Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

3 hours ago, TheWickerMan said:

...........ali jednom sam dobio 2.5 godine stare gume zato što je bila malo specifičnija dimenzija i nikakvih problema nisam imao.

Npr...

Moj Tipo Sedan proizveden juna 2022., ja ga uzeo u oktobru 2022., letnje fabričke gumice Continental EcoContact6 DOT0122 (znači sami početak januara 2022.).

U oktobru 2022. u Kemoimpexu kupio nove RikenSnow DOT 2222 (znači kraj maja 2022.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bilo prekljuce, Kraljevo. 

IMG_20230327_143304.thumb.jpg.5a5b0c5cee5cc558f4e3351c864ff998.jpg

Ovako je bilo juce (kod tvrdjave Maglic)

 

IMG_20230328_174029.jpg

IMG_20230328_183205.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene mraz već peto jutro zaredom,od toga dva dana bilo i guste magle,mislio sam da to ne ide zajedno..…Asfalt vlažan…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srpski AllSeason, uzivo sa ulica grada Cikaga... Unutrasnja polovina za danasnji suncan dan, spoljasnja polovina za onu vejavicu juce.

Nema veze sto su pojedene skoro do zice, bitno je da komsija vidi da se fura DJip :) :

 

IMG_20230328_134941.thumb.jpg.4541aaf70b2c6c39af5d090f85e7bd79.jpg

 

U prvom planu i primena "urbanih terenaca", najcesce za jahanje po trotoarima i zelenim povrsinama - da nisam morao da ga zaobilazim preko ulice, ne bih ni obratio paznju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Ivan said:

Srpski AllSeason, uzivo sa ulica grada Cikaga... Unutrasnja polovina za danasnji suncan dan, spoljasnja polovina za onu vejavicu juce.

Nema veze sto su pojedene skoro do zice, bitno je da komsija vidi da se fura DJip :) :

 

 

Veća šara na urmašici nego na unutrašnjem delu gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja sara, ono je karkasa :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost,to je kod mene sve češći slučaj…industrija u mom mestu umire,ljudi se pomamilu na kredite i kupovali automobile i sada cvrc…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...ja stavio u petak letnje gume a vidim sad tj citam da ce da bude sneg i bljuzga narednih 5 dana..sta ja sad da radim ..da idem da placam da turim nazad zimske...ko je lud odje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonska obaveza je istekla. A čak i da padne neka beda od snega koji će odmah i da se topi, ništa ni tim letnjim neće faliti za tako nešto.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma 'de mož' da padne sneg u aprilu, 'ajte molim vas ... :lol:

 

Razumem mlađe, al' stariji bi trebalo da pamte koliko puta su se smrzli oho-ho nakon kraja grejne sezone. 

 

Jesu zime sve suvlje i manje oštre, to stoji, ali malo opreza i strpljenja nije na odmet ... :popovanje:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bogme, ovo sto pada nije bas beda.
Koliko vidim kroz prozor i na TV-u, bljuzga je po ulicama.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod vas u BG, na TV. Ovde je izgleda rešio da nadoknadi za celu zimu što nije padao ... :thumbup:

 

Samo da ne izvedri i zakove noćas, pokršiće sve živo što je procvetalo ... *ebo to što će se saobraćaj malo usporiti ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ulicama samo mokro, snega ima po krovovima i zelenim povrsinama, eventualno bljuzga na nekim manje prometnim ulicama ali letnje gume vrse posao odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne smrzne noćas. Onda će da bude ijao. Pogotovo u brdima kao ovde.

 

Da ne pomislite da sam zlurad, nisam, jbg. Ni ja ne volim što će napadati kad mu vreme nije. Valjda neće dugo da se zadrži ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to ok, al koliko vidim od jutros, isprevrtani kamioni, neočiščeni magistralni i autoputevi, sudari, izletanja........a koliko je ljudi sa letnjim gumama već bilo negde na putu...nije naivna situacija

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo samo deluje da cu pazariti neku CC2 po cenu gumenog osecaja na volanu leti pri zustrijoj voznji. Da se izbegne bacanje para vulkanizerima na svaku promenu 2x godisnje i ima funkcionalan auto kada dodju ovakve situacije kao danas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ljudi zaista pokusao jutros da iz jerkovica odem do nbgd sa mucenim letnjim gumama ( stavili su mi gume sa 3.5mm sare , pa ce negde oko 20 aprila da mi stave nove gume , trenutno su na kolima Brigdestone 17''), i nisam uspeo, mnogo ima snega u jerkovicu, plus bljuzga a guzva je epska..takodje dok sam se vozio u krug da pokusam bilo kako da izadjem video sam 4 sudara. Autobus 18 se zalepio u 25icu, oba sa letnjim gumama. vise kola sa zalepilo jedno za drugo, tako da sam resio da se lepo ja vratim kuci i cekam da otopli... naravoucenije za sl godinu.. turi letnje gume negde u avgustu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...