Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

21 minutes ago, Andrija93 said:

Iskreno ne znam kako bih to proverio sam

Isteraj na autoput, provozaj se i obrni krug do aerodroma :) . Do te brzine ce pokazati bilo kakav potencijalni disbalans.

Desava se i da na obicnoj balanserci (ne Hunteru) tocak bude u nuli, a krene da baca na nekoj brzini ako je sama guma kriva. I licno doziveo pre jedno 15-ak godina.

Pogledaj i DOT i zemlju proizvodnje cisto da imas u malom mozgu, cini mi se da su za Savu pominjali neke serije (mozda za sezonske).

21 minutes ago, Andrija93 said:

ali danas su mi ih namontirali u nekom vulkanizeru u Zemunu

Da nije Uno u Cara Dusana? Nesto smo pregovarali sa njima oko klupske saradnje i popusta, ne znam sta bi sa tim na kraju...

 

PS: Proveri obavezno i pritisak u gumama ;). Da ne bude opet Kamenko, kao "onomad" kada je forumska popisna komisija :D provalila na FLCS skupu. S obzirom da strucnjaci uglavnom prepumpaju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrija93 Što kaže kolega, na otvoren put i pun gas. Ako gume ne valjaju, krenuće da ti trese auto-trap u rasponu od 70-120 km/h, naročito pri davanju gasa. OFC trap treba da ti je pregledan i ispravan da ne pomisliš da su gume a ono paštete, rame, stabilizator isl, tako da vidi pre toga da ti trap pregledaju (uglavnom je besplatno) npr u Unu, Adam, Đole i slični koji su na dobrom glasu. 

 

Pritisak proveri obavezno, uglavnom ga nadrukaju na 3 bara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

a ono paštete, rame, stabilizator isl, tako da vidi pre toga da ti trap pregledaju

Nov je Tipo ;) , MY21, navedeno testirano na klupskom druzenju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Quadraxer 3 jako zadovoljan. Vozio sam dosta km po suvom i po kiši, po dubokom blatu kao kramponke idu. Snega nema a jedva čekam da ih probam. Uzeo bih i neke lance pošto idem zimi po planinama za svaki slučaj. Šta vi koristite, one klasik Čajna ili nešto bolje? Ima li nekih da ne uništavaju gume, a da je cena normalna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@QuoreSportivo

Praksa foruma je da ne pravimo "svastare" od tema - svaka se bavi onim sto je definisano u naslovu ;) . U ovom slucaju, iskustva sa pneumaticima.

Odgovarajuce teme za pricu oko lanaca/carapa za sneg:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44678-kako-se-postavljaju-lanci-za-sneg-iskustva-sa-lancima

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46364-čarape-za-sneg/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan @ISV_01

DOT je 2822 Made in France, tek sisle sa proizvodne linije :D  Sad sam se vozikao i po gradu i po autoputu. Odlicno vreme da ih proverim bas pada kisa i mnogo je mokro, moram priznati da sam bas bas pozitivno iznenadjen, pre svega dosta su mi mekse nego fabricke Continental, to je prvo sto sam primetio, drugo uospte nisu bucne (iako sam ocekivao od guma koje nisu letnje da budu bucnije makar mi je do sad tako bilo iskustvo), mada razmisljam moze biti i zbog kise da ih je "prigusila", volan ne trese ni 0.1% sto mi je najveci strah zapravo i bio (opet losa iskustva iz proslosti), 2x sam kocio sa 60 kmh kocnica do poda na mokrom nije bilo proklizavanja, i rupe i neravnine opet cini mi se bolje upija od Conti. Sve u svemu najiskrenije sam pozitivno iznenadjen, bas nisam ocekivao ovako, jer sam i ja bio skeptican pre svega zbog cene. Kada bude pao prvi jaci sneg javljam utiske i sa snega.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Nov je Tipo ;) , MY21, navedeno testirano na klupskom druzenju :D .

