Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

9 hours ago, Axic said:

Kod mene ce biti druga godina sad u maju kako sam kod sestre na Punticu stavio AS. Obzirom da je 90% godisnje voznje po BG gde skoro da i nema snega, i kad ga ima to bude brzo ocisceno, najispativije mi je bilo uzeti AS. Kakva je po nekom ozbiljnijem snegu jos uvek ne znam ali za ove 2 godine i to malo snega sto je bilo na putu nisam primetio da nesto ne moze, nece da izvuce i slicno. 

Zavisno od potrosenosti sledece godine mozda budem uzeo 2 nove. Da dodam, to su Sava Allweather,dimenzija 185/60 R14.


Moje iskustvo sa AS na jedinom snegu koje su okusile je HOROR.

Žena je stavila te gume na nagovor vulkanizera i prošle godine pri nekom mokrom snegu/bljuzgi krenuli smo da se popnemo uz Pere Ćetkovića na Karaburmi. Na pola uspona auto je stao, pokušao sam da ga okrenem da se vratim ali je onda auto nekontrolisano krenuo da se spušta bez ikakvog trenja. Prvo je krenu bočno ali sam uspeo da ga upravim i da se svozamo do ravnice. Legao sam na sirenu i srećom niko nije naišao u raskrsnici. Gume su bile stare samo jednu sezonu. 
Kao neko ko je odrastao u planinskom kraju i vozio razne planinske vožnje sa letnjim gumama mogu da kažem da ništa slično nisam ni približno doživeo. Da li je taj dan sneg bio drugačij ne znam, ali te gume više neće biti ni na jednom autu u mom vasništvu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, dekirs said:

Koje gume su u pitanju? 

Tigar. Ništa posebno ali tako ne bi smela da se ponaša ni ćelava guma a ne skoro nova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ključ, Tigar bilo koje spadaju u samo dno kvaliteta, a posebno stare godinu, još AS. one se uplastiče pre nego izgube "meso". Da si probao nešto što iole spada u srednju klasu makar, da ne pričam premium, druga priča bi bila, verujem. Ja imam Kleber AS, nikakva posebno visoka klasa, ali su pravljene pre svega za zimu, tako da po nekim testovima imaju isti rezultat na snegu kao referentna zimska guma, identično praktično. Planirao sam i bolje da kupim, ali bila nestašica povoljnih premijuma, pa da ne bih bankrotirao, uzeo Kleber i nemam problema nikakvih zasad, pa i na to malo snega i leda što sam nabasao par puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i nije svaki sneg koji padne isti. Može da se desi da na toj uzbrdici pod jednim snegom neće ni premium guma izvući, a može da se desi da sa drugim tipom snega i sa letnjom isteraš na vrh.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo 2 zimske  Kleber Krisalp HP3,u mojoj dimenziji (za punta je 165/14/70) su bile 600 dinara skuplje od Tigar ,imam dva seta pa mi tako odgovara.Pozadi imam uplastičene zimske Nankang i bogami znale su da zanesu auto na ovo malo snega,pri nekoj iznenadnoj promeni pravca…

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tigar. Ništa posebno ali tako ne bi smela da se ponaša ni ćelava guma a ne skoro nova. 
Kaze kolega prosle godine da nece kolima, nisu mu gume nesto. Rekoh zar nisi uzeo skoro nove, rece jesam. Posle sam video da su Tigar all season :D Ove "zime" ih je vec zamenio a bukvalno ni jedan dan nije bilo snega.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzo sve 4 kleber quadraxer pre nesto vise od godinu dana, tacnije 25.12.21 montirane. Na snegu nisam imao sanse da ih probam jer ga nije ni bilo a i kad je padao mogo covek i sa letnjim gumama da vozi (mislim na grad) Ali ono bitno sto sam hteo da kazem za te gume jeste da na prednjim je sara pocela da se kida dok su zadnje sasvim ok.Pa i nesto bas nisam zadovoljan kleberom jer sam presao samo 11k do sada sa njima a one vec pocele da se kidaju...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pazarim par letnjih, koje od ovih ? Fulda sport control 2, Dunlop sport maxx rt 2, ili možda Falken ziex e310 ?

 

225/45 R17

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja moram uzeti bar dve letnje gume, dve su mi ok.
Razmisljam o Savi UHP2, koliko sam video na svim testovima je medju boljim.

Za BMW E91, dimenzije 225/45 r17

Moze neki predlog, ili bar misljenje...

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt Od nabrojanih sam vozio fuldu i dunlop, subjektivno glas ide za Dunlop. Bas sam bio odusevljen kako drže i kakva je udobnost.

@Milan Kostic Lično vozim UHP2 u dimenziji 225/45R18, skroz korektno, nikad nikakav problem. Znaju da škripe uz Venac :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš čitam novi ADAC test,uveli si kategoriju vezanu za ekologiju(materijali da su ekološki,proces proizvodnje da ispušta štetne materije,da li gume povećavaju potreošnju…)

Sa onim što Srbi voze po njima,mižeš glavu da izgubiš….Crveno ko vrata!

D8638D8F-759F-4BE0-9303-9939E63E053F.png

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

ADAC kaže :…Ling Long Sport Master
  is a model that show such  
serious weaknesses
 in safety-related disciplines  that performance was classified as "poor" and by these product therefore can  not be advised … 

Ako nešto pomaže….

IMG_0841.png

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, neshtry said:

ADAC kaže :…Ling Long Sport Master
  is a model that show such  
serious weaknesses
 in safety-related disciplines  that performance was classified as "poor" and by these product therefore can  not be advised … 

Ako nešto pomaže….

IMG_0841.png

A pazi ovo 

 

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-AutoBild-UHP-Summer-Tyre-Test.htm 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je skidati zimske gume, temperature vec oko 20-ak cak i neki stepen preko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko iskustvo sa SAVA 225/45 R17 All Weather gumama? Do sada sam vozio orium(tigar) isto all seasson i jedina neka zamerka  je da po snegu ne drze kako bi trebalo,kisa suvo sam bio zadovoljan .

Edited by nslemi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...