Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Uzeo Mishelin Pilot Primacy HP i za sad zadovoljan mekocom a pogotovo bukom koju pravi - nema je. Cena je malo veca od ostalih ali guma glavu cuva tu ne treba zaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ste čuli reklamu na radiu, za svaki kupljeni set Michelin guma dobija se set alata na poklon u Beogumi? Ja treba da kupim nove, prednje em sam icepo em izašo balon od rupe neke kad udarih pa mi nije za zezanje, mislio sam odmah da kupim sve 4 a Michelin bi uzeo neke najjeftinije a ok, tako da možda sve to odradim u Beogumi, mada verujem da je taj alat nešto nekvalitetno, al opet džabe je :D

Reklama je prepravljena, govorili su SET guma pa sam ja mislio 4, sad kažu "za 2 kupljene Michelin gume" i vremenski rok od jedno mesec dana od sad, ne zapamtih datume.

Share this post


Link to post
Share on other sites
^^^ Probaj neke normalne gume pa ces tek onda biti odusevljen.

Lako je da te oduseve gume od 7000-8000 hiljada dinara (koje sam stavljao dok sam ida vise "snage"), ali kada se ovako ponasa guma od 4500 dinara onda odusevljenju nikada kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas 4 gume nazad Barum Polaris a napred Jokohama C drive, dimenzije guma su 185/60 R14 index 82H.

Sta mislite o ovoj Jokohami? Kupio sam je u Metrou oko 4500 din po komadu.

I kupio bih distancere, Vuk mi je pomenuo neke u AP sportu za oko 3000 din 16mm, pa da li se uzimaju sva cetiri ili samo 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na c drive imam samo jednu zamerku, ako se to uopste moze tako nazvati, ali meni smeta - gume gotovo da uopste ne skripe. Letim preko nosa postrance, a one ne skripe. Hoce da skripnu na potpisu i blokiranju i na nekim specificnim, tj losim asfaltima. Ovako sam prilicno zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite za distancere, ET mi je 35 ima 6J i dimenzija gume 185/60 R14, koji su mi najbolji, stavio bih ih iz estetskih razloga i da li stavljati samo zadnje ili i prednje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako stavljas stavi sva 4, recimo da ti je 10 mm optimum a 20 mm maximum. (mozes da stavis i 50 mm ali je pitanje koliko ce ti trajati trapovi ;) )

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam sada Ap sport, verovatno cu uzeti od 16mm dva za 3200 din.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ih ubacio samo pozadi, dobija se na stabilnosti i auto izgleda nekako sire, posebno ako bi mu nabacio neke vece "kotace"! Ili napred neke manje a pozadi na max. u principu nije neko Bog zna vece opterecenje za trap ali ne treba preterivati posebno ne na prednjem trapu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume sam uzeo 185/60 R14, tako da mi preostaju distanci.

Nisam jos odlucio ali cu verovatno staviti i napred i pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako posto treba da uzmem 2 nove gume 215/45 zr17 91W

da li da uzmem MICHELIN, PIRELI ili BRIDGESTONE???

a moze i neki savet da mi se da posto nemam pojma o ovome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to dobre marke, nećeš pogrešiti, pitanje je koliko para si spreman da daš :thumbsup:

AKCIJA!!!

U Beogumi ima dosta modela na sniženju, juče sam kupio 4 nove Michellin Power Saver, dimenzija 185/60/14 za 5020 din, balansiranje 265din po komadu, ugradnja ventila 50 din po komadu.

Primera radi, samo malo viša guma, 185/65/14 je 5800 dinara! Toliko je otprilike svuda, mada znam na jednom mestu na Voždovcu mi valjda reče kolega da imaju i te za 5 hiljada, al možda je prevideo visinu...

Treba pozvati, nema nigde na netu, modeli se polako precrtavaju, znači ponestaju...Zovite!!!

Druga akcija je u Lav autu koja traje dok i zalihe ali odavno je oglas...a na sve 4 daju Michellin patosnice kako kažu vrhunskog kvaliteta

http://www.lavauto.co.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce kupio dve sigure 175/65 R14, sa montazom i balansiranjem 70 evrova! Prvi utisci OK, videcemo! Inace sto se tice cena za iste pare sam imao i neke gume marsal ali kazu da je ova sigura bolja?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio skoro 4 Tigar Hitris 195/50/15 po 3990 din. i mogu reci da su mnogo dobre i cak i izuzetno tihe gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao napred Hitris, nisu nešto potrajale, godinu dana, mada ruku na srce i sam sam pomalo kriv, a i rupa na koju sam naleteo pa izbio balon i malo savio felnu bi izbila balon i na gumama od 100 evra...a i da nije tog balona, neko tipa moj ćale bi ih tero još 2 godine na golfu jer ne prelazi 60 na sat :D

Ali ipak mislim iz prvih utisaka da ove Michellin vrede svaki dinar od tih 1000 koliko su skuplje, tako da ko ima para toplo mu preporučujem (ja prošle godine nisam imao pa uzeh Hitris :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu pobratimeeee... meni gume traju ravno 50kkm i imaju još 4-5mm šaru znači mogu još 10-20kkm glat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se Hitrisi takođe vrlo dobro drže, zadnje su ko nove, prednje su izgubile možda 2mm. Ovo im je drugo leto, možda su prešle 20tak hiljada, stvarno pojma nemam... Očekivao sam da ću za ovo leto morati da ih rotiram, ali isuviše su se malo istrošile pa sam vratio svaku na svoje mesto. Kad sam ih kupovao očekivao sam barem 50tak, odnosno 3-4 letnje sezone, tako da cenim da će da ispune očekivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma trajale bi one meni još, nego eto taj balon mi nije safe opcija za vožnju pa kad menjam jednu menjam dve jelte, pa pomislih aj sve 4, zadnje Uniroyal imaju 2 godine i 40 ljada...

A pocepale su se po ivici od škripanja u krivinama opasno, sama šara je imala dubinu ok ali je između šara došlo do pojave onih crtica pukotinica poprečnih

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bi ih ubacio samo pozadi, dobija se na stabilnosti i auto izgleda nekako sire, posebno ako bi mu nabacio neke vece "kotace"! Ili napred neke manje a pozadi na max. u principu nije neko Bog zna vece opterecenje za trap ali ne treba preterivati posebno ne na prednjem trapu!

Pogresno. Napred se dobija na "stabilnosti", tacnije, manji je understeer, sto je kod automobila sa prednjom vucom najcesce i slucaj. Ako bi samo nazad stavljao, auto bi vise bezao preko nosa, a to mu ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...