uzmem "Nokian" gume, kazu da su sam vrh po izradi zimskih i da bolje u odnosu cena-kvalitet i ono sto pruze na putu nemam sanse naci. Navodno su bolje i od mnogih skupljih. Trenutno ih nemaju, ocekuju svaki dan da dobiju, ali znam da su prosle godine bile malo skuplje od tigrovih. Wintera znam da se odlicno pokazala za punta ali njih ne bih uzimao, pa da limi neko moze reci iskustva za ove dve navedene ili nekih drugih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za winteru cena - kvalitet su :thumbsup: a za 6 godina na taxiju nigde me nije prodala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokian je bolji od Fulde, nema sta vidi po kojoj ceni ce ti ih ponuditi.

E sad Nokian jeste odlicna za sneg, ali u Srbiji se najmanje vozi bas po snegu, vise je suv i vlazan asfalt a tu Nokian zaostaje.

Fulda KM3 je bolji izbor od Save S3, i mnogo bolji izbor od Winter 1, a nije puno skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se ....Fuldu ni na trokolicu, bolje Vintera ili Sava :

probao sam Fuldu Carat Progreso 195/60/15 za moju Alfu 156 ali sam se bogami debelo razocarao. poprilicno bucna, tvrda, tako da se cuje svaka neravnina na putu, tako da sve u svemu nisam bio zadovoljan.

Svaki ciga svoga konja hvali....

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste fulda bucna i tvrda to svi govore,tj vecina sava eskimo je dobra guma ,a i vintera takodje.jel po novom zakonu sa gumom m+s prolazimo i zimi i leti ili mora da pise jos nesto,tip sve sezone ili tako nesto

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da ti pise M+S koliko hoces dok nemas planinu sa pahuljicom pored :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima mada vidim da su misljenja razlicita, ali verovatno koju god da stavim posluzice dobro po nasim zimama. Cuo sam za Kleber, Kristal HP, da su odlicne gume. Imali neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napred semperit speed grip :) Pozadi winterusu, i wintera se pozadi isto trosi koliko i napred semperit. To mogu da primetim. S tim sto semperit drzi lepo i po mokrom i na kocenju po onako vlaznom asvaltu. Dok vintera to bas i ne moze, lepo ona gazi sneg, ali kad naidje na kisu, mokar, vlazan asvalt, tu bas i nisam zadovoljan. Inace na pasatu sam imao 4 vintere, vozio ih cetiri godine, i retko kad sam ih zaglavio, gaze sneg poprilicno. Ali znaju malo da zabace :)

Sava S3 po meni bolja guma od vintere... (bar se meni cini ono koliko sam je ja vozio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki ciga svog konja hvali.Toliko razlicitih guma,misljenja su subjektivna.Iste gume se drugacije ponasaju u razlicitim dimenzijama i na razlicitim vozilima.

Sto manje citas mozda je i bolje.

Cene evropske,plate srpske.Nije ni cudo sto se voze zimske gume na jugicima(ali i na mnogo skupljim vozilima) tokom cele godine.Tigar skuplji u Srbiji nego u Bosni i Austriji....

U celoj Loznici 1 postena prodavnica guma.Tigar 7400,sava 7800.Poskupljenje 5% od 1 novembra.Bosna blizu,povracj pdv,ALI nema se vremena ni zivaca voziti 3 coveka za 4 gume(ogranicenje od 100 evra po osobi ,bez carine).

Bf goodrich 10.000 rsd.Ostale nisam ni pitao.Ja dosao po Winteru :smoke:

Ma daj winter1,nek se cepa,i ovako su mi prve zimske gume u vozackoj karijeri. 4 komada ,32000 rsd sa montazom.Skupljao sam 3 meseca.Taman jedno letovanje na koje ne odoh ove godine.Koliko ih jos u Srbiji ima 2 seta guma?10-15%.Jedva da i ove gume sto se voze na podmladjenom voznom parku valjaju.Ali zato gruva ceca,veki i sneki iz zvucnika,dere se ljuta masina iz Remus auspuha....Tamna stakla, sto sire celave gume,valjda je to moderno sada.

-Kupio sam odlicne polovne,Da vidis saru!-kaze musterija.

-Koja je godina proizvodnje-pitam ja?

-Nemam pojma,odlicna sara,bile rezervne.

-Aha,dobra sara,ekstra ste prosli..Mirni ste 2-3 zime.. :rolleyes:

-Kakve zime,3 godine ce da traje-upali covek puntica sa osmehom i ode uz dreku raspalog auspuha.....

Godina proizvodnje jedne, 10 mesec 2001.....sve 4 razlicite marke i sare....ali....Vozi Misko....

Svako se protegne koliko moze.Uvek ima bolje.Tesko je reci koja je bolja u toj niskoj cenovnoj klasi..Ali nova guma je nova.JA za nesto skuplje od Tigra i Save imam, ali ne dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki ciga svog konja hvali.Toliko razlicitih guma,misljenja su subjektivna.Iste gume se drugacije ponasaju u razlicitim dimenzijama i na razlicitim vozilima

Svako se protegne koliko moze.Uvek ima bolje.Tesko je reci koja je bolja u toj niskoj cenovnoj klasi..Ali nova guma je nova.JA za nesto skuplje od Tigra i Save imam, ali ne dam.

Apsolutno si u pravu :thumbsup: treba imati u vidu da je vecima kola na ovom forumu u cenovnoj klasi ispod 5 k eura,naravno i moja pa samim tim ja barem nelupam glavu oko nekih perverzno skupih zimskih guma,nove wintere,save i sl.na felne i cepaj,po Srbiji i okruzenju zavrsavaju posao,a kad budem imao neku azdaju i planirao zimovanje na alpima i jurnjavu po auto banu :rofl: ce razmislim o nekim boljim zimskim gumama.P.S.nikog ne zelim da uvredim,ovo je moje skromno misljenje i realnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo GY UltraGrip 7+ i ne brinem vise nista :D

Ima da sluze kol'ko 'oces!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki ciga svoga konja hvali....

Napred vozim KM3 a pozadi Savu Eskimo 3 :geek:

Momak je gore postavio pitanje u vezi KM3 a ne Carat Progreso. :rtfm:

Ma nije tip gume u pitanju matori, nego sve vreme pokusavam da kazem da ne verujem u ADAC-ovo hvaljenje nemackih guma.... odatle ciga a ne zato sto ih ti vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasha015 u pravu si druze skroz. Ovde ko ima 2 kompleta guma je car. Sa kakvim se celavim vozi to je neverovatno... A, mislim da ce od naredne zime, zbog novog zakona, vecina vozaca voziti sa zimskim gumama cele godine. Takav nam je nazalost standard... :( Tako da cu ja uzeti KM3 po jos uvek staroj ceni, jer najavljuju poskupljenje guma ovih dana, pa laganim gasom kroz zimu 2010... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bocca: Svaka cast, to je pravi izbor!

A i Sava i Fulda su u vlasnistu Good Yeara, tako rece neko, pa bi trebalo da su i one dobre.

Angreal, gde si gledao tu Fuldu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...