Aaa, ček ček, to je bio momak sa novim Tipom full LED 1,4 95ks ? Da, sećam se, davno bilo doduše.

 

 

@Andrija93 Super, drago mi je da si zadovoljan. Lično nisam bio u mogućnosti da gledam Kleber / BFG koji bi mi bili No1 u izboru što se tiče "ranije predviđenog" cenovnog ranga ali ovako je ispalo. Tigar/Riken/Kormoran/Orium AS gumu nisam razmatrao jer mi se šara nije dopala, iako ih pojedini forumaši imaju i voze bez zamerki. Laufren sam razmatrao jer je tad bio aktuelan model njihove AS gume i probijali se na tržište, međutim za kratko vreme je cena prilično skočila pa sam odustao iako mi se činila kao ok guma. 

 

Mislim da je Sava All Weather vrlo dobra guma za cenovni rang za koji se nudi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo nesto pisemo iskustva sa novim zimskim modelima. Da vidimo kako rade po ovim smetovima, kako prte sneg i sl. :D

Jbt, maltene pola sezone, Nova godina i jos nekoliko nedelja do menjaze za letnje (bar ja ih stavljam najkasnije pocetkom marta)... A temperatura danas 16-18C, cak ni minimalna ne pada ispod onih "cuvenih" 7C.

Sem (najcesce) onih par dana krajem januara i pocetkom februara kad nesto malo i zabeli i ubrzo predje u vodu - ovo svake godine sve vise lici na prolece. Kako je krenulo, jos malo pa mi nece trebati ni AllSeason :stuart: .

Najavljuju toplo vreme i do iza praznika, tako da svima koji slave - srecna Nova godina :) :

 

image.png.70408b70b7727648a05a2073a4c5f6f0.thumb.png.6e4fb2be891a364516782a4dd0630cec.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poređenju sa continental zimskim gumama sa samog kraja 2017 godine i šarom od 5 mm nove Sava all season osetno bolje "grizu" hladan i mokar asfalt. Znatno teže proklizu prilikom naglog starta.

Snega videle nisu i nadam se da i neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Axic said:

Hoće li se s prvim snegom ova tema dizati iz mrtvih? :D

Ovo i da kidnem ranije sa posla, nema sanse da se malo izvrtim po snegu :D .

Ovde po gradu vec barustine, kao da nista nije ni bilo. A dobro se zalaufalo, cak su i krpe padale u jednom trenutku :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde truba ceo dan, jedino da si uleteo u termin u sred onih padaLina :) , oko podne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh  a taman si se ponadao da ce da sevne mali driftic onako petak za kraj smene topao rucak na stolu fali samo adrenalinska kap  da posoli   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem ako ne odem opet negde na planinu - driftic po snegu ce mi biti macku o rep ove godine, po svemu sudeci. A i na Rajcu pre par dana, pesacenje opusteno u kratkim rukavima..

Dobro, bar nije 18 stepeni kao prekjuce :D . Posledice danasnje nezapamcene snezne vejavice, Naxi kamere uzivo sa ulica grada Cikaga:

 

Untitleda.thumb.png.85d66dfcdde7aa4ea9b01789b454bc96.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je odlicno s'obzirom da je petak i odvratno vreme a ka kneza milosa haos ... a evo i kamionica dole , naostrio brke da pokupi nekog :D nista od zimskih pneumatika za mene moze i bez laganinjo

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se kao nešto još nadam, al' mrka kapa ... kažu da će noćas i ovde pasti, videćemo.

 

Pre desetak godina, nije baš na današnji dan, al' tu je negde ... ufotkano na Ozrenu iznad Sokobanje, ~ 1000m nmv.

 

16052621648_c4e342afd6_c.jpg

-10 na suncu by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

Jutros sam tu prošao oko 6, bilo je 3 po celzijusu, a od zimskog dekora samo ovi merači snega i rizla na putu. :mellow:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...