Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@neshtry vozim Eskimo S3+ na Puntu poslednje 3 godine. Generalno sam zadovoljan, mada nisam ni imao nesto puno situacija da ih vozim po nekom vecem snegu, osim pocetkom 2020. Od GP Kotroman (granica SRB - BiH) do Susice (nekih ~35 km) je put bio neociscen i prosao sam bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na uslove vožnje već više na deformisanost gume prilikom skladištenja i transporta. 

Bilo je slučajeva da su naručili sa ipg i da nisu mogli balansirati gumu jer se izdeformisala. 

Lično trenutno vozim Savu letnju, ranije sam vozio i zimsku, a uzeo sam kleber zimske kao računam jači auto pa bolje gume da stavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

PR sluzba i celnici Lasse na aparatima. Ovakav potez najmanje su od tebe ocekivali :P .

 

On topic: ubedljivo najbolji izbor od svega sto si pominjao. U tim nekim malim dimenzijama (ne secam se tacno), Krisalp trojka je bila cak i prva na testovima, ispred premium konkurencije. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su klasican flesh firma sajt , mozda i polovnjace dobijes  , jos uracunaj balansiranje i montazu , znam da sam po slicnim cenama kupovao kod vulkanizera i te dve stavke su besplatne ukoliko ih kupim od istog ... meni nije jasno kako neko moze da kupi a da ih ne vidi i bude prisutan prilikom montaze , cim je inteza na stranici meni sve jasno kao dan, svaki put kad kliknes automatika dize cenu jbga , preuzeli bazu infostuda i slicnih , udjem na kinestinu od gume i refreshujem jedno 50 puta :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktobar 2022. (poznata firma na Vilinim Vodama, zakazano, rezervisano, otišao direktno iz salona po preuzimanju novog vozila):

 

 - Riken Snow 225/45/R17 94V_________28.500

- Montaža/demontaža/balansiranje_____4.500

- Sigurnosni šrafovi_____________________3.000

 

Ukupno________________________________36.000

 

Zimovnik za gume:  580 mesečno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je to cuvanje vansezonskih guma :D (posto mozes da skladistis i letnje). Pretpostavljam 580 dindzi mesecno, za skladistenje celog kompleta guma (4 komada).

Inace, interesantno je da je kod prilicno njih, cena cuvanja felna+guma veca nego samo cuvanje guma :D .

1 hour ago, nebojsa zvezdara said:

poznata firma na Vilinim Vodama

Hvala za informacije, a slobodno pisi sve podatke i imena firmi ;) . Bar ovaj forum ne funkcionise na principu kojekakvih protekcija, reklamiranja pojedinih, a "guranja pod tepih" drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:innocent:

Hvala...da, 580 mesečno za set  - 4 gume...Kemoimpex...

 

Računica, najprostija, ako nema poskupljenja do proleća:  6 meseci x 580 = 3.500 zaokruženo + 4.500 demontaža/montaža/balansiranje = 8.000....

 

Dva puta godišnje = 2 x 8.000 = 16.000 .......

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle gume,dva komada,za napred…Ide stari Nankang u smeće

Sledeće godine još dve i to je to

 

482FF1EC-4517-4355-8CF4-9BFE8E050337.jpeg F9804CDD-7A4A-4CC0-B41B-D0F5934E8DC0.jpeg 5F1A9496-D905-4F04-A476-325C95AEF404.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel stavljao neko 205-55-16 na grande punta, vidim da je nekih 12mm vislja u odnosu na standardnu 195-55-16, sto moze da izgleda ruzno a ne znam kako bi bilo i u praksi i voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me secanje ne vara, mislim da je @Zvezdo stavljao 195/65/15 balonke na svog Grandea. Doduse, to je jos visi profil, ali obimom vrlo slican. S obzirom da fabricki ide i 205/45/17, to je sve u nekih +2% obima u odnosu na fabriku. Sto je prihvatljivo za veliku vecinu vozila, tj. trebalo bi da staje bez problema. U praksi udobna guma, sa 11.3 cm visine boka. Vizuelno ce biti malo balon na Grandeu :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da vidim da je u okvirima od 3% koliko valjda je neki maximum ali me vise vizuelno zanima da ne bude ruzno, spremio sam 15ice sa zimskim ali mi uletese neke 16ice pa sad razmisljam sta je bolje od dimenzije guma za njih, znacila bi mi malo udobnija guma ali ne na ustrb bitne izmene izgleda a ne mogu da vidim neki gp sa tom dimenzijom na sta lici

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i tagovao kolegu za komentar, moguce da su i ovo na slici 195/65/15 balonke. Malo oduzmi na visini boka, dodaj po pola cm unutra i napolje i to ti je to :) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81545-p-fiat-grande-punto-13-mjet-75ks-108000-km/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...