Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

I ja se polako pripremam za zamenu guma. Ove koje su sada na njemu su Vredestein Quatrac 195/55/R16 87H, dosao iz Holadnije na njima, proizvedene krajem 19', tako da su realno za zamenu. Drugar mi je preporucio Sava, vozi ih na Golfu, ali 17' i kaze da su mu ok. Planirao sam oko 40k, da izdvojim, znaci 10k po gumi, malo gledao Kemoimpex, Kleber tamo nisam nasao, a na par drugih mesta videh da idu preko 10k. Uglavnom gledam neke za dobru voznju po suvom i solidnu po kisi, snega svakako nema tako da gledam neke all seazon koje vuku vise ka letnjoj varijanti :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da koštaju - koštaju.

 

Uvek važeće pravilo:  kako ko voli.....

 

Za mene bi, u AS klasi i za moje potrebe, ta guma uvek bila izbor broj jedan.

 

Mada, kako starim i prevaljujem i životne i vozačke kilometre, sve sam bliži realizaciji ideje da, za 4 godine kada potrošim ove nove zimske i nove letnje, uzmem 4 nove zimske i teram ih jedno 3 godine full i leti i zimi.  Stvarno to mislim, kakav bre All Season, bolje terati zimske gumice cele godine!

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Kako ste svi poceli da pisete " nema snega, nema snega" imam osecaj da ce sledece zime da padne jedno 2m :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Bivalo je i opet će

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate li neki predlog gde je najbolje kupiti All Season gume? Neko blizak sajtu, radije bi kod nekoga takvog onda kupio neko u nekoj od ovih vecih firmi? Generalno, gde je najbolje kupiti, cena/kvalitet? Videh da se cene mnogo razlikuju od sajta do sajta, cini mi se da na onom internet-prodaja-guma ima nekih modela sa jeftinijom cenom nego kod nekih popularnijih. Tamo i nadjoh KLEBER 195/55 R16 Quadraxer 3 87H sa ok cenom, SAVA 195/55 R16 All Weather 87H su nekih 2k jeftinije,  A gledam prvenstveno neke koje vuku vise ka letnjim gumama, jer ce tada svakako vise da se vozi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Misha87 ja sam svoje AS kupio u Zemunu, vulkanizerska radnja Uno Link ka sajtu po preporuci kolege @djomla.

Sve po dogovoru, brza, odlicna usluga i cene su im tad bile malo jeftinije od ostalih. 

9 hours ago, MS PK said:

Kako ste svi poceli da pisete " nema snega, nema snega" imam osecaj da ce sledece zime da padne jedno 2m :D

I da padne necemo voziti 2-3 dana dok se ne očiste glavne saobraćajnice, pa nismo se toliko razmazili da sve moramo autom ili da ne umemo da koristimo javni prevoz, taxi... Neće nam pasti kruna s glave. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, tamo gde ti je najblizi vulkanizer...nema niceg goreg nego da ides na drugi kraj grada da realizujes reklamaciju ako je bude. A cesto i ako treba da usvoje reklamaciju, ne daju ti zamenske pneumatike dok centrala/uvoznik/fabrika ne odobri istu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno proveri i datum proizvodnje . Burazer kad je tražio zimske prodavali su i po 2 godine stare baš Kleber

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikakve veze nema što je guma stara dve godine,do tri godine dobro skladištena nema nikakve defekte,do pet može bez problema da se koristi….

To mi je struka…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam kasnije na prodaju. Ako je ti voziš 3 godine prodaćeš je bez problema a ako je stajala još 3 to je 6 godina teško će ko to posle kupiti bez obzira na šaru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da koštaju - koštaju.
 
Uvek važeće pravilo:  kako ko voli.....
 
Za mene bi, u AS klasi i za moje potrebe, ta guma uvek bila izbor broj jedan.
 
Mada, kako starim i prevaljujem i životne i vozačke kilometre, sve sam bliži realizaciji ideje da, za 4 godine kada potrošim ove nove zimske i nove letnje, uzmem 4 nove zimske i teram ih jedno 3 godine full i leti i zimi.  Stvarno to mislim, kakav bre All Season, bolje terati zimske gumice cele godine!
Zimska guma leti, kad upekne, na vrelom asfaltu može baš da iznenadi negativno, još ako padne neka kišica...ja sam sa zimskom tako proklizao na vrućem asfaltu,da sam bio u čudu...kao da nije bilo kočnice

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

dobro skladištena

Klucna rec! Vozim od Lestana ka Bubanj potoku i vidim izukrstane naslagane par metara u vis nove gume NAPOLJU na placu KIT komerca. Ja kao kupac ne znam gde su ih drzali. Biranjem novijeg datuma se smanjuje rizik svakako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za to,zato sam i napisao…

Gumi zapravo rok trajanja počinje tek montažom na točak i na vozilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije guma neki frizider, klima uredjaj pa da star (čitaj nov) posle 5 godina radi bez problema. Mišljenja sam da guma posle 2-3 godine kako god bila skladištena ne može imati iste karakteristike kao neka koja je stara mesec dana. 

Možda su obe po montaži iste ali vremenom ta starija posle nekoliko hiljada km pokaže znake slabosti, ispuca brze, ne odreaguje u celosti kao nova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aksiću potpuno je nebitno šta ti misliš,ovo su naučno dokazane čunjenice

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Mogu samo da ovde kažem koje bih AS gume ja sebi kupio:  Continental All Season Contact.

Performansama je pozicionirana izmedju onih izvedenih iz letnjih ili koje karakteristikama teze ka letnjim (Michelin CrossClimate, Dunlop Sport AllSeason, ...).

I onih starog kova sa pocetka prosle decenije, koje su izvedene iz zimske, tipa GoodYear Vector 4Season (Gen-2, Gen-3) i njenih derivata iz grupacije (iskljucujuci gore pomenuti Dunlop). Neki ekstrem na tu "zimsku" stranu je Nokian Weatherproof.

Za one koji najavljuju 2m snega ili se krecu u takvim uslovima - tu je uvek stara, dobra, neprevazidjena, duboka sara. Nema greske :D :

 

127450930_121710949747865_5098352236562387770_n.thumb.jpg.1e84fa98c78e5db9c351f69c68f4f428.jpg

 

2 hours ago, darkman14 said:

tako po zvanicnom FLCS testeru?!

krstise.gif.1841f8106d03b0222040cc0e67a6cd8f.gif

Izgubilo se tu, moj Andreja, postovanje cak i za naseg verovatno najistaknutijeg clana. I coveka koji predstavlja bukvalno brand i doajena srpske auto-moto scene generalno... 

Sta onda mi, najobicnija boranija, mozemo da ocekujemo...?

 

:D

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, neshtry said:

nikakve veze nema što je guma stara dve godine,do tri godine dobro skladištena nema nikakve defekte,do pet može bez problema da se koristi….

To mi je struka…

Tačno, npr. po nemačkom zakonu guma ako je pravilno skladištena vodi se kao nova do 3 godine starosti. Obično bude do 6 meseci stara kad je isporuče ali jednom sam dobio 2.5 godine stare gume zato što je bila malo specifičnija dimenzija i nikakvih problema nisam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, neshtry said:

Aksiću potpuno je nebitno šta ti misliš,ovo su naučno dokazane čunjenice

U ovom slučaju nauka nek p**i pimpek :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...