Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Posle dosta trazenja i razmisljanja,na neke preporuke izbor je pao na 4 nove letnje gume HANKOOK optimo K715 91T,proizvedena u Madjarskoj deveta nedelja februara 2010.godine,u Agrohimu,korektna i cena 5045 dinara i 12 meseci garancije.

Prodavac mi je cak i savetovao da ih uzmem,da su se dobro pokazale,da su kvalitetnije od Savinih i Tigar hitris. :whistle: a i cena je bila prihvatljiva

Mozda neko ih koristi pa zna malo vise o njima kako su se pokazale?? :(

UwVR0.jpg

Gledah po netu,kazu da su ove gume stavljali na golf 5 u osnovnoj verziji :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se to cita koja je nedelja i koji mesec? Kako mislsi deveta nedelja februara? otkud 9 nedelja u februaru? :) Ja na mojim gumama imam samo neki Dot broj i to pise 4306,sta to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprostite lapsus lingve :( ..deveta nedelja u 2010 godini,pise 0910,to ti je ta oznaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dot broj i to pise 4306,sta to znaci?

Proizvedena je u 43. nedelji 2006. godine, tj. negde krajem oktobra 2006. godine :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci tako se gleda, nisam znao to, tj pretpostavljao sam ali nisam bio siguran da je to to, i jos kad rece 9 nedelja februara zbunio sam se skroz :) hehe, hvala svima na obavestenju!

Znaci guma mi nije losa, tj nije mnogo stara, a i sara je solidna, tako da vozice se jos neko vreme! u pitanju je michelin energy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 4 godine je onako... zavisi od načina upotrebe... da li su dugo stajale pre montiranja, da li su na slabijem ili jačem autu... ali u suštini mogle bi još godinu i po - dve da treaju bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljene nove, bile na stilu preko leta, zimi naravno skidane i vracana opet na prolece, ne znam koliko su tacno presle, ali im je sara negde oko 7mm, tako da cu da ih vozim jos jedno 3-4 mm i onda sledece, pa sta znam, ali kapiram da mi je bolje da vozim ove nego da kupujem neke tigrove ili opet neke jeftinije! A sta moze da im bude ako su stare? Ja sam uvek kupovao nove letnje i nove zimske i vozio dok im je dobra sara, nisam ni znao koliko su stare i gde se to gleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas 2 gume, uzeo sam Mishelin energy saver,a platio ih 6370,00 din,pa je i cena prevagnula malo da brze odlucim.Cini mi se da sam jeftinije nasao nego sto je u drugim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam u Agrohimu na Bfgoodrich G-grip za nekih 5400 dinara 195/65 15, guma izlgleda dobro, grancija 3 godine, strani testovi pristojni. Da li neko od vas ima iskustva sa istom gumom?

Vozio sam ih na BMW-u, bile su odlicne

Na V-ici vozim Yokohamu S drive (fenomenlna ali skupa) , a zimi sam na Pireliju Winter Sottozero( nasledio ih s kolima),nisam bas zadovoljan zimskim iako su prakticmo nove , moja iskustva su sledeca: Continental SportContact ( golf III-skupe); BF Goodrich G-FORCE( BMW 316-I odlican odnos cena kvalitet ,kada sam uzeo 16-icu, bila je 500 din skuplja od Prime tigrove); Tigar Prima( Fitat Bravo HGT - tvrda jeftina , pouzdana i buchna); Polo GTI(Goodyear EAGLE F1 stara, dobra i preskupa a, zimsku Fulda Kristal Supremo-ne daj boze nikome)

...po meni treba uzeti sto kvalitetniju gumu , jer ona zaista cuva glavu , ali to naravno zavisi prvenstveno od planiranog budzeta a ,s' obzirom na stanje nasih puteva uzeti skupu gumu je ruski rulet, u svakom slucaju bolje uzeti najbolji Tigar nego osnovnu Yokohamu ,Michelin itd..., takodje nisam pristalica i kupovine polovnih guma(npr kod Danka-nista licno, njega sam se setio) jer guma moze na oko da izgleda doba i zdrava a da vam se razleti na vecoj brzini(licno iskustvo s komsijinom Bravom) Znachi,(sto rekli mi zemunci)....nova guma pa nek je i Hitris (ovo sa novom gumom ne vazi za Trajal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li neko zna (okvirno) cene guma u Bosni? Tj. da li, i koliko, su jeftinije nego kod nas? Meni konkretno trebaju 205/55/16.

Kad vec idem po gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li neko zna (okvirno) cene guma u Bosni? Tj. da li, i koliko, su jeftinije nego kod nas? Meni konkretno trebaju 205/55/16.

Kad vec idem po gorivo...

Gde ides u Bosnu po gorivo? Ides da napunis rezervoar, ili nabavljas neke vece kolicine? Isplatili se tamo otici iz Va? Nije ni Lazarevac daleko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se goriva tice kupujem za sebe. Natempiram da u rezervoar stane oko 50l plus jedan kanister od 20l. Ne znam koliko se bas isplati ali bar sam napravio izlet. A i osecam se nekako prijatnije, a ne kao da me rodjena drzava zaje... Eurodizel je bio oko 86 dinara pa ko voli neka racuna. Do sada (cela dva puta) sam tocio neka dva km od Sepka (kraj Loznice). Inace ne racunam da bas idem od Valjeva vec od Osecine (40ak km od Loznice) jer tamo cesto idem.

Trebalo bi da odem sutra/prekosutra. Plan je da natocim gorivo i proverim cene guma (a mozda i kupim a stare ostavim tamo za reciklazu).

A provericu i cene nekih L lepih za L lybru. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu bio u Bosni.

Kupio 4 hitrisa koji su sa montazom i balansiranjem bili 4x5000 din. U Valjevu bi me to kostalo 6400 + 350 balansiranje (po gumi za alu felne). Tad srecan sto sam prilicno jeftinije prosao nisam nista uradio sto se tice vracanja pdv-a (izgleda jos oko 3000 din u moju korist :realmad: ). Ako neko bude isao da zna da mu za povracaj poreza treba i pasos.

Sto se tice guma za lybru samo sam rekao dimenzije a prodavac kaze da ako nije za mene on ce da mi ispise sta imaju. A na papiru stoji sledece:

Tigar - Sigura 73KM

- hitris 78KM

- prima 85KM

BF Goodrich (bez oznake modela) 87KM

Michelin (bez oznake modela) 120KM

Eurodizel je tamo sada jeftiniji oko 13din (a bilo oko 20).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrednost kupovine preko 100 eura odmah podleže carini.

Zato je bolja varijanta da ih staviš odmah na automobil. Ali, tada nema povrata PDV-a. A, ako ti ih vide na granici jer nisu na automobilu, lupiće carinu...ali tada ima povrat PDV-a.

Naravno, nije nešto previše teško preneti ih u dva navrata...tj. po dve... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na obaveštenju! Ja sam zainteresovan za 3 sigure (pošto mi je jedna nova, ta sigura, a tri su mi skorz izlizane). Vidim da ću i ja uskoro za Bosnu. Ovde toga nema bez 4.800 po komadu.

Ako se ne varam - predračun bi bio 3 x 3.700 = 11.700 ( razlika 3.100 na tri gume) i 780 dinara na nafti.... skoro 4.000 dobar!, a i malo da mi d... vidi put)thumbup.gif

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana jurim neke guma, nasao sam par modela, pa molim iskusnije da mi pomognu oko izbora... I odnosa cena-kvalitet

Hitris Tigar 5400, BF Goodrich 5200, Sava 5000, Kleber 5700, Ovo su cene sa montazom, a dimenzije su 195/65//15. Da li je ovo skupo, jkeftino i koja od ovih mi je najbolja varijanta za stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce li neko ici skoro za bosnu da mi uzme 2 hitris gume 185/60, tamo su oko 78KM, stim sto bi se meni isplatilo samo kad bi bio povracaj PDV-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi platio carinu, pa te izadje na isto :) Ja danas uzeo goodrich, Nadam se da nisam omasio :)

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih platio carinu, preko 100 eura ili 200KM priblizno, placa se carina, a izmedju 50 eura i 100 eura kupovine vraca se PDV. Tako sam ja barem obavesten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ne bih da tvrdim, ja sam mislio da je fora sa pdv om kad platis carinu. Inace, razmisljao sam ali odustao od petljancije sa tim gumama, jer nemam posle gde zimske da stavim da ih vratim kuci, a ovde cena za hitris od 5000 ili 5200 za ove goodrich sto sam ja stavio nije strasna, tako da te kombinacije sa Bosnom, ostavljam za drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove pare mozes da kupis i BF GOODRICH, po meni je to mnogo bolja guma nego sigura... Ja sam kupio pre neki dan i skroz sam zadovoljan... Doduse jedina zamerka mi je sto su malo bucnije, zapravo nisu bucne uopste, nego sam ja presao sa energy saver na njih pa ima malo razlike, inace guma je skroz OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...